Семлопін - інструкція, застосування, аналоги препарату

Семлопін фото упаковки

Застосування Семлопіну

Семлопін - склад і форма випуску препарату

Семлопін: як приймати препарат

Семлопін - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Семлопіну

Селективні антагоністи кальцію з переважним впливом на судини. Блокує надходження іонів кальцію до міокарда та до клітин гладеньких м’язів.

У пацієнтів з артеріальною гіпертензією застосування препарату 1 раз на добу забезпечує клінічно значуще зниження артеріального тиску протягом 24 годин у положенні як лежачи, так і стоячи.

У пацієнтів зі стенокардією при застосуванні однієї добової дози препарату підвищується загальний час фізичного навантаження, час до початку стенокардії і час до 1 мм депресії сегмента ST. Препарат знижує частоту нападів стенокардії та зменшує потребу у застосуванні нітрогліцерину.

Застосування Семлопіну

  • Артеріальна гіпертензія.
  • Хронічна стабільна стенокардія.
  • Вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала).

Семлопін - склад і форма випуску препарату

Форма випуску - таблетки.

Склад. Діюча речовина: S(-) amlodipine besylate.

1 таблетка містить S(-) амлодипіну бесилат еквівалентно S(-) амлодипіну 2,5 мг або 5 мг.

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат дигідрат, заліза оксид жовтий (Е 172), кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат.

Семлопін: як приймати препарат

Дорослі. Для лікування артеріальної гіпертензії та стенокардії звичайна початкова доза препарату Cемлопін становить 2,5 мг S(-) амлодипіну 1 раз на добу. Залежно від реакції пацієнта на терапію дозу можна збільшити до максимальної дози, що становить 5 мг S(-) амлодипіну 1 раз на добу.

Пацієнтам зі стенокардією препарат можна застосовувати як монотерапію або у комбінації з іншими антиангінальними лікарськими засобами при резистентності до нітратів та/або адекватних доз бета-блокаторів.

Застосування пацієнтам із порушеннями функції печінки слід починати з найнижчої дози.

Таблетки по 2,5 мг препарату Семлопін не призначені для розподілу навпіл для отримання дози 1,25 мг.

Таблетки по 5 мг препарату Семлопін не призначені для розподілу навпіл для отримання дози 2,5 мг.

Діти. Безпека застосування S(-) амлодипіну дітям не доведена. Препарат протипоказаний для застосування цій віковій категорії пацієнтів.

Семлопін - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання:

  • Відома підвищена чутливість до дигідропіридинів, амлодипіну або до будь-якого іншого компонента препарату.
  • Артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня.
  • Шок (включаючи кардіогенний шок).
  • Обструкція вивідного тракту лівого шлуночка (наприклад, стеноз аорти тяжкого ступеня).
  • Гемодинамічно нестабільна серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда.

Побічні ефекти. Лейкоцитопенія, тромбоцитопенія, пурпура, анемія, агранулоцитоз; алергічні реакції; гіперглікемія, спрага; безсоння, нервозність, зміни настрою (включаючи тривожність), депресія, сплутаність свідомості, втрата свідомості, порушення сну, деперсоналізація; сонливість, запаморочення, головний біль (головним чином на початку лікування), тремор, дисгевзія, синкопе, гіпестезія, парестезія, гіпертонус, периферична нейропатія, екстрапірамідний синдром; порушення зору (включаючи диплопію), кон’юнктивіт, біль в очах; дзвін у вухах, шум у вухах; посилене серцебиття, тахікардія, інфаркт міокарда, аритмія (включаючи брадикардію, шлуночкову тахікардію та мерехтіння передсердь), напади стенокардії, ортостатична (постуральна) гіпотензія, колапс, біль у грудях; припливи, артеріальна гіпотензія, васкуліт, периферична ішемія; диспное, риніт, кашель, носова кровотеча; анорексія, втрата апетиту, дискомфорт в епігастральній ділянці, біль у животі, нудота, блювання, диспепсія, порушення перистальтики кишечнику (включаючи запор та діарею), метеоризм, кишкова дисфункція, сухість у роті, дисфагія, панкреатит, гастрит, гіперплазія ясен, зміна смакових відчуттів; гепатити, в т.ч. фульмінантний гепатит, жовтяниця, підвищення рівня печінкових ферментів (що найчастіше асоціювалося з холестазом), гіпербілірубінемія, порушення функції печінки; алопеція, пурпура, зміна забарвлення шкіри, порушення пігментації шкіри, підвищене потовиділення, свербіж, висипання, екзантема, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, еритематозний висипання, макулопапулярні висипання, кропив’янка, ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, набряк Квінке, фоточутливість; набряк гомілок, артралгія, міалгія, судоми м’язів, біль у спині, ригідність м’язів; порушення сечовиділення, ніктурія, підвищена частота сечовипускання; імпотенція, гінекомастія, статева дисфункція.

АналогиСемлопіну

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies