Симвастатин – інструкція, застосування, аналоги препарату

Симвастатин фото упаковки

Застосування Симвастатину

Симвастатин: склад і форма випуску препарату

Симвастатин: як приймати препарат

Симвастатин: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Симвастатину

Симвастатин – це лікарський засіб, гіполіпідемічний препарат. Застосовується для лікування дисліпідемії та профілактики серцево-судинних захворювань.

Застосування Симвастатину

Симвастатин приймається для:

 • Лікування первинної гіперхолестеринемії або змішаної дисліпідемії, як доповнення до дієти, коли відповідь на дієту та інші немедикаментозні засоби лікування (наприклад, фізичні вправи, зниження маси тіла) є недостатньою.
 • Лікування гомозиготної сімейної гіперхолестеринемії, як доповнення до дієти та іншого ліпідознижувального лікування (наприклад, аферезу ліпідів низької щільності) або якщо такі методи лікування не є належними.
 • Зниження серцево-судинної смертності та захворюваності у пацієнтів з явною атеросклеротичною серцево-судинною хворобою або цукровим діабетом, з нормальними абопідвищеними рівнями холестерину, як додаткова терапія для корекції інших факторів ризику та до іншої кардіопротективної терапії.

Симвастатин: склад і форма випуску препарату

Симвастатин випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою.

Діюча речовина – симвастатин. 1 таблетка містить симвастатину ЄФ 10 мг або 20 мг, або 40 мг.

Допоміжні речовини – лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; крохмаль прежелатинізований; бутилгідроксіанізол (Е 320); кислота аскорбінова (Е 300); кислота лимонна безводна (Е 330); етанол 96 %; вода очищена; кремнію діоксид колоїдний безводний; тальк; магнію стеарат.

Плівкова оболонка – гіпромелоза, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), триетилцитрат, титану діоксид (Е 171), тальк, повідон, вода очищена.

Симвастатин: як приймати препарат

Добова доза симвастатину становить від 5 мг до 80 мг перорально один раз на добу ввечері. Коригування дози у разі необхідності слід здійснювати з інтервалами не менше ніж 4 тижні до досягнення максимальної добової дози 80 мг, яку приймають один раз на добу ввечері.

Доза 80 мг рекомендована тільки пацієнтам з тяжкою гіперхолестеринемією та високим ризиком розвитку серцево-судинних ускладнень, які не досягли цілей лікування нижчими дозами та коли очікується, що користь переважатиме потенційні ризики.

Застосування літнім пацієнтам. Немає потреби в коригуванні дози.

Застосування дітям та підліткам (10‒17 років). Для дітей та підлітків (хлопці вікової стадії Таннера ІІ і старші та дівчатка, в яких щонайменше 1 рік як почалися менструації) віком 10‒17 років з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією рекомендована звичайна початкова доза становить 10 мг один раз на добу ввечері. До початку лікування симвастатином дітям та підліткам слід призначити стандартну холестеринознижувальну дієту, якої потрібно дотримуватися під час лікування. Рекомендовані дози ‒ 10‒40 мг на добу, максимальна рекомендована добова доза становить 40 мг. Дозу слід підбирати індивідуально, згідно з метою лікування, за рекомендаціями лікування в педіатрії. Підбір дози слід проводити з інтервалами в 4 тижні або більше.

Симвастатин: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

 • Гіперчутливість досимвастатину абобудь-якої складової лікарського засобу.
 • Захворювання печінки в активній фазі або незрозуміле та стійке підвищення рівнів трансаміназ сироватки.
 • Вагітність і період годування груддю.
 • Супутній прийом потужних інгібіторів CYP3A4 (препаратів, що збільшують AUC приблизно в 5 разів або більше), таких як ітраконазол, кетоконазол, посаконазол, вориконазол, інгібітори ВІЛ-протеази (наприклад нелфінавір), боцепревір, телапревір, еритроміцин, кларитроміцин, телітроміцин та нефазодон, і лікарських засобів, які містять кобіцистат.
 • Супутній прийом гемфіброзилу, циклоспорину або дана золу.
 • Протипоказано застосовувати пацієнтам з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією, які отримують ломітапіді симвастатин в дозах більше 40 мг.

Особливості застосування

Симвастатин, подібно до інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, може спричинити міопатію, що проявляється у вигляді м’язового болю, хворобливості або слабкості та супроводжується зростанням активності креатинфосфокінази.

У пацієнтів з інфарктом міокарда, які в анамнезі приймали симвастатин у дозі 80 мг/день (середній період спостереження 6,7 року), частота міопатії становила приблизно 1,0 %, порівняно з 0,02 % у пацієнтів, які приймали 20 мг/день.

Рівень креатинкінази не слід вимірювати після енергійних фізичних вправ або за наявності будь-якої ймовірної альтернативної причини підвищення креатинкінази, оскільки це ускладнює тлумачення результатів.

Усіх пацієнтів, що починають терапію симвастатином, а також пацієнтів, яким було збільшено дозу симвастатину, потрібно попередити про можливість виникнення міопатії та необхідність негайного звернення до лікаря у разі виникнення будь-якого м’язового болю неясного характеру, хворобливості у м’язах або м’язової слабкості.

При виникненні болю, слабкості або спазмівпід час прийому пацієнтом статину слід виміряти рівні креатинкінази.

Ефективність застосування симвастатину для лікування хворих віком понад 65 років, які отримували його під час контрольованих клінічних досліджень, оцінювалась відносно зниження рівнів загального холестерину та холестерину ЛПНЩ і виявлялась такою ж, як і для популяції загалом.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Протипоказаний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Впливає або незначно впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Побічні ефекти

 • Порушення з боку крові та лімфатичної системи: рідко ‒ анемія.
 • Порушення з боку імунної системи: дуже рідко ‒ анафілаксія.
 • Психічні порушення: дуже рідко ‒ безсоння; невідомо ‒ депресія.
 • Порушення з боку нервової системи:рідко ‒ головний біль, парестезія, запаморочення, периферична невропатія; дуже рідко ‒ порушення пам’яті.
 • Респіраторні, торакальні та медіастинальні порушення: невідомо ‒ інтерстиціальна хвороба легень.
 • Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: рідко ‒ запор, абдомінальний біль,метеоризм, диспепсія, діарея, нудота, блювання, панкреатит.
 • Гепатобіліарні порушення: рідко ‒ гепатит/жовтяниця; дуже рідко‒ летальна та нелетальна печінкова недостатність.
 • Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин: рідко ‒ висип, свербіж, алопеція.
 • Порушення з боку скелетно-м’язового апарату та сполучної тканини:рідко ‒ міопатія (включаючи міозит), рабдоміоліз з гострою нирковою недостатністю, міалгія, м’язові спазми. Невідомо ‒ тендинопатія, іноді ускладнена розривом, імуноопосередкована некротична міопатія.
 • Порушення з боку репродуктивної системи та молочних залоз: невідомо ‒ еректильна дисфункція.
 • Загальні порушення: рідко ‒ астенія. Зрідка повідомляли про синдром гіперчутливості, який включав такі прояви: ангіоневротичний набряк, вовчакоподібний синдром, ревматична поліміалгія, дерматоміозит, васкуліт, тромбоцитопенія, еозинофілія, підвищена швидкість осідання ерітроцитів (ШОЕ), артрит та артралгія, кропив’янка, світлочутливість, гарячка, припливи, диспное та слабкість.

Аналоги Симвастатину

 • Атеростат
 • Атроліп   
 • Вабадін
 • Васта
 • Вастатін
 • Зовастикор

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies