Ритмонорм – інструкція, застосування, аналоги препарату

Ритмонорм фото упаковки

Застосування Ритмонорм

Ритмонорм – склад і форма випуску

Ритмонорм – як приймати препарат

Ритмонорм – протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Ритмонорм

Ритмонорм – це препарат для лікування захворювань серця.

               

Застосування Ритмонорм

Профілактика та лікування:

 • вентрикулярних аритмій;
 • пароксизмальних суправентрикулярних тахіаритмій, включаючи пароксизмальну форму тріпотіння/фібриляції передсердь та пароксизмальні реентрі-тахікардії із залученням AV-вузла або додаткових провідних шляхів, при неефективності стандартної терапії або протипоказаннях для її проведення.

Ритмонорм – склад і форма випуску

Склад

діюча речовина: пропафенону гідрохлорид;

1 таблетка містить пропафенону гідрохлориду 150 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, крохмаль кукурудзяний, гіпромелоза, магнію стеарат, вода очищена, макрогол 400, макрогол 6000, титану діоксид (Е 171).

 Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Ритмонорм – як приймати препарат

Терапію препаратом Ритмонорм® рекомендується розпочинати у госпітальних умовах, проводити її повинен лікар, який має досвід лікування аритмій. Індивідуальну підтримуючу дозу слід визначати в умовах кардіологічного спостереження, що включає моніторинг ЕКГ та контроль артеріального тиску. Якщо комплекс QRS подовжується більш ніж на 20 %, дозу слід зменшити або припинити прийом дози, доки показники ЕКГ не повернуться у межі норми.

Через гіркий смак та поверхневу анестезуючу дію пропафенону таблетки слід ковтати цілими (не розжовуючи), запиваючи рідиною.

Застосовувати дорослим внутрішньо, на початку лікування - по 150 мг 3 рази на добу зі збільшенням дози зі щонайменше триденним інтервалом до 300 мг 2 рази на добу та у разі потреби - до максимальної дози 300 мг 3 рази на добу. Підвищення дози можливе не раніше ніж через 3-4 дні лікування. Для пацієнтів із масою тіла менше 70 кг рекомендується призначати добові дози, менші за звичайні, індивідуально.

Пацієнти літнього віку

Під час лікування пацієнтів літнього віку спостерігалися більш високі концентрації пропафенону у плазмі крові. Тому у таких пацієнтів клінічну відповідь на лікування можна отримати при застосуванні препарату у нижчих дозах.

У пацієнтів літнього віку в цілому не спостерігалося ніякої різниці у безпеці або ефективності, але не можна виключити підвищену чутливість деяких осіб, тому такі пацієнти повинні перебувати під ретельним спостереженням. Це ж стосується підтримуючої дози. Будь-яке необхідне підвищення дози потрібно здійснювати через 5-8 днів лікування.

Порушення функції нирок та/або печінки

У пацієнтів із порушеною функцією нирок та/або печінки можлива кумуляція препарату при застосуванні стандартних терапевтичних доз. Тому таким пацієнтам дозу пропафенону слід підбирати під контролем ЕКГ та клінічним наглядом.

Діти.

Таблетки Ритмонорм® 150 мг не застосовують дітям.

Ритмонорм – протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання.

 • Гіперчутливість до пропафенону гідрохлориду або до будь-якого іншого компонента препарату, вказаного у розділі «Склад».
 • Виявлений синдром Бругада (див. «Особливості застосування»).
 • Випадок інфаркту міокарда за останні 3 місяці.
 • Значне органічне захворювання серця, таке як:

­ неконтрольована застійна серцева недостатність (фракція викиду лівого шлуночка < 35 %);

­ кардіогенний шок (якщо він не спричинений аритмією);

­ тяжка симптоматична брадикардія;

­ дисфункція синусового вузла, порушення передсердної провідності, AV-блокада ІІ-го ступеня або вище, блокада пучка Гіса або дистальна блокада при відсутності штучного водія ритму;

­ тяжка артеріальна гіпотензія.

 • Маніфестні електролітні порушення (наприклад порушення метаболізму калію).
 • Тяжкі обструктивні захворювання легенів.
 • Одночасне застосування з ритонавіром.
 • Міастенія гравіс.
 • Тяжка печінкова недостатність.

Побічні реакції.

Найчастішими та найпоширенішими побічними реакціями, пов’язаними з терапією пропафеноном, є запаморочення, порушення серцевої провідності та відчуття серцебиття.

Нижче наведено побічні реакції, що спостерігалися принаймні у одного з 885 пацієнтів, які отримували пропафенону гідрохлорид уповільненого вивільнення у п’ятьох клінічних дослідженнях фази ІІ та у двох клінічних дослідженнях фази ІІІ. Очікується, що побічні реакції та їх частота для лікарських форм негайного вивільнення були б подібними. Нижченаведені реакції також включають побічні реакції з постмаркетингового досвіду застосування пропафенону. Побічні реакції, щонайменше ймовірно пов’язані з пропафеноном, наведено за системами органів і частотою виникнення: дуже часто (³ 1/10), часто (³ 1/100 і < 1/10), нечасто (³ 1/1000 і < 1/100) та з невідомою частотою (побічні реакції з постмаркетингового спостереження; частоту визначити неможливо з наявних даних).

З боку системи крові та лімфатичної системи.

Нечасто - тромбоцитопенія; з невідомою частотою - агранулоцитоз, лейкопенія, гранулоцитопенія, анемія, гематоми, пурпура, збільшення часу кровотечі.

З боку імунної системи.

Нечасто - алергічні реакції, позитивний титр ANA; з невідомою частотою - гіперчутливість (що може проявлятися холестазом, дискразіями крові та висипанням).

З боку метаболізму та харчування.

Нечасто - зниження апетиту.

З боку психіки.

Часто - тривожність, порушення сну; нечасто - нічні кошмари; з невідомою частотою - сплутаність свідомості.

З боку нервової системи.

Дуже часто - запаморочення (за винятком вертиго); часто - головний біль, дисгевзія, безсоння, сонливість; нечасто - синкопе, атаксія, парестезія, порушення мовлення, депресія, втрата пам’яті, оніміння, парестезії, психоз, манія, шум у вухах, відчуття незвичайного запаху; з невідомою частотою - судоми, екстрапірамідні симптоми, неспокій, апное, кома.

З боку органів зору.

Часто - нечіткість зору; нечасто - подразнення очей.

З боку органів слуху і лабіринту.

Нечасто - вертиго.

З боку серця.

Дуже часто - порушення серцевої провідності (включаючи синоатріальну, атріовентрикулярну та інтравентрикулярну блокаду), серцебиття; часто - синусова брадикардія, брадикардія, тахікардія, тріпотіння передсердь, стенокардія, збільшення тривалості інтервалу QRS, передчасне скорочення шлуночків, набряк, міжшлуночкова блокада; нечасто - вентрикулярна тахікардія, аритмія (пропафенон може асоціюватися із проаритмічними ефектами, які проявляються підвищенням частоти серцевих скорочень (тахікардія) або вентрикулярною фібриляцією; деякі з цих аритмій можуть загрожувати життю та потребувати реанімаційних заходів для запобігання можливому летальному наслідку), AV-дисоціація, зупинка серця, припливи, відчуття жару, синдром слабкості синусового вузла, синусова пауза або зупинка, надшлуночкова тахікардія, піруетна тахікардія (torsades de pointes); з невідомою частотою - вентрикулярна фібриляція, серцева недостатність (може відбутися погіршення уже існуючої серцевої недостатності), зниження частоти серцевих скорочень.

З боку судин.

Нечасто - артеріальна гіпотензія; з невідомою частотою - ортостатична гіпотензія.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння

Часто - диспное.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Часто - біль у животі, блювання, нудота, діарея, запор, сухість у роті, порушення смаку, диспепсія, анорексія; нечасто - здуття живота, метеоризм, гастроентерит; з невідомою частотою - позиви до блювання, шлунково-кишкові порушення.

З боку гепатобіліарної системи.

Часто - порушення функції печінки (цей термін включає підвищення рівня АСТ, АЛТ, ГГТ та лужної фосфатази крові); з невідомою частотою - гепатоцелюлярне ураження, холестаз, гепатит та жовтяниця.

З боку шкіри та підшкірної клітковини.

Нечасто - кропив’янка, свербіж, висипання, почервоніння шкіри.

З боку скелетно-м’язової та сполучної тканини.

Часто - біль у суглобах; нечасто - м’язові судоми, м’язова слабкість; з невідомою частотою - люпус-подібний синдром.

Розлади репродуктивної системи та молочних залоз.

Нечасто - еректильна дисфункція; з невідомою частотою - зменшення кількості сперматозоїдів (це явище є оборотним при припиненні терапії пропафеноном).

З боку сечовивідної системи та нирок.

Нечасто - нефротичний синдром; з невідомою частотою - ниркова недостатність.

Загальні порушення.

Часто - біль у грудній клітці, слабкість, втомлюваність, гарячка, підвищена пітливість; нечасто - алопеція; підвищення рівня глюкози крові, біль; з невідомою частотою - гіпонатріємія, порушення секреції АДГ.

Аналоги Ритмонорм

Пропанорм

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies