Палін - інструкція, застосування, аналоги препарату

Палін - склад і форма випуску препарату
Палін - протипоказання, побічні ефекти
Антибактеріальні засоби групи хінолонів. Діюча речовина препарату є уроантисептиком хінолонового ряду з широким спектром антибактеріальної дії. Вона чинить бактеріостатичну і бактерицидну дію залежно від її концентрації в місці локалізації інфекції.
Застосування Паліну
Гострі та хронічні інфекції сечовивідних шляхів у стадії загострення, спричинені бактеріями, чутливими до піпемідової кислоти, у т. ч. пієлонефрит, уретрит, цистит, простатит, пієліт.
Палін - склад і форма випуску препарату
Форма випуску – капсули.
Склад. Діюча речовина: піпемідова кислота. 1 капсула містить піпемідової кислоти 200 мг у формі тригідрату.
Допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.
Оболонка капсули: желатин, титану діоксид (Е 171), патентований синій V (Е 131), діамантовий чорний BN (Е 151), хіноліновий жовтий (Е 104), жовтий захід FCF-FD&C жовтий 6 (Е 110).
Палін: як приймати препарат
При лікуванні циститу, простатиту, пієлонефриту, уретриту, пієліту у дорослих рекомендована доза становить 400 мг (2 капсули по 200 мг) 2 рази на добу – вранці і ввечері. Препарат слід приймати після вживання їжі.
Тривалість лікування зазвичай становить 5-10 діб. Курс лікування не має перевищувати 4 тижні. Лікування неускладненого циститу у жінок зазвичай триває 3 дні. У клінічних дослідженнях піпемідову кислоту застосовували протягом 6 місяців у дозуванні 200 мг на добу для профілактики рецидивуючих інфекцій нижніх сечовивідних шляхів.
При лікуванні препаратом пацієнту слід вживати велику кількість рідини для підвищення діурезу. Під час лікування слід контролювати кількість виведеної сечі.
Пацієнти з нирковою недостатністю. Пацієнтам з вираженим порушенням функції нирок [кліренс креатиніну < 30 мл/хв, (0,5 мл/с)] рекомендується зменшити дозу
Пацієнти з печінковою недостатністю та люди похилого віку. Не рекомендується призначати Палін при тяжкій недостатності нирок або печінки, включаючи цироз печінки.
Діти. Піпемідова кислота протипоказана дітям.
Палін - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання. Протипоказано застосовувати при підвищеній чутливості до піпемідової кислоти, хінолонів або до будь-якого іншого інгредієнта лікарського засобу, хворим на епілепсію або на інші неврологічні захворювання зі зниженим судомним порогом, при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, пацієнтам з порфірією, тяжкими порушеннями функції нирок (кліренс креатиніну < 10 мл/хв) і печінки. Протипоказано застосовувати дітям.
Побічні ефекти. Палін зазвичай добре переноситься пацієнтами. Оскільки небажані ефекти в основному слабко виражені та помірні, немає необхідності у відміні препарату. Найпоширенішими є побічні реакції з боку шлунково-кишкового тракту. При виникненні ознак реакцій гіперчутливості, анафілактичного шоку, токсичного епідермального некролізу або судом лікування слід негайно припинити.
Аналоги Паліну
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.