Панадол – інструкція, застосування, аналоги препарату

Панадол фото упаковки

Застосування Панадолу

Панадол: склад і форма випуску препарату

Панадол: як приймати препарат

Панадол: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Панадолу

Панадол – це знеболювальний і жарознижувальний лікарський засіб.

Застосування Панадолу

Панадол приймається для лікування протягом нетривалого часу:

  • головного болю,
  • зубного болю,
  • болю у м’язах,
  • менструального болю,
  • помірного болю при остеоартритах,
  • симптомів гарячки,
  • болю при застуді та грипі.

Панадол: склад і форма випуску препарату

Панадол випускається у формі таблеток, вкритих оболонкою, білого кольору з плоскими краями, з тисненням у вигляді трикутного логотипу з одного боку та лінією розлому – з іншого.

По 12 таблеток у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці; по 8 таблеток у блістері, по 8 або 12 блістерів у картонній коробці.

Діюча речовина – парацетамол. 1 таблетка містить 500 мг парацетамолу.

Допоміжні речовини – крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, повідон, калію сорбат, тальк, кислота стеаринова, гіпромелоза, гліцерил триацетат.

Панадол: як приймати препарат

Препарат призначений для перорального прийому.

Не перевищувати рекомендовану дозу. Слід застосовувати найнижчу дозу препарату, необхідну для досягнення мети лікування.

Дорослим та дітям віком від 12 років: по 1–2 таблетки до 4 разів на добу (через 4–6 годин) у разі необхідності.

Інтервал між прийомами становить не менше 4 годин.

Не слід приймати більше 8 таблеток (4000 мг) протягом 24 годин.

Дітям (6–11 років): по ½–1 таблетці до 4 разів на добу (через 4–6 годин) у разі необхідності.

Максимальний термін застосування дітям без консультації лікаря – 3 дні.

Не слід приймати більше 4 доз протягом 24 годин.

Інтервал між прийомами становить не менше 4 годин.

Діти. Не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.

Панадол: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

  • підвищена чутливість до компонентів препарату,
  • тяжкі порушення функції печінки і/або нирок,
  • вроджена гіпербілірубінемія,
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази,
  • алкоголізм,
  • захворювання крові,
  • синдром Жильбера,
  • виражена анемія,
  • лейкопенія.
  • Вік до 6 років.

Особливості застосування

Препарат містить парацетамол, тому не слід застосовувати його разом з іншими препаратами, що містять парацетамол та застосовуються, наприклад, для зниження температури, лікування болю, симптомів грипу та застуди або безсоння.

Одночасне застосування разом з іншими препаратами, що містять парацетамол, може призвести до передозування.

Передозування парацетамолу може спричинити печінкову недостатність, що може призвести до необхідності пересадки печінки або до летального наслідку.

При захворюваннях печінки або нирок перед застосуванням препарату потрібно порадитися з лікарем.

Слід враховувати, що в пацієнтів із захворюваннями печінки збільшується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу.

Зафіксовано випадки порушення функції печінки/ печінкової недостатності у пацієнтів, що мали знижений рівень глутатіону, наприклад, при серйозному виснаженні організму, анорексії, низькому індексі маси тіла, хронічному алкоголізмі або сепсисі.

У пацієнтів зі зниженням рівня глутатіону при прийомі парацетамолу підвищується ризик виникнення метаболічного ацидозу. Симптомамиметаболічного ацидозу є глибоке, прискорене чи утруднене дихання, нудота, блювання, втрата апетиту. Слід негайно звернутися до лікаря у разі появи цих симптомів.

Якщо симптоми не зникають, слід звернутися до лікаря. Занадто тривале застосування без контролю з боку лікаря може бути небезпечним.

Лікарський засіб слід застосовувати, лише коли це є явно необхідним.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Якщо це клінічно необхідно, парацетамол можна використовувати під час вагітності, однак його слід застосовувати у найнижчій ефективній дозі протягом найкоротшого часу і з найменшою можливою частотою. Наявні опубліковані дані не заперечують можливості прийому препарату під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Побічні ефекти

Після прийому препаратів, що містять парацетамол, можливі такі побічні реакції:

  • шкірний свербіж,
  • мультиформна ексудативна еритема,
  • нудота,
  • біль в епігастрії,
  • гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми,
  • агранулоцитоз,
  • анемія,
  • сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль у серці),
  • гемолітична анемія,
  • синці чи кровотечі,
  • підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці.

Аналоги Панадолу

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies