Сорбіт - інструкція та застосування

Сорбіт фото упаковки

Сорбіт: як приймати препарат

Сорбіт - це солодкий порошок, що готується з рослинної сировини. Виготовляється з кукурудзяного крохмалю. Легко розчиняється у воді. Стійкий до жарення (випічки).

Калорійність менше ніж у цукру - 240 ккал на 100 г, що необхідно враховувати при розрахунку калорійності їжі. Солодкість сорбіту стосовно сахарози становить 60%. Вперше був виділений з ягід горобини (звідси його назва: Sorbus на латині — горобина). Міститься він також в плодах глоду кизилу, терну яблуках, грушах, сливах абрикосах, персиках, фініках, є у винограді і морських водоростях.

Сорбіт - дія препарату

За живильною цінністю його прирівнюють до глюкози, але їх фізіологічна дія різна: сорбіт не викликає різкого збільшення вмісту глюкози в крові, так як він практично не засвоюється організмом і не викликає викид інсуліну в кров. При цьому він не шкідливий для організму.

У кишківнику сорбіт діє як осмотичний послаблюючий засіб. На відміну від сольових проносних не викликає подразнення слизової шлунку і кишківника, діє м'яко, хоча і більш сильно. Цікаво, що проносна дія сорбіту проявляється лише в осіб з нормальною та зниженою кислотністю шлункового соку. У осіб з підвищеною кислотністю сорбіт ніякого проносного ефекту не чинить, викликаючи лише жовчогінну дію. Також вживається як допоміжний засіб при лікуванні хронічних холециститів хронічних колітів та дискінезії жовчовивідних шляхів.

Застосування Сорбіту

Вживати як замінник цукру в раціонах діабетичного та дієтичного харчування, в напоях, молочних продуктах, при консервуванні овочів та фруктів, приготуванні випічки, варення, фруктових салатів, морозива, десертів. 

Сорбіт: як приймати препарат

Добова норма прийому сорбіту становить не більше 30-50 грамів на добу. Перевищення може викликати проносне дію нудоту блювання.

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies