Сондекс - інструкція, застосування, аналоги препарату

Застосування Сондексу

Сондекс - склад і форма випуску препарату

Сондекс: як приймати препарат

Сондекс - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Сондекса

Препарат з дексаметазоном - синтетичним глюкокортикостероїдом, що має протизапальну та імунодепресивну дію.

Застосування Сондексу

Показання:

 • Шок (опіковий,травматичний, операційний, токсичний) при неефективності ін.терапії.
 • Алергічні реакції (гострі, важкі форми), гемотрансфузійний шок, анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції.
 • Набряк мозку (в т.ч. на тлі пухлини мозку або пов'язаний з хірургічним втручанням, променевою терапією або травмою голови).
 • Бронхіальна астма (важка форма), астматичний статус.
 • Системні захворювання сполучної тканини (ВКВ, ревматоїдний артрит).
 • Гостра надниркова недостатність.
 • Тиреотоксичний криз.
 • Гострий гепатит, печінкова кома.
 • Отруєння припікаючими рідинами (зменшення запальних явищ і попередження рубцевих звужень).

Сондекс - склад і форма випуску препарату

Препарат випускається у формі розчину для внутрішньовенного і внутрішньом'язового введення.

Діюча речовина - дексаметазон.

Сондекс: як приймати препарат

Застосування дексаметазону має проходити виключно під наглядом лікаря.

Для дексаметизону ацетату: внутрішньосуглобово - від 4 до 16 мг дексаметазону, можна повторювати введення раз на 1-3 тижні.

У вогнище ураження - від 0.8 до 1.6 мг за одне введення.

В / м - від 8 до 16 мг, з повторенням раз в 1-3 тижні.

Для дексаметазону натрію фосфату: внутрішньосуглобово, в осередок ураження - 0.2-6 мг, з повторенням 1 раз в 3 дні або 3 тижні.

В / м або в/в - 0.5-9 мг / добу.

Для лікування набряку мозку - 10 мг в перше введення, в подальшому по 4 мг в/м раз в 6 год до зникнення симптомів. Доза може бути знижена через 2-4 дні з поступовою відміною в період 5-7 діб після усунення набряку мозку. Підтримуюча доза - по 2 мг 3 рази/добу.

Для лікування шоку - в/в 20 мг в перше введення, потім 3 мг/кг за 24 год у вигляді в/в інфузій або в/в струменево - від 2 до 6 мг/кг у вигляді однієї ін'єкції або 40 мг у вигляді одноразової ін'єкції, що призначається кожні 2-6 год; Можливо в/в введення 1 мг / кг одноразово. Терапія шоку повинна бути скасована як тільки стан пацієнта стабілізується, звичайна тривалість не більше 2-3 діб.

Алергічні захворювання-в / м в першу ін'єкцію по 4-8 мг. Подальше лікування проводять пероральними лікарськими формами.

При нудоті і блювоті при проведенні хіміотерапії - в/в 8-20 мг за 5-15 хв до сеансу хіміотерапії. Подальша хіміотерапія повинна проводитися при використанні пероральних лікарських форм.

Для лікування респіраторного дистрес-синдрому новонароджених-в / м 4 введення по 5 мг кожні 12 год, в подальшому з сьомого дня раз на 24 год.

Максимальна добова доза - 80 мг.

Для дітей: для лікування надниркової недостатності - в/м по 23 мкг/кг (0.67 мг/кв. м) раз в 3 добу, або 7.8-12 мкг/кг (0.23-0.34 мг/кв. м/добу), або 28-170 мкг/кг (0.83-5 мг/кв. м) раз в 12-24 год.

Сондекс - протипоказання, побічні ефекти

 • Гіперчутливість.
 • Для внутрішньосуглобового введення: попередня артропластика, патологічна кровоточивість (ендогенна або спричинена застосуванням антикоагулянтів), внутрішньосуглобовий перелом кістки, інфекційний (септичний) запальний процес у суглобі і периартикулярних інфекції (у т. ч. в анамнезі), а також загальне інфекційне захворювання, виражений навколосуглобових остеопороз, відсутність ознак запалення в суглобі (так званий "сухий" суглоб, наприклад при остеоартрозі без синовіту), виражена кісткова деструкція і деформація суглоба (різке звуження суглобової щілини, анкілоз), нестабільність суглоба як результат артриту, асептичний некроз формують суглоб епіфізів кісток. Паразитарні та інфекційні захворювання вірусної, грибкової або бактеріальної природи (нині або недавно перенесені, включаючи недавній контакт з хворим) - простий герпес, оперізуючий герпес (віремічна фаза), вітряна віспа, кір; амебіаз, стронгілоїдоз (встановлений або підозрюваний); системний мікоз; активний і латентний туберкульоз. Застосування при важких інфекційних захворюваннях допустимо тільки на тлі специфічної терапії.
 • Поствакцинальний період (період тривалістю 8 тижнів до і 2 тижні після вакцинації), лімфаденіт після щеплення БЦЖ. Імунодефіцитні стани (в т.ч. СНІД або ВІЛ-інфікування).
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту - виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, езофагіт, гастрит, гостра або латентна пептична виразка, недавно створений анастомоз кишечника, неспецифічний виразковий коліт із загрозою перфорації або абсцедування, дивертикуліт.
 • Захворювання ССЗ, в т.ч. недавно перенесений інфаркт міокарда (у хворих з гострим і підгострим інфарктом міокарда можливе поширення вогнища некрозу, уповільнення формування рубцевої тканини і внаслідок цього - розрив серцевого м'яза), декомпенсована ХСН, артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія.
 • Ендокринні захворювання - цукровий діабет (в т.ч. порушення толерантності до вуглеводів), тиреотоксикоз, гіпотиреоз, хвороба Іценко-Кушинга.
 • Тяжка хронічна ниркова та / або печінкова недостатність, нефроуролітіаз.
 • Гіпоальбумінемія і стану, що привертають до її виникнення.
 • Системний остеопороз, міастенія gravis, гострий психоз, ожиріння (III-IV ст.), поліомієліт (за винятком форми бульбарного енцефаліту), відкрито - і закритокутова глаукома, вагітність, період лактації.
 • Для внутрішньосуглобового введення: загальний важкий стан пацієнта, неефективність (або короткочасність) дії 2 попередніх введень (з урахуванням індивідуальних властивостей застосовувалися ГКС).

Побічний ефект

Частота розвитку і вираженість побічних ефектів залежать від тривалості застосування, величини використовуваної дози і можливості дотримання циркадного ритму призначення.

 • З боку ендокринної системи: зниження толерантності до глюкози, "стероїдний" цукровий діабет або маніфестація латентного цукрового діабету, пригнічення функції надниркових залоз, синдром Іценко-Кушинга (місяцеподібне обличчя, ожиріння гіпофізарного типу, гірсутизм, підвищення артеріального тиску, дисменорея, аменорея, міастенія, Стриї), затримка статевого розвитку у дітей.
 • З боку травної системи: нудота, блювота, панкреатит, "стероїдна" виразка шлунка і 12-палої кишки, ерозивний езофагіт, кровотечі і перфорація шлунково-кишкового тракту, підвищення або зниження апетиту, метеоризм, гикавка. У рідкісних випадках-підвищення активності "печінкових" трансаміназ і ЛФ.
 • З боку ССС: аритмії, брадикардія (аж до зупинки серця); розвиток (у схильних пацієнтів) або посилення вираженості ХСН, ЕКГ-зміни, характерні для гіпокаліємії, підвищення артеріального тиску, гіперкоагуляція, тромбози. У хворих з гострим і підгострим інфарктом міокарда-поширення вогнища некрозу, уповільнення формування рубцевої тканини, що може привести до розриву серцевого м'яза.
 • З боку нервової системи: делірій, дезорієнтація, ейфорія, галюцинації, маніакально-депресивний психоз, депресія, параноя, підвищення внутрішньочерепного тиску, нервозність або неспокій, безсоння, запаморочення, вертиго, псевдопухлина мозочка, головний біль, судоми.
 • З боку органів чуття: раптова втрата зору (при парентеральному введенні в області голови, шиї, носових раковин, шкіри голови можливе відкладення кристалів препарату в судинах ока), задня субкапсулярна катаракта, підвищення внутрішньоочного тиску з можливим ушкодженням зорового нерва, схильність до розвитку вторинних бактеріальних, грибкових або вірусних інфекцій очей, трофічні зміни рогівки, екзофтальм.
 • З боку обміну речовин: підвищене виведення Ca2+, гіпокальціємія, підвищення маси тіла, негативний азотистий баланс (підвищений розпад білків), підвищене потовиділення.
 • Обумовлені МКС активністю - затримка рідини і Na+ (периферичні набряки), гіпернатріємія, гіпокаліємічний синдром (гіпокаліємія, аритмія, міалгія або спазм м'язів, незвичайна слабкість і стомлюваність).
 • З боку опорно-рухового апарату: уповільнення росту і процесів окостеніння у дітей (передчасне закриття епіфізарних зон росту), остеопороз (дуже рідко - патологічні переломи кісток, асептичний некроз головки плечової і стегнової кістки), розрив сухожиль м'язів, "стероїдна" міопатія, зниження м'язової маси (атрофія).
 • З боку шкірних покривів і слизових оболонок: уповільнене загоєння ран, петехії, екхімози, витончення шкіри, гіпер- або гіпопігментація, стероїдні вугри, Стриї, схильність до розвитку піодермії і кандидозів.
 • Алергічні реакції: генералізовані (шкірний висип, свербіж шкіри, анафілактичний шок), місцеві алергічні реакції.
 • Інші: розвиток або загострення інфекцій (появі цього побічного ефекту сприяють спільно застосовуються імунодепресанти і вакцинація), лейкоцитурія, синдром "відміни".
 • Місцеві при парентеральному введенні: печіння, оніміння, біль, парестезії та інфекції в місці введення, рідко - некроз навколишніх тканин, утворення рубців в місці ін'єкції; атрофія шкіри і підшкірної клітковини при в/м введенні (особливо небезпечне введення в дельтоподібний м'яз).
 • При в / в введенні: аритмії,"припливи" крові до обличчя, судоми.
 • При інтракраніальному введенні - носова кровотеча.
 • При внутрішньосуглобовому введенні-посилення болю в суглобі.

Аналоги Сондекса

 • Дексаметазон 
 • Дексаметазон-КРКА
 • Офтан Дексаметазон
 • Максидекс

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies