Ваксігрип Тетра - інструкція, застосування, аналоги препарату
Ваксігрип Тетра - склад і форма випуску препарату
Ваксігрип Тетра: як приймати препарат
Ваксігрип Тетра - протипоказання, побічні ефекти
Cпліт-вакцина для профілактики грипу чотирьохвалентна, інактивована. Забезпечує активну імунізацію проти чотирьох штамів вірусу грипу (двох підтипів А та двох типів В), що в ній містяться.
Застосування Ваксігрип Тетра
Показання до застосування: активна імунізація дорослих та дітей віком від 6 місяців для профілактики грипу, спричиненого двома підтипами вірусу грипу А та двома типами вірусу грипу В, які містяться в цій вакцині.
При проведенні імунізації на території України стосовно схем імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими медичними препаратами слід керуватися діючими наказами МОЗ України.
Ваксігрип Тетра - склад і форма випуску препарату
Вакцина випускається у формі суспензії для ін’єкцій. Після легкого струшування має вигляд безбарвної опалесцентної рідини.
Склад вакцини: Influenza, inactivated, split virus.
1 імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) містить:
Діючі речовини:
інактивований спліт-вірус грипу таких штамів (культивовані на курячих ембріонах здорових курей):
A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 - подібний (A/Michigan/45/2015, NYMC X-275)15 мкг ГА**
A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016 (H3N2) - подібний
(A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016, IVR-186)15 мкг ГА (гемаглютинін)
B/Phuket/3073/2013 - подібний (B/Phuket/3073/2013, дикий тип)15 мкг ГА
B/Colorado/6/2017 - подібний (B/Maryland/15/2016, NYMC BX-69A)15 мкг ГА
Допоміжні речовини препарату: буферний розчин (натрію хлорид; натрію гідрофосфат, дигідрат; калію дигідрофосфат; калію хлоридта вода для ін’єкцій).
Ваксігрип Тетра: як приймати препарат
На підставі клінічного досвіду застосування тривалентної вакцини рекомендується здійснювати щорічну ревакцинацію вакциною для профілактики грипу, враховуючи тривалість імунітету, що забезпечується вакциною, та циркулюючі штами вірусу грипу, що можуть змінюватися з року в рік.
Дорослі: одна доза 0,5 мл.
Популяція педіатричних пацієнтів
Діти віком від 6 місяців до 17 років: одна доза 0,5 мл.
Дітям віком до 9 років, які раніше не вакцинувалися, другу дозу вакцини 0,5 мл потрібно ввести після першої з інтервалом щонайменше 4 тижні.
Діти віком до 6 місяців: безпека та ефективність застосування вакцини Ваксігрип Тетра не встановлені. Немає наявних даних.
Щеплення проти грипу проводять відповідно до чинного календаря профілактичних щеплень в Україні та згідно з інструкцією про застосування вакцини.
Щеплення проводить медичний персонал в кабінетах профілактичних щеплень лікувально-профілактичних закладів.
Спосіб застосування
Вакцину слід вводити ін’єкційно внутрішньом’язово або підшкірно. Перед використанням вакцину слідвитриматидо кімнатної температури, струсити та візуально перевірити. Вакцину не слід використовувати за наявності у суспензії будь-яких сторонніх домішок.
Рекомендованим місцем для внутрішньом’язової ін’єкції дітям віком від 6 до 35 місяців є передньолатеральна ділянка стегна (або дельтовидний м’яз, якщо м’язової маси достатньо), а для введення дітям віком від 36 місяців та дорослим – дельтовидний м’яз.
Будь-який невикористаний препарат або відходи повинні бути утилізовані відповідно до вимог чинних нормативних актів України.
Ваксігрип Тетра - протипоказання, побічні ефекти
Гіперчутливість до будь-якої діючої речовини та допоміжної або до будь-якого компонента вакцини, що може бути присутнім у слідовій кількості, таких як компоненти курячих яєць (овальбумін, курячий білок), неоміцин, формальдегід та октоксинол-9.
Вакцинацію слід відкласти у разі захворювання, що супроводжується помірним або значним підвищенням температури, або гострого захворювання.
За жодних обставин Ваксігрип Тетра не можна вводити у судинне русло.
Як і при застосуванні усіх ін’єкційних вакцин, повинні бути напоготові усі необхідні лікарські засоби для надання невідкладної медичної допомоги у разі розвитку анафілактичної реакції після щеплення та для забезпечення ретельного нагляду.
Пацієнти повинні перебувати під медичним наглядом протягом 30 хвилин після введення вакцини.
Найбільш частою побічною реакцією після вакцинації, про яку повідомлялось у всіх популяціях, включаючи групу дітей віком від 6 до 35 місяців, був біль в місці ін’єкції (від 52,8% до 56,5% у дітей віком від 3 до 17 років та у дорослих, 26,8% у дітей віком від 6 до 35 місяців та 25,8% в осіб літнього віку).
Встановлені побічні реакції на Ваксігрип Тетра:
- Лімфаденопатія
- Гіперчутливість, алергічні реакції, такі як еритема, кропив’янка, свербіж, генералізований свербіж , алергічний дерматит , ангіоедема
- Головний біль
- Запаморочення
- Сонливість, парестезія
- Гарячі припливи
- Задишка
- Діарея, нудота
- Гіпергідроз
- Міалгія
- Артралгія
- Біль у місці ін’єкції
- Нездужання
- Озноб, лихоманка
- Еритема в місці ін’єкції, припухлість в місці ін’єкції, ущільнення в місці ін’єкції
- Підвищена втомлюваність
- Екхімоз в місці ін’єкції, свербіж в місці ін’єкції, відчуття жару в місці ін’єкції
- Астенія, грипоподібне захворювання
- Тромбоцитопенія
Аналоги Ваксігрип Тетра
- Джісі Флю
- Інфлувак
- Інфлуенза Ваксін
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.