Секрепат – інструкція, застосування, аналоги препарату

Секрепат фото упаковки

Застосування Секрепату

Секрепат: склад і форма випуску препарату

Секрепат: як приймати препарат

Секрепат: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Секрепату

Секрепат – це комбінований препарат та комплексна сполука алюмінію, кальцію та магнію.

Застосування Секрепату

Секрепат приймається для симптоматичного лікування больового синдрому та печії при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, таких як:

 • пептична виразка шлунка, дванадцятипалої кишки,
 • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба,
 • диспепсія,
 • гострий та хронічний гастрит із підвищеною або нормальною секрецією,
 • подразнення слизової оболонки шлунка, спричинене палінням або порушеннями в дієті (вживання алкоголю, кави, солодощів, мучних виробів тощо).

Також препарат приймається як профілактичний засіб при довготривалому прийомі нестероїдних протизапальних препаратів, глюкокортикоїдів та інших ульцерогенних засобів.

Секрепат: склад і форма випуску препарату

Секрепат випускається у формі таблеток жувальних зі смаком анісу або м’яти (майже білого кольору, круглої форми з плоскою основою, зі смаком м’яти або анісу).

По 10 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги, по 1 або 5 блістерів у картонній пачці. 

Діюча речовина: аміноацетат дигідроксіалюмінію; гідроксид алюмінію, сухий гель; карбонат кальцію; трисилікат магнію гідратований.

Допоміжні речовини: гліцин, магнію стеарат, есенція (аніс або м’ята), полісорбат 80, сахариннатрію, сахароза.

Секрепат: як приймати препарат

Препарат застосовують внутрішньо. Таблетки повільно розсмоктують або розжовують.

Дорослим призначають по 1–2 таблетки 4–6 разів на добу, останній раз – безпосередньо перед сном. Препарат рекомендовано приймати через 1–1,5 години після прийому їжі. Курс лікування становить 3–4 тижні. При печії та болях у шлунку препарат приймають утій же дозі, але незалежно від прийому їжі (за потреби). З профілактичною метою для захисту слизової оболонки від подразнювальної дії медикаментів приймають 1–2 таблетки за 2 години до прийому інших лікарських засобів.

Дітям віком від 10 до 18 років призначають половину дози дорослих. Максимальна добова доза для дорослих – 12 таблеток.

Діти. За наявності показань препарат застосовують дітям віком від 10 років.

Секрепат: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до компонентів препарату;
 • тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв);
 • нефролітіаз, зумовлений відкладенням каменів, що містять кальцій;
 • хвороба Альцгеймера;
 • гіпофосфатемія;
 • звичний запор, хронічна діарея, тяжкий біль в животі неуточненого ґенезу;
 • гіперкальціємія та/або стани, що призводять до гіперкальціємії;
 • вік пацієнта до 10 років.

Особливості застосування

Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. Препарат не слід приймати одночасно з вживанням великої кількості молока або молочних продуктів.

Якщо симптоми не зникають, частково зберігаються або посилюються через 10 днів лікування, необхідно провести обстеження, щоб з’ясувати їхню природу та переглянути схему лікування. Курс лікування не повинен перевищувати 10 днів. Хворим необхідно звернутися до лікаря у разі: зменшення маси тіла, виникнення утруднення при ковтанні та постійного відчуття дискомфорту у животі, порушення травлення, що з’явилося вперше, зміни перебігу вже існуючих порушень травлення.

Алюмінію гідроксид може призвести до запору, а трисилікат магнію гідратований може обумовити гіпокінезію кишечнику; застосування цього препарату у високих дозах може спричинити або ускладнити обструкцію кишечнику та кишкову непрохідність, особливо у пацієнтів з підвищеним ризиком таких ускладнень, наприклад у пацієнтів з нирковою недостатністю або у пацієнтів літнього віку.

Солі алюмінію загалом погано всмоктуються у шлунково-кишковому тракті, і тому системні ефекти у пацієнтів з нормальною функцією нирок виникають рідко.

У пацієнтів з нирковою недостатністю можуть спостерігатись підвищені плазмові концентрації як алюмінію, так і магнію.

Алюмінію гідроксид може бути небезпечним для пацієнтів з порфірією, які отримують гемодіаліз.

Солі кальцію та магнію не слід застосовувати при гіперкальціурії.

Хворим зі спадковими захворюваннями, що супроводжуються непереносимістю фруктози, при глюкозо-галактозній мальабсорбції або цукрозо-ізомальтозній недостатності не слід застосовувати препарат через вміст сахарози.

Хворим на цукровий діабет необхідно враховувати, що до складу препарату входить сахароза.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Можливе під наглядом лікаря.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься хворими. У Секрепаті форте врівноважуються можливі в’яжучі властивості алюмінію та кальцію з послаблюючими властивостями магнію. Однак можуть виникати побічні реакції.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи висипання, свербіж шкіри, кропив’янку, ангіоневротичний набряк та анафілаксію.

Метаболічні порушення. У хворих, особливо з порушеннями функції нирок, тривале застосування високих доз може призводити до гіпермагніємії (при застосуванні антацидів, що містять магній) або гіперкальціємії та алкалозу. Можуть також спостерігатися гіперкальціурія, гіпералюмініємія.

З боку шлунково-кишкового тракту. Можуть спостерігатися нудота, блювання, дискомфорт у шлунку, діарея, запор,знебарвлення калових мас.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини. Може спостерігатися м’язова слабкість, при тривалому застосуванні – остеомаляція.

Інші розлади. У пацієнтів з нирковою недостатністю тривале застосування високих доз солей алюмінію та магнію може призводити до розвитку енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або погіршити перебіг остеомаляції, індукованої діалізом.

Аналоги Секрепату

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies