Роксера - інструкція, застосування, аналоги препарату

Роксера фото упаковки

Застосування Роксери

Роксера - склад і форма випуску

Роксера: як приймати препарат

Роксера - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Роксери

Таблетки Роксера застосовують при лікуванні гіперхолестеринемії та для профілактики серцево-судинних порушень. 

Застосування Роксери

Лікування гіперхолестеринемії. Дорослим, підліткам та дітям віком від 10 років із первинною гіперхолестеринемією (типу ІІа, у тому числі із гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією) або змішаною дисліпідемією (типу IІb) як доповнення до дієти, коли дотримання дієти та застосування інших немедикаментозних засобів (наприклад фізичних вправ, зниження маси тіла) є недостатнім.

При гомозиготній сімейній гіперхолестеринемії як доповнення до дієти та інших ліпідознижуючих засобів лікування (наприклад аферезу ЛПНЩ) або у випадках, коли таке лікування є недоречним.

Профілактика серцево-судинних порушень. Запобігання значним серцево-судинним порушенням у пацієнтів, яким, за оцінками, загрожує високий ризик першого випадку серцево-судинного порушення, як доповнення до корекції інших факторів ризику.

Роксера - склад і форма випуску

Склад. Діюча речовина: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 5 мг або 10 мг, або 15 мг, або 20 мг, або 30 мг, або 40 мг розувастатину (у вигляді кальцію розувастатину); допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза безводна, кросповідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат; плівкова оболонка: метакрилатний сополімер, макрогол 6000, титану діоксид (Е 171),лактози моногідрат.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Роксера: як приймати препарат

Перед початком лікування пацієнту слід призначити стандартну гіпохолестеринемічну дієту, якої слід дотримуватись і протягом лікування. Дозу слід підбирати індивідуально,залежно від мети терапії та ефективності лікування, застосовуючи діючі узгоджені рекомендації.

Роксеру можна приймати у будь-який час дня, незалежно від прийому їжі.

Таблетку не слід розжовуватиабо дробити. Таблетку ковтати цілою, запиваючи водою.

Лікування гіперхолестеринемії. Рекомендована початкова доза становить 5 або 10 мг, перорально 1 раз на добу як для пацієнтів, які раніше не застосовували статини, так і для пацієнтів, які до цього застосовували інші інгібітори ГМГ-КоА редуктази. Підбираючи початкову дозу, слід враховувати індивідуальний рівень холестерину у пацієнтів тамайбутній серцево-судинний ризик, а також потенційний ризик розвитку побічних реакцій (див. далі). За необхідності через 4тижнідозу можна збільшити до наступної.Оскільки у випадку застосування дози 40 мг побічні реакції виникають частіше, ніж при менших дозах,титрувати дозу до 30 мг або до 40 мг слід лише для пацієнтів із тяжкою гіперхолестеринемією та високим серцево-судинним ризиком (зокрема в осіб із сімейною гіперхолестеринемією), у яких не вдалося досягти бажаного результату за дози 20 мг і які повинні перебувати під регулярним наглядом. На початку застосування дози 30 мг або 40 мг рекомендовано спостереження спеціаліста.

Профілактика серцево-судинних порушень. У дослідженні зниження ризику ускладнень з боку серцево-судинної системи добова доза препарату становила 20 мг. Пацієнтам із гіперхолестеринемією необхідно проводити стандартне визначення рівня ліпідів та дотримуватися рекомендацій із дозування для лікування гіперхолестеринемії.

Застосування пацієнтам літнього віку. Рекомендована початкова доза для пацієнтів у віці понад 70 років становить 5 мг. Інша корекція дози залежно від віку непотрібна.

Застосування дітям. Звичайна доза препарату для дітей та підлітків із гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією становить 5-20 мг 1 раз на добу перорально. Для досягнення терапевтичного ефекту дозу необхідно належним чином титрувати. Безпеку та ефективність доз, що перевищують 20 мг, у цій популяції не вивчали.

Дозування для пацієнтів з порушенням функції нирок. Для пацієнтів з легким та помірним порушенням функції нирок немає необхідності у корекції дози. Рекомендована початкова доза для пацієнтів з порушенням функції нирок помірної тяжкості (кліренс креатиніну   Пацієнтамз тяжким порушенням функції нирок застосування Роксери протипоказано у будь-яких дозах.

Діти. Не рекомендовано до вживання дітям до 10 років.

Роксера - протипоказання, побічні ефекти

  • З боку імунної системи. Реакції гіперчутливості, у тому числі ангіоневротичний набряк.
  • З боку ендокринної системи. Цукровий діабет.
  • З боку нервової системи. Головний біль, запаморочення.
  • З боку системи травлення. Запор, нудота, біль у животі, панкреатит.
  • З боку шкіри та підшкірної клітковини. Свербіж, висип та кропив'янка.
  • З боку скелетно-м'язової системи сполучної тканини та кісток. Міалгія, міопатія (у тому числі міозит) та рабдоміоліз.

Аналоги Роксери

  • Мертеніл;
  • Крестор;
  • Розувастин;

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies