Пірогенал - інструкція, застосування, аналоги препарату

Пірогенал фото упаковки

Застосування Пірогеналу

Пірогенал - склад і форма випуску препарату

Пірогенал: як приймати препарат

Пірогенал - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Пірогенал

Пірогенал - високоактивний неспецифічний імуномодулятор широкого спектру дії. Пірогенал викликає цілий комплекс складних імунологічних та фізіологічних змін в організмі, головними з яких є активація ретикулоендотеліальної, гіпоталамогіпофізарної та фібрінолітичної систем. Пірогенал має ад'ювантні, десенсібілізуючі і протизапальні властивості, підвищує загальну та специфічну резистентність організму, впливає на терморегулюючі центри гіпоталамуса. Пірогенал активує макрофаги, посилює фагоцитоз, стимулює продукцію інтерлейкіну - 1 (IЛ-1), який викликає проліферацію цілого ряду клітин організму (фіброобластів, ендотеліальних клітин кровотворних клітин та ін.), інтерлейкіну - 2 (ІЛ-2), необхідного для підтримки росту лімфоцитів (у першу чергу Т-клітин), фактору некрозу пухлини (ФНП), індукцію ендогенного інтерферону (ІФ), продукцію активних форм кисню. Підвищення функціональної активності фагоцитів призводить до зростання антимікробної резистенції організму, прискоренню утворення антитіл.

Застосування Пірогеналу

Широкий спектр лікувально-профілактичної дії пірогеналу обумовлює ефективність його застосування, як неспецифічного засобу при лікуванні різних захворювань в хірургічній, нейрохірургічній, урологічній, гінекологічній, шкіряно-венерологічній, терапевтичній, психіатричній практиці, офтальмології, педіатрії, наркології та ін.

Препарат призначають для неспецифічної терапії: в хірургічної практиці, (спайкова хвороба, після опікові колоїдні рубці та контрактури, травми, захворювання судин, попередження облітерації судин та ін.); травматичних ушкодженнях центральної та периферичної нервової системи, спиномозкових гриж, церебральних арахноїдитів; торпідно-протікаючої форми туберкульозу у фазі розсмоктування, хронічних захворювань печінки; стриктури уретри та сечоводів, хронічних простатитів та уретритів; тяжких опіків очей, увеїтів, іридоциклітів, герпесвірусної інфекції очей, помутніння рогівки, невралгії зорового та слухового нервів, вірусних кератитів та кон'юнктивітів; запальних процесів придатків матки, безпліддя; спайкової хвороби черевної порожнини, венеричних захворювань, псоріазу та інших хронічних захворювань шкіри; у випадках підвищеної резистенції мікроорганізмів до хіміо- та антибіотикотерапії.

Як пірогенний препарат його застосовують у випадках показань до піротерапії (дерматовенерологія, наркологія, психіатрія).

Пірогенал - склад і форма випуску препарату

Розчин для внутрішньом'язових ін'єкцій.

Діюча речовина: ліпополісахарид бактеріальний 10, 25, 50 або 100 мкг;

допоміжна речовина: фосфатно-сольовий буферний розчин (pH 6,7 - 7,3) до 1 мл.

Пірогенал: як приймати препарат

Препарат застосовують внутрішньом'язово один раз на добу. Ін'єкції проводять через день. При необхідності розводять стерильним 0,9% розчином хлориду натрію.

Препарат у відкритій ампулі зберіганню не підлягає.

Терапевтичні дози пірогеналу індивідуальні.

Початкова разова доза для дорослих - 2,5 мкг. В наступні дні ін'єкції дозу поступово збільшують на 2,5 - 5 мкг. Максимальна разова доза 100 мкг. Курс лікування складає від 10 до ЗО ін'єкцій залежно від захворювання.

Початкова разова доза для дітей - 0,5 - 1,5 мкг. В наступні дні дозу ін'єкції поступово збільшують на 0,5 - 1,5 мкг або 2,5 мкг залежно від віку дитини. Максимальна разова доза 25-30 мкг. Курс лікування від 10 до 15 ін'єкцій залежно від захворювання.

У випадку необхідності курси ін'єкцій повторюють через 2-3 місяці.

При призначенні пірогеналу для піротерапії препарат вводять внутрішньом'язово один раз на добу, починаючи з 5-10 мкг, з поступовим підвищенням дози до 100-150 мкг. Ін'єкції проводять через день або два дні за призначенням лікаря.

Пірогенал - протипоказання, побічні ефекти

Побічні ефекти: при введенні препарату зазвичай не виникає ніяких реакцій. У частини хворих після введення препарату може підвищуватися температура тіла до 37,5 °С, що супроводжується легким ознобом та незначним нездужанням. Такий стан може тривати від 3 до 8 годин. У цьому випадку, дозу, що викликала подібну реакцію, в наступні дні повторюють до припинення реакції на її введення (зазвичай 1-3 ін'єкції), після чого дозу послідовно підвищують.

Рідко у окремих осіб може спостерігатись сильний озноб, підвищення температури до 39,5° С, головний біль, біль у попереку. Ці реакції продовжуються від 6 до 8 годин, після чого температура знижується та побічні явища зникають. У цих випадках рекомендується знизити дозу препарату.

При використанні препарату з метою піротерапії реакції, що описані вище, допустимі.

Аналоги Пірогенал

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся