Прегабалін - інструкція, застосування, аналоги препарату

Прегабалін фото упаковки

Застосування Прегабаліну

Прегабалін - склад і форма випуску препарату

Прегабалін: як приймати препарат

Прегабалін - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Прегабаліну

Прегабалін є протиепілептичним засобом. Під час досліджень було продемонстровано ефективність прегабаліну для лікування діабетичної нейропатії, постгерпетичної невралгії та ураження спинного мозку.

Застосування Прегабаліну

Препарат призначають при нейропатичному болю периферичного або центрального походження у дорослих епілепсії (у якості додаткового лікування при парціальних судомних нападах із вторинною генералізацією або без неї); генералізованому тривожному розладі; фіброміалгії.

Прегабалін - склад і форма випуску препарату

Капсули тверді. Склад: діюча речовина - прегабалін; 1 капсула містить 75 мг або 150 мг або 225 мг або 300 мг прегабаліну. Допоміжні речовини: маніт (Е 421), крохмаль кукурудзяний, крохмаль кукурудзяний прежелатинізований, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172) (капсули по 75 мг, 225 мг та 300 мг), желатин, шелак, заліза оксид чорний (Е 172), калію гідроксид.

Прегабалін: як приймати препарат

Даний лікарський засіб приймають незалежно від прийому їжі.

Лікарський засіб призначений виключно для перорального застосування.

Дози

Діапазон доз препарату може змінюватись в межах 150-600 мг на добу. Добову дозу розподіляють на 2або3 прийоми.

Нейропатичний біль. Початкова доза прегабаліну становить 150 мг на добу, розділена на 2 або 3 прийоми. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта і переносимості препарату доза може бути підвищена через 3-7 днів до 300 мг на добу, а за потреби до максимальної дози 600 мг на добу ще через 7 днів.

Епілепсія. Початкова доза прегабаліну становить 150 мг на добу, розділена на 2 або 3 прийоми. Залежно від ефективності та переносності препарату в окремого пацієнта дозу можна збільшити до 300 мг на добу через 1 тиждень. Ще через тиждень дозу можна збільшити до максимальної 600 мг на добу.

Генералізований тривожний розлад. Добова доза варіює від 150 до 600 мг, розділена на 2 або 3 прийоми. Необхідність лікування прегабаліном слід регулярно переглядати.

Лікування прегабаліном може бути розпочате з дози 150 мг на добу. Залежно від індивідуальної відповіді та переносності препарату пацієнтом дозу можна збільшити до 300 мг на добу після першого тижня лікування. Протягом наступного тижня лікування доза може бути збільшена до 450 мг на добу. Ще через тиждень дозу можна збільшити до максимальної 600 мг на добу.

Фіброміалгія. Рекомендована доза препарату для лікування фіброміалгії становить від 300 до 450 мг на добу. Лікування слід розпочинати із застосування дози 75 мг двічі на добу (150 мг на добу). Залежно від ефективності та переносності, дозу можна збільшувати до 150 мг двічі на добу (300 мг на добу) протягом одного тижня. Для пацієнтів, для яких застосування дози 300 мг на добу є недостатньо ефективним, можна збільшити дозу до 225 мг двічі на добу (450 мг на добу). Хоча існує дослідження застосування дози 600 мг на добу, доказів того, що застосування цієї дози буде мати додаткову перевагу, немає; також така доза мала гіршу переносність. Беручи до уваги дозозалежні побічні реакції, застосування доз вище 450 мг на добу не рекомендується. Оскільки прегабалін виводиться головним чином нирками, слід коригувати дозу препарату пацієнтам із порушенням нирок.

Скасування прегабаліну. Відповідно до діючої клінічної практики, припиняти терапію прегабаліном рекомендовано поступово, протягом щонайменше 1 тижня, незалежно від показань.

Пацієнти з порушенням функції нирок. Прегабалін виводиться з системного кровотоку у незміненому вигляді, переважно нирками. Оскільки кліренс прегабаліну прямо пропорційний кліренсу креатиніну, зменшувати дозу пацієнтам з порушенням функції нирок слід індивідуально.

Прегабалін - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання: гіперчутливість до діючої речовини або будь-якої із допоміжних речовин.

Побічні ефекти:

  • назофарингіт;
  • нейтропенія;
  • гіперчутливість;
  • підвищений апетит;
  • ейфоричний настрій, сплутаність свідомості, дратівливість, дезорієнтація, безсоння, зниження лібідо;
  • запаморочення, сонливість, головний біль;
  • атаксія, порушення координації, тремор, дизартрія, амнезія, погіршення памяті, порушення уваги, парестезії, гіпестезія, седативний ефект, порушення рівноваги, летаргія;
  • нечіткість зору, диплопія, конюнктивіт;
  • втрата периферичного зору, порушення зору, набряк очей, дефект поля зору, зниження гостроти зору, біль в очах, астенопія, фотопсія, сухість очей, підвищення сльозовиділення, подразнення очей, блефарит, порушення акомодації, крововилив в око, світлобоязнь, набряк сітківки;
  • тахікардія, атріовентрикулярна блокада першого ступеня, синусова брадикардія, застійна серцева недостатність;
  • артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія, припливи, гіперемія, відчуття холоду у кінцівках;
  • фаринголарингеальний біль;
  • задишка, носова кровотеча, кашель, закладеність носа, риніт, хропіння, сухість слизової оболонки носа;
  • блювання, нудота, запор, діарея, метеоризм, здуття живота, сухість у роті, гастроентерит;
  • пролежні;
  • судоми мязів, артралгія, біль у спині, біль у кінцівках, спазми мязів шиї;
  • набряк суглобів, міалгія, посіпування мязів, біль у шиї, скутість мязів;
  • еректильна дисфункція, імпотенція;
  • периферичні набряки, набряки, порушення ходи, падіння, відчуття спяніння, незвичайні відчуття, підвищена втомлюваність;
  • збільшення маси тіла.

Після припинення короткотривалого або довготривалого лікування прегабаліном у деяких пацієнтів спостерігались симптоми відміни препарату. Повідомлялося про такі реакції: безсоння, головний біль, нудота, тривожність, діарея, грипоподібний синдром, судоми, нервозність, депресія, біль, гіпергідроз і запаморочення,які вказують на фізичну залежність. Цю інформацію слід повідомити пацієнту перед початком терапії.

Аналоги Прегабаліну

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся