Прополісу настойка - інструкція, застосування, аналоги препарату

Застосування Прополісу настойки
Прополісу настойка - склад і форма випуску препарату
Прополісу настойка: як приймати препарат
Прополісу настойка - протипоказання, побічні ефекти
Прополісу настойка – продукт життєдіяльності бджіл, який містить ряд біогенних речовин: ефірні олії, суміш смол, віск, флавоноїди, флавони, похідні коричної кислоти.
Застосування Прополісу настойки
Мікротравми і поверхневі ушкодження шкіри, слизових оболонок, отит, фарингіт, тонзиліт, гайморит, пародонтит.
Прополісу настойка - склад і форма випуску препарату
Діюча речовина: 1 флакон містить прополісу настойки (propolisi tinctura) (1:10) (екстрагент – етанол 80 %) – 25 мл;
допоміжні речовини: відсутні.
Лікарська форма - настойка.
Основні фізико-хімічні властивості:прозора рідина від жовто-коричневого до червоно-коричневого кольору, зі специфічним запахом; допускається наявність осаду.
Прополісу настойка: як приймати препарат
Настойку прополісу застосовувати місцево дорослим та дітям віком від 3 років у вигляді аплікацій, полоскань, промивань, а також призначати у формі інгаляцій. У випадку мікротравм та гнійних захворювань шкіри настойку прополісу наносити тампоном на уражену ділянку 1-3 рази на добу. Під час лікування зовнішнього гнійного отиту, після туалету слухового проходу у вухо вводити тампон, змочений настойкою прополісу (на 1-2 хвилини 2-3 рази на добу) або закапувати по 1-2 краплі настойки прополісу 3-4 рази на добу. У разі хронічного тонзиліту і фарингіту слизову оболонку змащувати 1-2 рази на добу протягом 8-15 днів. Крім того, при тонзиліті настойку прополісу застосовувати для приготування інгаляційного спиртово-водного розчину у співвідношенні 1:20.
Застосовувати дітям віком від 3 років.
Прополісу настойка - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання - підвищена чутливість до прополісу або індивідуальна непереносимість, особливо в осіб із захворюваннями печінки або нирок, екзема, алергічні реакції (особливо на продукти бджільництва), кровотечі з уражених ділянок шкіри і слизових оболонок.
Побічні реакції:
Препарат у звичайних терапевтичних дозах не є токсичним і переноситься добре. Побічні реакції виникають рідко, результат їх сприятливий.
Можливі побічні реакції:
- з боку шкіри та підшкірної клітковини: кропив'янка, локальний свербіж шкіри, локальний набряк, почервоніння шкіри, пухирі, везикулярні висипання, сухість і тріщини шкіри, особливо на кистях та інших частинах тіла, що контактують з препаратом;
- з боку центральної нервової системи: запаморочення;
- з боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі алергічний дерматит, гіперемія, свербіж шкіри, висипання, ларингоспазм, задишка, набряк Квінке, підвищення температури тіла;
- з боку шлунково-кишкового тракту:нудота.
- з боку дихальної системи:задишка.
Можливі місцеві реакції, у тому числі відчуття печіння язика, сухість у роті.
Аналоги Прополісу настойка
Аекол, Ацербін, Бепантен, Далмаксін, Календули мазь, Контратубекс, Левомеколь, Мефенат, Пантекрем.
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.