Пентаксим - інструкція, застосування, аналоги препарату

Пентаксим фото упаковки

Застосування Пентаксиму

Пентаксим - склад і форма випуску

Пентаксим: як приймати препарат

Пентаксим - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Пентаксиму

Пентаксим - вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку (ацелюлярний компонент), поліомієліту інактивована та вакцина для профілактики інфекцій, спричинених Haemophilus типу b.

Застосування Пентаксиму

Вакцина Пентаксим показана для комбінованої профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та інвазивних інфекцій, викликаних Haemophilus influenzae типу b (таких як менінгіт, септицемія, целюліт, артрит, епіглотит тощо):

- для курсу первинної імунізації немовлят віком від 2 місяців;

- для бустерної вакцинації через один рік після курсу первинної вакцинації протягом другого року життя.

Вакцина Пентаксим не забезпечує захисту від інфекцій, збудниками яких є інші типи Haemophilus influenzae, а також від менінгіту, викликаного іншими мікроорганізмами.

Вакцину Пентаксим можна одночасно вводити з вакциною для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи або з вакциною для профілактики гепатиту В, але за умови введення в окремі дві різні ділянки тіла.

Пентаксим - склад і форма випуску

Склад. Діючі речовини: Diphtheria, tetanus, pertussis (acellular, component), poliomyelitis (inactivated) vaccine (adsorbed) and Haemophilus influenzae type b conjugate vaccine.

1 імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) після розведення містить: дифтерійний анатоксин; правцевий анатоксин; антигени Bordetella pertussis: кашлюковий анатоксин 25 мкг; філаментний гемаглютинін 25 мкг; інактивований поліовірус: типу 1 (штам Mahoney) 40 D-одиниць; типу 2 (штам MEF-1) 8 D-одиниць; типу 3 (штам Saukett) 32 D-одиниці; полісахарид Haemophilus influenzae типу b, 10 мкг; кон’югований з правцевим протеїном 18–30 мкг.

Допоміжні речовини: сахароза, трометамол, середовище Хенкса без фенолу червоного (суміш амінокислот, включаючи фенілаланін, мінеральних солей, вітамінів та інших компонентів, у т.ч. глюкози), оцтова кислота і/або гідроксид натрію для встановлення рН, формальдегід, феноксіетанол, вода для ін’єкцій.

Пентаксим може містити у слідових кількостях глутаральдегід, неоміцин, стрептоміцин і поліміксин В.

Лікарська форма. Суспензія для ін’єкцій та порошок.

Пентаксим: як приймати препарат

Вакцину не вводити внутрішньосудинно: переконатися, що голка не потрапила у судинне русло.

Вакцину не вводити внутрішньошкірно.

Як і всі ін’єкційні вакцини, Пентаксим вводиться з обережністю особам з тромбоцитопенією або порушенням згортання крові, оскільки після внутрішньом’язового введення у цих осіб може виникнути кровотеча.

Вакцину вводять внутрішньом’язово. Рекомендоване місце щеплення для немовлят – передньо-латеральна поверхня стегна (середня третина), для дітей старшого віку – дельтоподібний м’яз.

Дозування. Курс первинної вакцинації складається із введення трьох доз вакцини по 0,5 мл з інтервалом 1–2 місяці. Бустерна доза вводиться на 2-му році життя.

У всіх випадках порушення графіка вакцинації лікар повинен керуватися діючими Наказами МОЗ України щодо проведення профілактичних щеплень та інструкцією про застосування вакцин.

Пентаксим - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання: 

  • Гіпечутливість: до будь-якої з діючих речовин препарату аб до будь-якої з допоміжних речовин; до глютаральдегіду, неоміцину, стрептоміцину або поліміксину В; до вакцини проти кашлюку (ацелюлярний або цільноклітинний компонент).
  • Виникнення реакції, яка загрожує життю, після попереднього введення цієї вакцини або вакцини, що містить такі самі речовини.
  • Вакцинацію слід відкласти у разі лихоманки або гострого захворювання.
  • Прогресуюча енцефалопатія.
  • Енцефалопатія, що виникла протягом 7 днів після введення попередньої дози будь-якої вакцини, що містить антигени збудника кашлюку (цільноклітинні або ацелюлярні вакцини проти кашлюку).

Побічні реакції:

  • У дітей: поява реакцій в місці ін’єкції, анормальний плач, дратівливість та лихоманка;
  • З боку імунної системи: набряк обличчя, ангіоедема, набряк Квінке, анафілактичні реакції та анафілактичний шок;
  • Втрата апетиту;
  • Знервованість, дратівливість, анормальний плач;
  • Порушення сну;
  • Блювання, діарея;
  • Висип, еритема, кропив’янка;
  • Підвищення температури.

Аналоги Пентаксиму

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся