Солекс - інструкція, застосування, аналоги препарату

Солекс фото упаковки

Застосування Солексу

Солекс - склад і форма випуску препарату

Солекс: як приймати препарат

Солекс - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Солексу

 Антипсихотичні засоби. Амісульприд є антипсихотичним засобом, що належить до класу заміщених бензамідів. У низьких дозах амісульприд блокує переважно пресинаптичні дофамінергічні рецептори D2 і D3, що пояснює його вплив на негативні симптоми.

Застосування Солексу

Лікування шизофренії.

Солекс - склад і форма випуску препарату

Діюча речовина: аmisulpride;

1 таблетка містить амісульприду 100 мг або 200 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; метилцелюлоза; натрію крохмальгліколят (тип А); магнію стеарат.

  • таблетки по 100 мг: білі або майже білі, круглі, плоскі таблетки діаметром приблизно 8,0 мм, з розподільчою рискою на одній стороні та тисненням А/100 на іншій стороні;
  • таблетки по 200 мг: білі або майже білі, круглі, плоскі таблетки діаметром приблизно 11,0 мм, з розподільчою рискою на одній стороні та тисненням А/200 на іншій стороні.

Солекс: як приймати препарат

Якщо добова доза не перевищує 400 мг, препарат слід приймати 1 раз на добу.

Дозу понад 400 мг слід розділити на 2 прийоми на добу.

Гострі психотичні епізоди.

Можна розпочати лікування з внутрішньом`язового введення, яке триватиме кілька днів, при максимальній дозі 400 мг/добу з подальшим переходом на пероральний прийом.

Дози від 400 мг/добу до 800 мг/добу рекомендовано призначати перорально. Максимальна пероральна доза не повинна перевищувати 1200 мг/добу. Безпека доз понад 1200 мг/добу широко не вивчалась. У зв’язку із цим такі дози не слід застосовувати.

Підтримуючу дозу або коригування дози потрібно встановлювати індивідуально, відповідно до реакції пацієнта.

В усіх випадках підтримуючу терапію потрібно призначати індивідуально, на рівні мінімальної ефективної дози.

Переважно негативні епізоди.

Рекомендовані дози — від 50 мг/добу до 300 мг/добу. Дози потрібно підбирати індивідуально. Оптимальна доза становить близько 100 мг/добу.

Солекс - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до діючої речовини або до іншого компонента лікарського засобу.
  • Доцільно утримуватись від призначення цього лікарського засобу пацієнтам із діагностованою або підозрюваною феохромоцитомою, які приймали антидопамінергічні препарати, включно з деякими бензамідами.
  • Виявлені або запідозрені пролактинозалежні пухлини, наприклад пролактиносекретуюча аденома гіпофіза та рак грудної залози.
  • Застосування у комбінації з леводопою.
  • Комбінація з лікарськими засобами, які можуть спричинити torsades de pointes.

Побічні ефекти: можливі екстрапірамідні симптоми (тремор, ригідність, гіпертонія, посилена салівація, акатизія, гіпокінезія, дискінезія). У більшості випадків вони помірно виражені при підтримуючих дозах і частково оборотні без відміни амісульприду при призначенні антихолінергічних протипаркінсонічних засобів. Частота екстрапірамідних симптомів, що залежить від дози, дуже низька у хворих, які лікуються з приводу переважно негативних симптомів дозами 50–300 мг/добу. Можлива гостра дистонія (спастична кривошия, окулогірний криз, тризм тощо). Вона є оборотною без відміни амісульприду при призначенні антихолінергічного протипаркінсонічного засобу. Сонливість та ін.

Аналоги Солексу

  • Актіпрол
  • Солерон
  • Соліан

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies