Сирдалуд – інструкція, застосування, аналоги препарату

Сирдалуд фото упаковки

Застосування Сирдалуду

Сирдалуд: состав та форма випуску препарату

Сирдалуд: як приймати препарат

Сирдалуд: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Сирдалуду

Сирдалуд – це лікарський засіб, релаксант скелетних м'язів центральної дії. Основною точкою його впливу є спинний мозок.

Застосування Сирдалуду

Сирдалуд приймається при:

 • болісному м’язовому спазмі;
 • спастичності внаслідок розсіяного склерозу;
 • спастичності внаслідок ушкоджень спинного мозку;
 • спастичності внаслідок ушкоджень головного мозку;

Сирдалуд: состав та форма випуску препарату

Сирдалуд випускається у формі таблеток:

 • Сирдалуд 2 мг – білого або майже білого кольору круглі пласкі таблетки зі скошеними краями, з рискою та написом «OZ» з одного боку таблетки;
 • Сирдалуд 4 мг – білого або майже білого кольору круглі пласкі таблетки зі скошеними краями, з перехресними рисками з одного боку та написом «RL» з іншого боку таблетки.

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в картонній коробці.

Діюча речовина – tizanidine. 1 таблетка містить 2,288 мг або 4,576 мг тизанідину гідрохлориду, що відповідає 2 мг або 4 мг тизанідину відповідно.

Допоміжні речовини – лактоза безводна, целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Сирдалуд: як приймати препарат

Сирдалуд має вузький терапевтичний діапазон та високу варіабельність концентрації тизанідину у плазмі у різних пацієнтів. Тому важливим є застосування оптимальних доз згідно з потребою пацієнта.

Починати лікування слід з малої дози – 2 мг, що робить ризик виникнення небажаних ефектів від прийому препарату мінімальним. У разі потреби дозу препарату поступово підвищують з дотриманням всіх необхідних пересторог.

Дорослі. Полегшення болісних м’язових спазмів. Застосовувати 2−4 мг 3 рази на добу. У тяжких випадках перед сном можна прийняти додаткову дозу 2 або 4 мг.

Спастичність при неврологічних порушеннях. Дозу потрібно підбирати індивідуально для кожного пацієнта. Початкова добова доза не повинна перевищувати 6 мг за 3 прийоми. Добову дозу можна підвищувати поступово на 2−4 мг з інтервалами 3−7 днів. Зазвичай оптимальний терапевтичний ефект досягається при добовій дозі 12−24 мг, яку розділяють на 3 або 4 прийоми. Не слід перевищувати загальну добову дозу 36 мг.

Застосування дітям та підліткам. Досвід застосування препарату Сирдалуд дітям та підліткам обмежений, тому препарат не рекомендовано до застосування дітям та підліткам.

Застосування пацієнтам літнього віку. Досвід застосування препарату пацієнтам літнього віку обмежений, тому слід дотримуватись обережності при застосуванні препарату Сирдалуд цій категорії пацієнтів.

Застосування пацієнтам з порушенням функції печінки. Протипоказано.

Сирдалуд: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до тизанідину або до будь-яких допоміжних речовин препарату.
 • Тяжкі порушення функції печінки.
 • Одночасне застосування тизанідину з потужними інгібіторами CYP1A2, такими як флувоксамін або ципрофлоксацин.

Особливості застосування

Одночасне застосування помірних CYP1A2-інгібіторів з тизанідином не рекомендується.

Після раптової відміни препарату, особливо після тривалого застосування або швидкого зниження дози та/або застосування високих добових доз, та/або при одночасному застосуванні гіпотензивних лікарських засобів, у пацієнтів може спостерігатися феномен рикошету. За таких обставин у пацієнтів може виникнути артеріальна гіпертензія та тахікардія. В окремих випадках така рикошетна артеріальна гіпертензія може спричинити інсульт. Лікування тизанідином не слід припиняти раптово, а тільки поступово знижуючи дозу.

У пацієнтів із нирковою недостатністю (кліренс креатиніну мл/хв) системна експозиція тизанідину може бути до шести раз вищою, тому рекомендована початкова доза становить 2 мг 1 раз на добу. Дозу слід підвищувати послідовно, невеликими кроками, з урахуванням ефективності та переносимості. Для досягнення більш вираженого ефекту рекомендується спочатку збільшити дозу, яку застосовують 1 раз на добу, після чого збільшувати кратність прийому.

Повідомлялося про печінкову недостатність, пов’язану із застосуванням тизанідину, однак у пацієнтів, які отримували добові дози до 12 мг, це спостерігалося рідко. У зв’язку з цим рекомендується контролювати функцію печінки 1 раз на місяць протягом перших чотирьох місяців терапії у тих пацієнтів, яким застосовують тизанідин у дозі 12 мг або вище та у пацієнтів із клінічними симптомами, що вказують на печінкову недостатність (такими як нудота, втрата апетиту або підвищена втомлюваність невідомої етіології).

Застосування препарату Сирдалуд слід припинити, якщо рівні АЛТ або ACT у сироватці крові перевищують верхню межу норми у 3 рази і більше протягом тривалого періоду.

При застосуванні тизанідину повідомлялося про реакції підвищеної чутливості, включаючи анафілаксію, ангіоневротичний набряк, задишку, дерматит, висипи, кропив’янку, свербіж та еритему. Рекомендується ретельний моніторинг стану пацієнтів протягом одного чи двох днів після прийому першої дози тизанідину. У разі розвитку анафілаксії чи ангіоневротичного набряку з анафілактичним шоком чи задишкою застосування Сирдалуду слід негайно припинити і призначити пацієнту належне лікування.

Артеріальна гіпотензія може виникнути під час застосування тизанідину, а також як результат лікарської взаємодії з інгібіторами CYP1A2 та/або антигіпертензивними препаратами. Повідомлялося про тяжкі прояви артеріальної гіпотензії, такі як втрата свідомості та циркуляторний колапс.

Слід дотримуватись обережності при сумісному застосуванні даного препарату з засобами, які подовжують інтервал QT (такими як цизаприд, амітриптилін, азитроміцин).

Обережність необхідна щодо пацієнтів з ішемічною хворобою серця та/або серцевою недостатністю.

Перед застосуванням даного препарату пацієнтам з міастенією гравіс необхідно ретельно оцінювати співвідношення ризик/користь.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Протипоказаний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Слід утримуватися від діяльності, що потребує високої концентрації уваги та швидкої реакції, наприклад від керування транспортними засобами або роботи з машинами і механізмами.

Побічні ефекти

 • Психічні розлади: часто – безсоння, порушення сну.
 • З боку нервової системи: дуже часто – сонливість, слабкість, запаморочення.
 • З боку серця: нечасто – брадикардія.
 • З боку судин: часто – гіпертензія, незначне зниження артеріального тиску.
 • З боку ШКТ: дуже часто – гастроінтестинальні розлади, сухість у роті; часто – нудота.
 • Гепатобіліарні порушення: часто – підвищені рівні трансаміназ сироватки крові.
 • З боку скелетно-м’язової системи: дуже часто – м’язова слабкість.
 • Загальні порушення: дуже часто – підвищена втомлюваність.

Аналоги Сирдалуду

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies