Постинор – інструкція, застосування, аналоги препарату

Постинор фото упаковки

Застосування Постинору                          

Постинор: склад і форма випуску препарату

Постинор: як приймати препарат

Постинор: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Постинору

Постинор – це гормональний контрацептив для системного застосування.

Застосування Постинору                          

Постинор приймається для екстреної контрацепції протягом 72 годин після незахищеного статевого акту або в разі, якщо застосований метод контрацепції був ненадійний.

Постинор: склад і форма випуску препарату

Постинор випускається у формі плоских таблеток з фаскою, майже білого кольору, діаметром близько 6 мм, із гравіруванням «INOR» з одного боку.

По 2 таблетки у блістері; 1 блістер в картонній упаковці.

Діюча речовина – левоноргестрел. 1 таблетка містить 0,75 мглевоноргестрелу.

Допоміжні речовини – кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль картопляний, магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат.

Постинор: як приймати препарат

Необхідно застосувати дві таблетки.

Обидві таблетки необхідно прийняти разом якомога швидше, бажано протягом 12 годин і не пізніше ніж через 72 години після незахищеного статевого акту.

Якщо протягом 3-х годин після прийому таблеток виникає блювання, слід прийняти ще 2 таблетки негайно.

Жінкам, які протягом останніх 4-х тижнів приймали ферментіндукуючі препарати і яким необхідна екстрена контрацепція, рекомендується використовувати негормональні методи екстреної контрацепції, тобто, мідну ВМС, або прийняти подвійну дозу левоноргестрелу (тобто 4 таблетки одночасно) для жінок, які не можуть або не бажають використовувати мідну ВМС.

Постинор можна використовувати у будь-якій фазі менструального циклу за умови відсутності затримки менструальної кровотечі.

Після застосування екстреної контрацепції рекомендується використовувати місцевий бар’єрний метод (наприклад презервативи, мембрани, сперміцид, цервікальний ковпачок) до початку наступної менструації. Застосування Постинору не є протипоказанням для продовження регулярної гормональної контрацепції.

Для перорального застосування.

Діти. Постинор не призначений для застосування у дітей препубертатного віку за показанням екстрена контрацепція.

Постинор: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Гіперчутливість до діючої речовини (левоноргестрелу) або будь-якої з допоміжної речовини.

Особливості застосування

Екстрена контрацепція – це метод, який можна використовувати епізодично. Вона не повинна замінювати регулярну контрацепцію.

Екстрена контрацепція не у всіх випадках дає змогу запобігти настанню вагітності.

Якщо є сумніви щодо часу незахищеного статевого акту або якщо з моменту незахищеного контакту минуло більш ніж 72 години протягом цього ж менструального циклу, то існує ймовірність того, що зачаття вже відбулося. У зв'язку з цим застосування препарату Постинор при повторному статевому акті може виявитися неефективним щодо запобігання вагітності. Якщо менструальний цикл затримується більш ніж на 5 днів або якщо в день очікуваної менструації спостерігається незвичайна кровотеча, або якщо є інші підстави припустити настання вагітності, то необхідно виключити вагітність.

Якщо вагітність настала після застосування препарату Постинор, необхідно враховувати можливість ектопічної вагітності. Абсолютна імовірність позаматкової вагітності низька, оскільки Постинор запобігає овуляції та заплідненню.

Позаматкова вагітність може розвиватися, попри маткову кровотечу. Таким чином, препарат слід застосовувати з підвищеною обережністю пацієнткам з ризиком розвитку позаматкової вагітності (сальпінгіт або позаматкова вагітність в анамнезі).

Застосування препарату Постинор не рекомендується у пацієнткаміз серйозним порушенням функції печінки.

На ефективність препарату Постинор можуть негативно впливати важкі синдроми мальабсорбції, наприклад хвороба Крона. Жінки з подібними захворюваннями при необхідності проведення екстреної контрацепції повинні звернутися до лікаря.

Після прийому Постинору зазвичай не порушується регулярність та характер менструації. Іноді менструація може починатися на кілька днів раніше чи пізніше. Жінкам слід рекомендувати відвідати лікаря, для того щоб підібрати і почати використовувати один з методів регулярної контрацепції. Якщо не настає кровотеча відміни в наступному періоді без таблеток, після застосування препарату Постинор і після застосування регулярної гормональної контрацепції ‒ вагітність повинна бути виключена.

Повторне застосування препарату протягом одного менструального циклу не рекомендується в зв'язку з можливістю порушення циклу.

Є обмежені дані, що потребують подальшого підтвердження, про те, що контрацептивна ефективність препарату Постинор може знижуватися зі збільшенням маси тіла або індексу маси тіла. Усім жінкам, незалежно від їх маси тіла та ІМТ, засоби екстреної контрацепції слід прийняти якомога раніше після незахищеного статевого акту.

Постинор неефективний як засіб регулярного методу контрацепції, і його можна використовувати тільки як екстрений захід.Жінкам, які звертаються з приводу повторної екстреної контрацепції, слід порекомендувати використовувати довгострокові методи контрацепції.

Застосування екстреної контрацепції не замінює необхідних запобіжних заходів, пов'язаних із захистом від захворювань, що передаються статевим шляхом.

Даний лікарський засіб містить лактозу. Його не слід застосовувати пацієнтам з рідкими спадковими порушеннями толерантності до галактози, непереносимістю лактози або синдромом мальабсорбції глюкози-галактози.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Вагітним жінкам не слід застосовувати Постинор. Препарат не спричиняє переривання вагітності. Якщо жінка, що годує груддю, буде приймати таблетки безпосередньо після годування, уникаючи годування після кожного прийому препарату Постинор щонайменше протягом 8 годин.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Дія препарату на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами не досліджувалася.

Побічні ефекти

  • Найбільш частим небажаним ефектом була нудота.
  • Порушення з боку нервової системи. Головний біль, запаморочення.
  • Порушення з боку системи травлення. Нудота, біль в нижніх відділах живота, діарея, блювання.
  • Порушення з боку репродуктивної системи та молочної залози. Кровотеча, не пов'язана з менструацією, затримка менструації більш ніж на 7 днів, нерегулярні кровотечі (кров’янисті виділення), набухання молочних залоз.
  • Системні порушення. Підвищена втомлюваність, характер кровотечі може дещо змінитися, однак у більшості жінок наступна менструація починається в межах 5 ‒ 7 днів від передбачуваного терміну.

Якщо поява наступної менструації запізнюється більше ніж на 5 днів, слід розглянути ймовірність вагітності.

Аналоги Постинору

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся