Протопик – інструкція, застосування, аналоги препарату

Протопик фото упаковки

Застосування Протопика

Протопик: склад і форма випуску препарату

Протопик: як приймати препарат

Протопик: протипоказання, побічні ефекти

Протопик – це імуносупресивні препарат, що відноситься до групи природних макролідів.

Застосування Протопика

Протопик приймається для лікування атопічного дерматиту у дітей віком від 2 років: мазь Протопик 0,03%; у дорослих і підлітків віком від 16 років: мазь Протопик 0,03% і 0,1%.

Лікування загострень. Дорослі та підлітки (віком від 16 років). Лікування атопічного дерматиту середнього та тяжкого ступеня у дорослих та підлітків (у віці від 16 років), неадекватно реагують або нечутливі до традиційних методів лікування, зокрема топічні ГКС.

Діти (віком від 2 до 16 років). Лікування атопічного дерматиту середнього та тяжкого ступеня у дітей у віці від 2 до 16 років, неадекватно реагують на традиційні методи лікування, в тому числі топічні ГКС.

Профілактика виникнення загострень. Профілактичне лікування атопічного дерматиту середнього і важкого ступеня для запобігання раптових загострень захворювання та збільшення тривалості періодів без загострень у пацієнтів з високою частотою виникнення рецидивів (4 або більше разів на рік), що мали первинну реакцію на максимум 6-тижневий курс лікування маззю (двічі на добу) — повне, майже повне або незначне загоєння пошкоджень.

Протопик: склад і форма випуску препарату

Протопик випускається у формі мазі (від білого до злегка жовтуватого кольору).

Діюча речовина: такролімус; 1 г мазі містить такролімусу (у вигляді моногідрату) 0,3 мг або 1 мг.

Допоміжні речовини: парафін білий м'який, олія мінеральна, пропиленкарбонат, віск білий, парафін.

Протопик: як приймати препарат

Необхідно наносити тонким шаром на уражені або ті ділянки шкіри, які найчастіше уражаються. Мазь можна наносити на будь-які частини тіла (обличчя, шию і т. д.), у тому числі на згинальні поверхні. Необхідно уникати попадання мазі на слизові оболонки. Мазь не слід наносити під оклюзійні пов'язки, оскільки такий спосіб застосування не досліджений.

Лікування загострень. Протопик можна застосовувати як короткочасне, так і протягом тривалого періоду, у вигляді повторюваних курсів терапії. Тривале лікування не повинно бути безперервним.

Лікування препаратом Протопик необхідно почати при першій появі симптомів і продовжувати до повного, майже повного або значного зникнення уражень на шкірі (частіше протягом 12 міс). Після цього пацієнтів можна переводити на профілактичне лікування (див. нижче). При перших ознаках повторного виникнення симптомів хвороби лікування необхідно відновити.

Діти у віці 2-16 років. Необхідно застосовувати мазь низької концентрації (Протопик 0,03%). Курс лікування — 2 рази на добу протягом 3 тижнів. У подальшому частоту застосування слід зменшити до 1 разу на добу до повного зникнення уражень на шкірі.

Дорослі та підлітки (віком >16 років). Лікування слід розпочати з Протопик 0,1% 2 рази на добу і продовжувати до повного зникнення уражень на шкірі. При повторному виникненні симптомів лікування починають знову. Якщо дозволяє клінічний стан, необхідно спробувати знизити частоту нанесення препарату або застосовувати мазь більш низької концентрації (Протопик 0,03%).

Як правило, поліпшення можна спостерігати протягом першого тижня лікування. Якщо ознаки поліпшення не відзначені протягом 2 тижнів застосування мазі, необхідно розглянути інші варіанти подальшого лікування.

Пацієнти літнього віку. Окремих досліджень за участю пацієнтів літнього віку не проводили. Однак клінічний досвід роботи з пацієнтами цієї вікової групи показує, що корекції режиму дозування не потрібно.

Профілактика виникнення загострень. На профілактичне лікування пацієнтів можна переводити після 6-тижневого курсу лікування маззю із застосуванням препарату 2 рази на добу (до повного, майже повного або значного зникнення уражень на шкірі).

Діти у віці 2-16 років. Необхідно застосовувати мазь низької концентрації (Протопик 0,03%). Мазь слід застосовувати 1 раз на добу 2 рази на тиждень (наприклад, у понеділок і четвер) на ділянки шкіри, які найчастіше уражаються атопічним дерматитом, для запобігання виникнення загострень. Між застосуванням мазі потрібно робити 2-3 дні перерви.

Після 12 міс застосування мазі слід тимчасово припинити лікування для визначення необхідності продовження курсу профілактичної терапії та оцінки перебігу хвороби.

Дорослі та підлітки (віком >16 років). Необхідно застосовувати мазь Протопик 0,1%. Мазь слід наносити 1 раз на добу 2 рази на тиждень (наприклад, у понеділок і четвер) на ділянки шкіри, які найчастіше уражаються атопічним дерматитом, для запобігання виникнення загострень. Між застосуванням мазі слід робити 2-3 дні перерви.

Після 12 міс лікування лікар повинен оцінити стан пацієнта та прийняти рішення щодо подальшого профілактичного лікування, оскільки дані про профілактичне лікування тривалістю понад 12 міс відсутні.

При виникненні ознак загострення необхідно повернутися до застосування препарату 2 рази на добу.

Пацієнти літнього віку. Окремих досліджень за участю пацієнтів літнього віку не проводили.

Протопик: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Гіперчутливість до такролимусу, макролідів або допоміжних речовин.

Особливості застосування

Протопик не можна застосовувати у пацієнтів з вродженим або набутим імунодефіцитом або у хворих, які приймають імуносупресивні препарати.

Необхідно уникати попадання мазі в очі та на слизові оболонки. При випадковому потраплянні на ці ділянки мазі необхідно ретельно змити водою. Застосування мазі Протопик під оклюзійними пов'язками не вивчали і тому не рекомендують.

З обережністю слід застосовувати Протопик у пацієнтів з обширним ураженням шкіри протягом тривалого періоду, особливо у дітей.

Протопик не слід використовувати в період вагітності, за винятком невідкладних випадків.

Діти. Мазь Протопик застосовують у дітей віком від 2 років.

Побічні ефекти

Під час клінічних досліджень приблизно у 50% пацієнтів розвинулася небажана реакція у вигляді подразнення шкіри у місці нанесення мазі. Часто виникали відчуття печіння і свербіж, зазвичай слабкі або помірні, в основному зникали після першого тижня лікування. Поширеною небажаною реакцією була еритема. Також часто відзначали відчуття теплоти, біль, парестезії та висип. Часто реєстрували непереносимість алкоголю (почервоніння обличчя або роздратування шкіри після прийому алкогольних напоїв).

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся