Убістезин - інструкція, застосування, аналоги препарату

Убістезин фото упаковки

Застосування Убістезина

Убістезин - склад і форма випуску препарату

Убістезин: як приймати препарат

Убістезин - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Убістезина

Убістезин - це анестетик, що застосовується в стоматології

Застосування Убістезина

Показання. Місцева (інфільтраційна та провідникова) анестезія у стоматології при незначних втручаннях.

Убістезин - склад і форма випуску препарату

Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить артикаїну гідрохлориду 40 мг, епінефрину гідрохлориду 0,006 мг (еквівалентно 0,005 мг епінефрину);

допоміжні речовини: натрію сульфіт безводний (Е 221), кислота хлористоводнева 14 %, натрію гідроксид розчин 9 %, натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, без опалесценції, безбарвна рідина.

Убістезин: як приймати препарат

Використовується для знеболювання в стоматології. 

Для забезпечення ефективної анестезії слід використовувати необхідний мінімум розчину.

Для видалення верхніх зубів зазвичай достатньо 1,7 мл Убістезину на один зуб і немає необхідності робити болючі піднебінні ін’єкції. При послідовному видаленні сусідніх зубів можливе зменшення дози ін’єкції.

Якщо необхідно робити піднебінний розтин або накладати шви, слід зробити піднебінну анестезію приблизно 0,1 мл на одну ін’єкцію.

При неускладненому видаленні нижніх премолярів під інфільтраційною анестезією зазвичай достатньо 1,7 мл Убістезину на один зуб. В окремих випадках може знадобитися наступна ін’єкція від 1 до 1,7 мл у щічну ділянку. Рідко можна призначати ін’єкцію у нижньощелепний отвір.

Вестибулярні ін’єкції від 0,5 до 1,7 мл Убістезину на один зуб дозволяють обробляти культі зубів під реставрації та ортопедичні конструкції.

Провідникову анестезію можна застосовувати для лікування нижніх премолярів.

Загалом дітям з масою тіла 20-30 кг достатня доза 0,25-1 мл; дітям з масою тіла 30-45 кг - від 0,5 до 2 мл.

З огляду на те, що артикаїн швидко розподіляється в тканинах та його щільність у кістковій тканині дітей нижча, ніж у дорослих, дітям та підліткам можна застосовувати провідникову анестезію замість інфільтраційної.

Убістезин не можна застосовувати дітям віком до 4 років.

Дозування для пацієнтів з деякими захворюваннями (стенокардія, артеріосклероз) необхідно знижувати.

Максимальна доза для здорових дорослих становить 7 мг артикаїну/кг маси тіла (500 мг для пацієнта з масою тіла 70 кг), що відповідає 12,5 мл Убістезину.

Максимальна доза становить 0,175 мл розчину/кг маси тіла.

Діти віком від 4 років. Кількість препарату, що вводиться, слід визначати залежно від віку, маси тіла дитини та тривалості операції. Не перевищувати еквівалент 7 мг артикаїну/кг маси тіла (0,175 мл Убістезину/кг маси тіла).

Ні в якому разі не можна занурювати картриджі в будь-які розчини. Розчин для ін’єкцій не можна змішувати з будь-яким іншим препаратом в одному шприці. Швидкість введення препарату не має перевищувати 0,5 мл за 15 секунд, тобто 1 картридж за 1 хвилину.

Убістезин - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання.

 • Підвищена індивідуальна чутливість до артикаїну або до інших місцевих анестетиків амідного типу, епінефрину (адреналіну), сульфітів, а також до будь-якого з допоміжних компонентів препарату;
 • пароксизмальна тахікардія та інші тахіаритмії;
 • гостра серцева недостатність, нестабільна стенокардія, нещодавній інфаркт міокарда (від 3 до 6 місяців тому), нещодавне проведення хірургічного втручання у вигляді коронарного шунтування (3 місяці тому), рефрактерна аритмія та пароксизмальна тахікардія або високочастотна тривала аритмія, нелікована або неконтрольована застійна серцева недостатність, порушення провідності серця (атріовентрикулярна блокада ІІ-ІІІ ступеня, задокументована брадикардія), тяжка форма артеріальної гіпертензії, тяжка форма артеріальної гіпотензії;
 • бронхіальна астма тяжкого ступеня та при підвищеній чутливості до сульфітів;
 • закритокутова глаукома;
 • одночасне застосування неселективних b-адреноблокаторів;
 • тяжка форма печінкової недостатності (порфірія);
 • геморагічні діатези (підвищений ризик кровотечі), особливо при застосуванні провідникової анестезії;
 • порушення активності холінестерази у плазмі крові в анамнезі (включаючи форми захворювання, спричинені лікарськими засобами);
 • гіпертиреоз;
 • феохромоцитома;
 • метгемоглобінемія, гіпоксія, непереносимість сульфогруп (особливо при бронхіальній астмі);
 • цукровий діабет тяжкого ступеня;
 • одночасна термінальна анестезія;
 • ін’єкція в запалену ділянку (зменшується ефективність місцевої анестезії);
 • пацієнтам, які проходять лікування із застосуванням трициклічних антидепресантів або інгібіторів моноаміноксидази (МАО), та впродовж 14 днів після припинення лікування інгібіторами моноаміноксидази (МАО);
 • діти віком до 4 років.

З обережністю слід застосовувати Убістезин в наступних випадках:

 • порушення функції нирок тяжкого ступеня;
 • стенокардія;
 • артеріосклероз;
 • значне погіршення згортання крові або лікування з антикоагулянтами;
 • цукровий діабет;
 • захворювання легень, особливо астма алергічного характеру;
 • епілепсія;
 • вагітність та годування груддю.

Побічні реакції:

З боку імунної системи: алергічні реакції, в тяжких випадках - анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк різного ступеня вираженості (включаючи набряк верхньої та/або нижньої губи та/або шиї, голосової щілини з утрудненням ковтання, кропив’янку, утруднення дихання).

З боку психіки: неспокій, занепокоєність.

З боку нервової системи: головний біль, парестезія, пара-, гіпо- та дизестезія, металевий присмак у роті, порушення смаку, шум у вухах, запаморочення, позіхання, периферичні нейропатії, сонливість, непритомність, тремор, нервозність, збудження, безсоння, дезорієнтація, потьмарений стан свідомості, втрата свідомості, втрата смаку, ністагм, логорея, гіпергевзія, гіпестезія обличчя, зниження м’язового тонусу, параліч 6-го черепного нерва, параліч лицьового нерва, порушення свідомості, сіпання м’язів, тоніко-клонічні судоми, кома, параліч дихання.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: закладеність носа, дисфонія, задишка, набряк гортані, набряк глотки, набряк легень, бронхоспазм, риніт, тахіпное, брадипное, яке може закінчитись апное.

З боку серцево-судинної системи: зниження артеріального тиску, кровотеча, блідість, підвищення артеріального тиску, прискорене серцебиття, тахікардія, брадикардія, серцево-судинна депресія з артеріальною гіпотензією, що може призвести до колапсу, серцева аритмія (шлуночкові екстрасистоли і фібриляція шлуночків), порушення провідності (атріовентрикулярна блокада). Ці прояви можуть спричинити зупинку серця.

З боку органів зору: мідріаз, птоз, міоз, ендофтальм, блефароспазм, помутніння в очах, розпливчатість зору, скороминуща сліпота, зниження гостроти зору, диплопія, кон’юнктивіт.

З боку органів слуху та вестибулярного апарату: вертиго, біль у вухах, дзвін у вухах.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: почервоніння шкіри, кропив’янка, свербіж, гіпергідроз, висипання, ангіоневротичний набряк.

З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини: біль у спині, напруженість м’язів, остеонекроз.

З боку травного тракту: гінгівіт, нудота, блювання, діарея, черевний біль, хейліт, запор, сухість у роті, диспепсія, виразки ротової порожнини, втрата зуба, гіперсалівація, підвищена чутливість зубів, стоматит, гіпестезія ротової порожнини, набряк ротової порожнини, парестезії ротової порожнини.

Інші: озноб, при застосуванні високих доз - метгемоглобінемія.

Загальні розлади і реакції у місці введення препарату: астенія, озноб, підвищена втомлюваність, нездужання, спрага,біль, біль при натисканні, набряк або запалення у місці ін’єкції, гематома у місці ін’єкції, некроз у місці введення, запалення слизової оболонки, набряк слизової оболонки; при порушенні техніки ін’єкції - ушкодження нерва (аж до розвитку паралічу).

Украй рідко - випадкова внутрішньосудинна ін’єкція може призвести до розвитку ішемічних зон у місці введення, що іноді прогресують до тканинного некрозу.

Аналоги Убістезина

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies