Вермокс – інструкція, застосування, аналоги препарату
Вермокс: склад і форма випуску препарату
Вермокс: протипоказання, побічні ефекти
Вермокс – це антигельмінтний лікарський засіб.
Застосування Вермоксу
Вермокс приймається для лікування інвазій, таких як:
- ентеробіоз,
- аскаридоз,
- анкілостомоз,
- стронгілоїдоз,
- трихоцефальоз,
- теніоз,
- некатороз.
Вермокс: склад і форма випуску препарату
Вермокс випускається у формі круглих плоских таблеток зі скошеними краями блідо-оранжевого кольору, з гравіюваннями «Ме» і «100», що розділені лінією розлому з одного боку та з гравіюванням «JANSSEN» – з іншого.
По 6 таблеток у блістері з плівки ПВХ та фольги алюмінієвої; по 1 блістеру у картонній пачці.
Діюча речовина – mebendazole. 1 таблетка містить 100 мг мебендазолу.
Допоміжні речовини – целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), тальк, крохмаль кукурудзяний, сахарин натрію, магнію стеарат, олія бавовняна гідрогенізована, ароматизатор апельсиновий, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, оранжево-жовтий S (Е 110).
Вермокс: як приймати препарат
Препарат призначений для перорального застосування. Таблетку можна розжовувати або ковтати цілою. Слід подрібнити таблетку перед тим, як давати її дитині. Прийом лікарського засобу дитиною має проходити під наглядом батьків.
При ентеробіозі дорослим і дітям віком від 2 років призначати 1 таблетку (100 мг) препарату одноразово. Для запобігання повторній інвазії слід повторити прийом 1 таблетки (100 мг) препарату через 2 або 4 тижні.
При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомозі або змішаних гельмінтозах дорослим і дітям віком від 2 років призначати по 1 таблетці (100 мг) 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 3 днів.
При теніозі та стронгілоїдозі дорослим рекомендується приймати по 2 таблетки (200 мг) 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 3 днів; дітям віком від 2 років призначати по 1 таблетці (100 мг) 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 3 днів.
Діти. Застосовувати для лікування дітей віком від 2 років.
Вермокс: протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання
Гіперчутливість до мебендазолу або до будь-якої допоміжної речовини.
Особливості застосування
При прийомі препарату немає необхідності у призначенні дієти або застосуванні проносних засобів.
Результати клінічних досліджень вказують на можливий зв’язок між застосуванням мебендазолу та метронідазолу і виникненням синдрому Стівенса-Джонсона/токсичного епідермального некролізу. Слід уникати одночасного застосування мебендазолу та метронідазолу.
Барвник оранжево-жовтий S (Е 110) може спричинити алергічні реакції.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Вермокс протипоказаний у період вагітності, тому вагітним пацієнткам або тим, якіпідозрюють вагітність, не слід застосовувати препарат. Невідомо, чи проникає мебендазол у грудне молоко, тому не рекомендовано годування груддю при застосуванні Вермоксу.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.
Побічні ефекти
У рекомендованих дозах Вермокс зазвичай добре переноситься. У пацієнтів зі значним паразитарним навантаженням спостерігалися діарея та біль у животі під час застосування Вермоксу.
Аналоги Вермоксу
- Агельмін
- Мебендазол
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.