Йодомарин – інструкція, застосування, аналоги препарату

Йодомарин фото упаковки

Застосування Йодомарину

Йодомарин склад і форма випуску препарату

Йодомарин: як приймати препарат

Йодомарин: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Йодомарину

Йодомарин – це лікарський засіб для лікування захворювань щитоподібної залози.

Застосування Йодомарину

Йодомарин приймається для:

 • профілактики розвитку дефіциту йоду, у тому числі у період вагітності або годування груддю;
 • профілактики рецидиву йододефіцитного зоба після хірургічного лікування, а також після завершення комплексного лікування лікарськими засобами гормонів щитоподібної залози;
 • лікування дифузного еутиреоїдного йододефіцитного зоба у дітей, у тому числі у новонароджених і немовлят, та дорослих осіб молодого віку.

Йодомарин склад і форма випуску препарату

Йодомарин випускається у формі таблеток з плоскопаралельними поверхнями, зі скошеними краями та насічкою для поділу з одного боку; колір таблетки: при випуску серії – від білого до майже білого, а на період терміну придатності – від білого до кремово-білого.

В упаковці флакон із коричневого скла, що містить 50 або 100 таблеток.

Діюча речовина – калію йодид. 1 таблетка містить калію йодиду 131 мкг, що еквівалентно йодиду 100 мкг.

Допоміжні речовини – лактози моногідрат, магнію карбонат основний легкий, желатин, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Йодомарин: як приймати препарат

Таблетки приймати після їди та запивати достатньою кількістю рідини, наприклад склянкою води. Немовлятам та дітям віком до 3 років лікарський засіб можна давати у подрібненому вигляді.

Застосування лікарського засобу з профілактичною метою проводиться, як правило, протягом кількох місяців або років, а частіше – протягом усього життя.

Для лікування зоба у новонароджених та немовлят у більшості випадків достатньо 2–4 тижнів, у дітей та дорослих – 6–12 місяців або більше.

Загалом питання про дозування та тривалість застосування лікарського засобу для профілактичних заходів або для лікування захворювань щитоподібної залози вирішує лікар в індивідуальному порядку.

Профілактика дефіциту йоду та ендемічного зоба у випадках, коли надходження йоду в організм дорослої людини становить менше 150–200 мкг/добу – необхідно додатково застосовувати таку його кількість:

Новонароджені, немовлята та діти віком до 12 років: 50–100 мкг йоду на добу (від ½ до 1 таблетки лікарського засобу).

Діти віком від 12 років і дорослі: 100–200 мкг йоду на добу (від 1 до 2 таблеток лікарського засобу).

Період вагітності або годування груддю: 200 мкг йоду на добу (2 таблетки лікарського засобу).

Профілактика рецидиву йододефіцитного зоба після хірургічного лікування, а також після завершення комплексного лікування лікарськими засобами гормонів щитоподібної залози. Дітям та дорослим: 100–200 мкг йоду на добу (від 1 до 2 таблеток лікарського засобу).

Лікування дифузного еутиреоїдного йододефіцитного зоба. Новонароджені, немовлята та діти: 100–200 мкг йоду на добу (від 1 до 2 таблеток лікарського засобу). Дорослі особи молодого віку: 300–500 мкг йоду на добу (від 3 до 5 таблеток лікарського засобу).

Йодомарин: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого з допоміжних компонентів лікарського засобу.
 • Виражений гіпертиреоз. У разі латентного гіпертиреозу протипоказано застосовувати лікарський засіб у дозах, що перевищують 150 мкг йоду на добу.
 • У разі автономної аденоми, а також фокальних та дифузних автономних вогнищ щитоподібної залози протипоказано застосовувати лікарський засіб у дозі від 300 до 1000 мкг йоду на добу (за винятком передопераційної йодотерапії з метою блокади щитоподібної залози за Пламером).
 • Туберкульоз легенів.
 • Геморагічний діатез.
 • Герпетиформний дерматит Дюринга (синдром Дюринга – Брока).

Особливості застосування

Лікарський засіб не слід застосовувати при гіпотиреозі, окрім випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду. Призначення йоду слід уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності або підозрі на рак щитоподібної залози. Слід враховувати, що при терапії лікарським засобом у хворих із нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.

Лікарський засіб містить лактозу. Пацієнтам із рідкісною спадковою формою непереносимості галактози, тяжким дефіцитом лактази або синдромом мальабсорбції глюкози і галактози приймати не слід.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Слід застосовувати тільки у рекомендованих дозах.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Побічні ефекти

При профілактичному застосуванні йодиду у пацієнтів будь-якого віку, а також при терапевтичному застосуванні у новонароджених, немовлят та дітей небажаних ефектів, як правило, не спостерігається.

Проте при наявності великих вогнищ автономії щитоподібної залози і при призначенні йоду в добових дозах, що перевищують 150 мкг, повністю виключити появу вираженого гіпертиреозу неможливо.

Аналоги Йодомарину

 • Антиструмін
 • Йодид-Фармак
 • Йод-Норміл
 • Калію Йодид

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies