Сульфацил (Альбуцид) – інструкція, застосування, аналоги препарату

Сульфацил (Альбуцид) фото упаковки

Застосування Сульфацилу

Сульфацил: склад і форма випуску препарату

Сульфацил: як приймати препарат

Сульфацил: протипоказання, побічні ефекти

Сульфацил (Альбуцид) – це лікарський засіб, що застосовується в офтальмології

Застосування Сульфацилу

Сульфацил застосовується для лікування інфекційно-запальних захворювань очей, спричинених чутливими до дії препарату бактеріями:

  • кон'юнктивіти,
  • блефарити,
  • гнійні виразки рогівки.

Сульфацил: склад і форма випуску препарату

Сульфацил випускається у формі очних крапель (прозора безбарвна або злегка жовтуватого кольору рідина). По 5 або 10 мл у флаконі. По 1 флакону в пачці.

Діюча речовина – sulfacetamide. 1 мл крапель містить сульфацил натрію 200 мг або 300 мг у перерахуванні на 100 % речовину.

Допоміжні речовини – натрію тіосульфат; 1 М розчин хлористоводневої кислоти дорН 8,0; вода для ін'єкцій.

Сульфацил: як приймати препарат

Дорослим застосовувати розчин Сульфацила 300 мг/мл по 2-3 краплі в уражене око 5-6 разів на добу (через кожні 4-5 годин).

Дітям старше 2 місяців застосовувати розчин Сульфацила 200 мг/мл по 1-2 краплі в уражене око 4-5 разів на добу.

Курс лікування визначає лікар залежно від характеру та тяжкості захворювання. В середньому тривалість курсу 7-10 днів.

Діти. Безпека та ефективність застосування препарату Сульфацил, крапель очних 200 мг/мл, дітям віком до 2 місяців не встановлені.

Безпека та ефективність застосування препарату Сульфацил, крапель очних 300 мг/мл, дітям не встановлені.

Сульфацил: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату і сульфаніламідів в анамнезі.

Особливості застосування

Тільки для місцевого застосування!

Зафіксовані поодинокі смертельні випадки як результат серйозних реакцій на сульфаніламіди, які включали синдром Стівенса – Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, блискавичний некроз печінки, агранулоцитоз, апластичну анемію та інші патологічні зміни крові.

Сенсибілізація може проявлятися, коли сульфаніламіди призначені повторно, незалежно від шляху введення. Реакції гіперчутливості були зареєстровані у осіб, що не мають в анамнезі гіперчутливості до сульфаніламідів. При перших ознаках гіперчутливості, шкірного висипу або інших серйозних реакцій необхідно припинити використання цього препарату.

Тривале використання місцевих антибактеріальних засобів може призвести до надмірного росту патогенних мікроорганізмів, в тому числі грибів, а також до розвитку нечутливості бактерій до сульфаніламідів. Ефективність сульфаніламідів знижується при наявності високих концентрацій параамінобензойної кислоти у гнійному ексудаті. Сенсибілізація може проявлятися при повторному призначенні сульфаніламідів або як результат перехресної чутливості між різними сульфаніламідами.

При перших ознаках підвищеної чутливості, збільшення гнійних виділень або посилення запалення або болі, пацієнт повинен припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Цей препарат може бути використаний під час вагітності, тільки якщо потенційна користь перевищує потенційний ризик для плода. Із-за можливості розвитку ядерної жовтяниці у новонароджених рішення про призначення сульфаніламідів у вигляді очних крапель жінкам, які годують груддю, повинно бути прийнято з урахуванням співвідношення ризик/користь.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не досліджувалась.

Побічні ефекти

  • Бактеріальні та грибкові виразки рогівки були зареєстровані в процесі лікування сульфаніламідними офтальмологічними препаратами.
  • Найбільш часто повідомлялося про такі реакції, як місцеве подразнення, поколювання і печіння. Рідше повідомлялося про реакції, що включають неспецифічний кон'юнктивіт, гіперемію кон'юнктиви, приєднання вторинної інфекції і алергічні реакції.
  • Зафіксовані поодинокі летальні випадки внаслідок розвитку тяжких реакцій на сульфаніламіди, включаючи синдром Стівенса – Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, фульмінантний гепатонекроз, агранулоцитоз, апластичну анемію та інші порушення крові.

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies