Панкреазим - інструкція, застосування, аналоги препарату

Панкреазим - склад і форма випуску препарату
Панкреазим: як приймати препарат
Панкреазим - протипоказання, побічні ефекти
Препарат з панкреатичними ферментами. Полегшує перетравлювання жирів, вуглеводів, білків, що сприяє їх повному всмоктуванню у тонкому кишечнику.
Застосування Панкреазиму
Показання до застосування препарату:
Захворювання, які супроводжуються порушенням процесу перетравлювання їжі у зв’язку з недостатнім виділенням травних ферментів підшлунковою залозою, таких як хронічний панкреатит.
Стани після одночасної резекції шлунка та тонкого кишечнику, функціональне прискорення проходження їжі через кишечник, розлади кишечнику, одночасне вживання важкоперетравлюваної рослинної, жирної та незвичної їжі.
Здуття кишечнику та підготовка до рентгенологічних або ультразвукових діагностичних досліджень.
Панкреазим - склад і форма випуску препарату
Препарат випускається у формі таблеток, вкритих оболонкою рожевого кольору. 1 таблетка містить панкреатину з ферментативною активністю не менше 8000 ліполітичних ОД Ph. Eur., 5600 амілолітичних ОД Ph. Eur., 370 протеолітичних ОД Ph. Eur.;
До складу Панкреазиму також входить хлорид натрію, діоксид кремнію колоїдний безводний, мікрокристалічна целюлоза, кросповідон, натрію кроскармелоза, повідон 25, магнію стеарат, дисперсія метакрилатного сополімеру, тальк, пропіленгліколь, діоксид титану (Е 171), кармоїзин (Е 122).
Панкреазим: як приймати препарат
Таблетки приймати під час їжі, ковтаючи цілими та запиваючи значною кількістю рідини, наприклад 1 склянкою води.
Доза препарату залежить від дефіциту панкреатичних ферментів у дванадцятипалій кишці і встановлюється лікарем індивідуально.
Якщо немає інших рекомендацій, а також у випадках вживання важкоперетравлюваної рослинної їжі, жирної або незвичної їжі приймати по 1–2 таблетки. В інших випадках при виникненні розладів травлення рекомендована доза становить 2–4 таблетки.
За необхідності дозу препарату можна збільшити. Збільшення дози з метою зменшення симптомів захворювання, наприклад стеатореї або болю у животі, потрібно проводити тільки під контролем лікаря. Добова доза ліпази не має перевищувати 15000–20000 ОД Ph. Eur. на
Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та визначається лікарем індивідуально.
Панкреазим - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання до застосування Панкреазиму: підвищена чутливість до компонентів препарату; гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту.
Передозування засобом може спричинити нудоту, блювання, діарею, непрохідність кишечнику, гіперурикемію, урикозурію, навколоанальне подразнення шкіри.
Побічні реакції на Панкреазим:
- З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи висипи, свербіж, чхання, кропив’янку, сльозотечу, бронхоспазм, анафілактичні реакції.
- Барвник кармоїзин (Е 122) також може спричинити алергічні реакції.
- З боку травного тракту: діарея, здуття, біль у животі, нудота, блювання, зміна характеру випорожнень; можливий розвиток непрохідності кишечнику, запор.
Аналоги Панкреазиму
- Ензистал П
- Ерміталь 10 000
- Креазим 10000
- Креон 10000
- Мезим форте 10000
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.