Роталфен - інструкція, застосування, аналоги препарату

Роталфен фото упаковки

Застосування Роталфен

Роталфен - склад і форма випуску препарату

Роталфен: як приймати препарат

Роталфен - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Роталфен

Декскетопрофену трометамол – це сіль пропіонової кислоти, що чинить аналгетичну, протизапальну та жарознижувальну дію і належить до класу нестероїдних протизапальних засобів.

Механізм її дії базується на зменшенні синтезу простагландинів шляхом пригнічення циклооксигенази. 

Застосування Роталфен

Симптоматичне лікування гострого болю середньої та високої інтенсивності у випадках, коли пероральне застосування препарату недоцільне, наприклад при післяопераційних болях, ниркових коліках та болю у попереку.

Роталфен - склад і форма випуску препарату

Розчин для ін’єкцій. Склад: діюча речовина: декскетопрофен (dexketoprofen); 1 ампула (2 мл) містить декскетопрофенутрометамолу 73,8 мг, що еквівалентно декскетопрофену 50 мг; допоміжні речовини: етанол 96%, натрію хлорид, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Роталфен: як приймати препарат

Дорослі. Рекомендована доза становить 50 мг з інтервалом 8-12 годин. При необхідності повторну дозу вводять через 6 годин. Максимальна добова доза не має перевищувати 150 мг.

Препарат призначений для короткочасного застосування, тому його слід застосовувати тільки у період гострого болю (не більше 2 діб). Хворих слід переводити на пероральне застосування аналгетиків, коли це можливо. 

Пацієнти літнього віку. Коригування дози зазвичай не потрібне. Однак через фізіологічне зниження функції нирок рекомендується нижча доза препарату, а саме: максимальна добова доза становить 50 мг при легкому порушенні функції нирок.

Захворювання печінки. Хворим з патологією печінки легкого або помірного ступеня (5-9 балів за шкалою Чайлда-П’ю) слід зменшити максимальну добову дозу до 50 мг та ретельно контролювати функцію печінки. При тяжких захворюваннях печінки препарат протипоказаний (10-15 балів за шкалою Чайлда−П’ю).

Дисфункція нирок. Для хворих із порушенням функції нирок легкого ступеня (кліренс креатиніну 50-80 мл/хв) максимальну добову дозу слід зменшити до 50 мг.При порушенні функції нирок помірного або тяжкого ступеня (кліренс креатиніну

Внутрішньом’язове введення.

Розчин для ін’єкцій слід повільно вводити глибоко у м’язи.

Внутрішньовенна інфузія.

Для проведення внутрішньовенної інфузії вміст ампули 2 мл розвести у 30-100 мл 0,9 % розчину натрію хлориду, розчину глюкози або розчину Рінгера-лактату. Розчин для інфузій слід готувати в асептичних умовах, не допускаючи впливу природного денного світла. Приготовлений розчин має бути прозорим. Інфузію необхідно проводити протягом 10-30 хвилин. Не допускати впливу природного денного світла на приготовлений розчин.

Роталфен, розведений у 100 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або у розчині глюкози, можна змішувати з допаміном, гепарином, гідроксизином, лідокаїном, морфіном, петидином та теофіліном.

Внутрішньовенна ін’єкція (болісне введення).

При необхідності вміст однієї ампули (2 мл розчину для ін’єкцій) вводять внутрішньовенно протягом не менше 15 секунд.

Препарат можна змішувати у малих об’ємах (наприклад у шприці) з розчинами для ін’єкцій гепарину, лідокаїну, морфіну та теофіліну.

Препарат не можна змішувати у малих об’ємах (наприклад у шприці) з розчинами допаміну, прометазину пентазоцину, петидину та гідрокортизону, тому що утворюється білий осад.

При внутрішньом’язовому або внутрішньовенному ін’єкційному застосуванні препарат слід негайно ввести після того, як він був набраний з ампули. Розчин для внутрішньовенної інфузії слід застосовувати одразу після його приготування.

Роталфен призначений для одноразового застосування, тому залишки готового розчину слід утилізувати. Перед введенням препарату необхідно впевнитися, що розчин прозорий та безбарвний. Розчин, що містить тверді частки, застосовувати не можна.

Роталфен - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання:

 • підвищена чутливість до декскетопрофену, будь-якого іншого нестероїдного протизапального засобу (НПЗЗ) або до допоміжних речовин препарату;
 • протипоказано, якщо речовини аналогічної дії, наприклад ацетилсаліцилова кислота або інші НПЗЗ, провокують у пацієнта розвиток нападів астми, бронхоспазму, гострого риніту або спричиняють розвиток носових поліпів, появу кропив’янки або ангіоневротичного набряку;
 • активна фаза виразкової хвороби чи кровотеча, підозра на них або рецидивна виразкова хвороба чи кровотеча в анамнезі (не менше двох підтверджених фактів виразки чи кровотечі);
 • шлунково-кишкова кровотеча, інша кровотеча в активній фазі або підвищена кровоточивість;
 • шлунково-кишкова кровотеча або перфорація в анамнезі;
 • хвороба Крона або неспецифічний виразковий коліт;
 • бронхіальна астма в анамнезі;
 • тяжка серцева недостатність;
 • порушення функції нирок середнього або тяжкого ступеня (кліренс креатиніну
 • тяжке порушення функції печінки;
 • геморагічний діатез та інші порушення згортання крові;
 • третій триместр вагітності та період годування груддю;
 • протипоказано застосування з метою нейроаксіального введення.

Побічні ефекти:

 • анемія;
 • набряки гортані;
 • гіперглікемія, гіпоглікемія, анорексія;
 • безсоння, занепокоєність;
 • головний біль, запаморочення, сонливість, парестезії, непритомність;
 • нечіткість зору;
 • дзвін у вухах;
 • артеріальна гіпотензія, почервоніння обличчя та шиї;
 • біль у животі, диспепсія, діарея, запор, блювання з домішками крові, сухість у роті;
 • дерматити, свербіж, висип, підвищене потовиділення.

Аналоги Роталфен

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies