Пріорикс – інструкція, застосування, аналоги препарату

Пріорикс фото упаковки

Застосування Пріориксу

Пріорикс: склад і форма випуску препарату

Пріорикс: як приймати препарат

Пріорикс: протипоказання, побічні ефекти

Пріорикс – це комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Застосування Пріориксу

Пріорикс приймається для активної імунізації з метою профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Пріорикс: склад і форма випуску препарату

Пріорикс випускається у формі ліофілізату для розчину для ін’єкцій (від білуватого до блідо-рожевого кольору).

Діючі речовини – Measles, Mumps, Rubella vaccine.

Допоміжні речовини – амінокислоти, лактоза безводна, манітол, сорбітол.

Розчинник – вода для ін’єкцій.

Неоміцину сульфат присутній у вигляді залишку від виробничого процесу.

Пріорикс: як приймати препарат

Рекомендується одноразова доза розчиненої вакцини (0,5 мл) для імунізації дітей віком старше 12 місяців.

При проведенні імунізації на території України щодо схем імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими медичними препаратами слід керуватися діючими нормативними документами МОЗ України.

Вакцину потрібно вводити згідно з рекомендованим графіком відповідно до офіційних рекомендацій. Вакцина призначена для підшкірної ін’єкції, хоча можна також вводити внутрішньом’язово в ділянку дельтоподібного м’яза або передню частину стегна.

Вакцину необхідно вводити підшкірно пацієнтам з розладами кровотечі (наприклад, з тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові).

Пріорикс: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Вакцина протипоказана:

  • особам, які мають підвищену системну чутливість до неоміцину або будь-якого іншого компонента вакцини (за наявності алергії на яєчний білок). Однак перенесений контактний дерматит щодо неоміцину не є протипоказанням;
  • особам з ознаками гіперчутливості після попереднього введення вакцини проти кору, епідемічного паротиту та/або краснухи;
  • особам із тяжкою формою гуморального або клітинного імунодефіциту (первинного чи набутого), наприклад, з тяжким комбінованим імунодефіцитом, агаммаглобулінемією і СНІД або симптоматичною ВІЛ-інфекцією або віковим відсотком CD4 + T-лімфоцитів у дітей віком до 12 місяців: CD4 +  12-35 місяців: CD4 + CD4 + див.також розділ «Особливості застосування»);
  • вагітним жінкам. Слід уникати вагітності не менше ніж один місяць після вакцинації;
  • як і щодо інших вакцин, введення вакцини слід відкласти для осіб з лихоманкою. Проте, присутність незначних інфекцій, таких як застуда, не повинна призводити до відкладення вакцинації.

Особливості застосування

Відновлена вакцина внаслідок незначних коливань рН може змінювати колір від чисто персикового до кольору рожевої фуксії, що не впливає на ефективність вакцини.

Перед введенням вакцини слід оглянути розчинник і розчинену вакцину на відсутність в них будь-яких твердих сторонніх включень та/або зміну фізичних властивостей. У випадку наявності сторонніх частинок або зміни фізичних властивостей потрібно утилізувати розчинник або розчинену вакцину.

Так само, як і у випадку імунізації іншими вакцинами, введення вакцини потрібно відкласти у осіб, хворих на гострі, тяжкі захворювання з лихоманкою. Проте наявність незначної інфекції не є протипоказанням для вакцинації.

Пацієнтам з рідкісними спадковими проблемами такими, як непереносимість фруктози, необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж бути щепленими вакциною, оскільки вакцина містить сорбітол.

Перш ніж робити ін’єкцію, потрібно зачекати, доки з поверхні шкіри повністю випарується спирт або інші дезінфікуючі засоби, оскільки вони можуть призвести до інактивації ослаблених вірусів, які містяться у вакцині.

Обмеженого захисту від кору можна досягти за допомогою вакцинації, яка зроблена не пізніше, ніж через 72 години після того, як людина контактувала з хворим на кір.

Діти віком до 12 місяців можуть не реагувати відповідним чином на коровий компонент вакцини внаслідок можливої наявності материнських антитіл до кору. Це не повинно перешкоджати застосуванню вакцини маленьким дітям (віком до 12 місяців), оскільки вакцинація може бути показана в деяких ситуаціях, наприклад, у районах з високим ризиком захворювання. За подібних обставин слід передбачити повторну вакцинацію, коли дитині виповниться 12 місяців або у старшому віці.

Вакцину слід вводити з обережністю особам із наявністю в анамнезі або в сімейному анамнезі алергічних захворювань, або тим, у кого в анамнезі або в сімейному анамнезі спостерігалися судоми.

Вакцину не можна вводити внутрішньосудинно.

Як і для інших вакцин, захисну імунну відповідь можна отримати не у всіх вакцинованих.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Має незначний вплив.

Побічні реакції

  • Порушення з боку кровоносної та лімфатичної систем. Нечасто – лімфаденопатія.
  • Порушення з боку імунної системи. Рідко – алергічні реакції.
  • Порушення з боку обміну речовин та системи травлення. Нечасто – анорексія.
  • Психічні розлади. Нечасто – підвищена збудливість, безпричинний плач, безсоння.
  • Порушення з боку нервової системи. Рідко – фебрильні судоми
  • Порушення з боку органа зору. Нечасто – кон’юнктивіт.
  • Респіраторні, торакальні та медіастинальні порушення. Нечасто – бронхіт, кашель
  • Порушення з боку шлунково-кишкового тракту. Нечасто – збільшення привушних слинних залоз, діарея, блювання.
  • Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини. Часто – висипи.
  • Загальні розлади та реакції в місці ін’єкції. Дуже часто – почервоніння в місці ін’єкції, температура ³ 38°C (ректальна) або ³37,5°C (підпахвинна /оральна). Часто – біль та набряк у місці ін’єкції, температура > 39,5°C (ректальна) або > 39°C (підпахвинна/оральна).

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся