Полідекса – інструкція, застосування, аналоги препарату

Полідекса – склад і форма випуску препарату
Полідекса: як приймати препарат
Полідекса - протипоказання, побічні ефекти
Полідекса – препарат проти запально-інфекційних захворювань носової порожнини, у тому числі – гострого риніту та гострого синуситу.
Застосування Полідекси
Місцеве лікування зовнішніх отитів бактеріального походження з неушкодженою барабанною перетинкою, зокрема інфекційної екземи зовнішнього слухового проходу.
Препарат не слід ковтати. Не можна застосовувати препарат понад встановлений термін. Не рекомендоване застосування препарату протягом тривалого часу через ризик виникнення синдрому відміни та ятрогенного риніту. Повторювані та/або тривалі інгаляції можуть спричинити системну абсорбцію діючих речовин.
Наявність кортикостероїду у складі препарату не запобігає місцевим симптомам алергії, але може змінювати їх перебіг.
При необхідності можливе одночасне застосування з антибіотиками системної дії.
Через наявність у складі симпатоміметика необхідно точно дотримуватися рекомендованих дозувань та тривалості лікування, ознайомитися з протипоказаннями. При виникненні артеріальної гіпертензії, тахікардії, серцебиття або порушень ритму серця, нудоти або будь-яких неврологічних симптомів (наприклад, появи або загострення головного болю) необхідно припинити застосування препарату.
З обережністю призначати пацієнтам з артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця, гіпертиреозом, психозом або діабетом у зв'язку з наявністю у складі симпатоміметика.
Можливий ризик передозування при одночасному застосуванні з іншими вазоконстрикторами.
Не призначати лікування у поєднанні з препаратами, які знижують поріг судомної готовності, а саме – з терпеновими похідними, клобутинолом, атропінвмісними речовинами, місцевими анестетиками або у випадку судом в анамнезі.
До уваги спортсменів: препарат містить речовину (дексаметазон), що може дати позитивний результат при допінг-контролі.
Після відкриття флакона та починаючи з першого дня використання препарату виникає можливість мікробного зараження препарату.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Не рекомендується застосовувати препарат жінкам у період вагітності або годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не виявлено випадків впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортними засобами.
Полідекса – склад і форма випуску препарату
Склад. Діючі речовини: 1мл розчину містить неоміцину сульфату 6500 МО, поліміксину В сульфату 10000 МО, дексаметазону натрію метасульфобензоату 0,25 мг, фенілефрину гідрохлориду 2,5 мг; допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), літію хлорид, кислоти лимонної моногідрат, літію гідроксид, макрогол 4000, полісорбат 80, вода очищена.
Лікарська форма: спрей назальний, розчин.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Дексаметазон, комбінації.
Полідекса: як приймати препарат
Препарат застосовувати місцево у вигляді закапування у вухо. Краплі закапувати у зовнішній слуховий прохід ураженого вуха кожен ранок, процедуру повторювати увечері.
Дозування для дорослих: по 1-5 крапель в уражене вухо, 2 рази на добу.
Дозування для дітей (залежно від віку дитини): по 1-2 краплі в уражене вухо, 2 рази на добу.
Тривалість лікування залежить від характеру та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Середня тривалість лікування становить 7 днів.
Перед застосуванням крапель слід зігріти флакон, потримавши його у долоні, щоб уникнути неприємного відчуття, пов’язаного з потраплянням холодної рідини до вуха. Нахилити голову, закапати потрібну кількість крапель у вухо, кілька разів трохи відтягнути мочку вуха. Тримати голову нахиленою близько 5 хвилин для покращення потрапляння розчину у слуховий прохід. Якщо необхідно, повторити процедуру для другого вуха.
Не вводити препарат під тиском. Після завершення лікування флакон слід викинути, не слід зберігати препарат для повторного застосування в подальшому.
Діти. Застосовувати за призначенням лікаря для лікування дітей без вікових обмежень.
Полідекса - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання:
- Підвищена чутливість (алергія) до будь-якого з компонентів лікарського засобу, що входять до складу препарату, зокрема до неоміцину або до інших аміноглікозидів, поліміксину В, дексаметазону;
- Існуюча або підозрювана перфорація барабанної перетинки;
- Наявність вірусної інфекції у зовнішньому слуховому каналі, включаючи вітряну віспу та інфекцію, спричинену Herpes simplex.
Побічні реакції:
- З боку шкіри та підшкірних тканин. Місцеві реакції (подразнення).
- З боку імунної системи. Можливі алергічні реакції та сенсибілізація на антибіотики, що входять до складу препарату, що може ускладнювати наступний прийом таких чи споріднених антибіотиків. Оскільки препарат містить тіомерсал, існує ризик контактного дерматиту, алергічної реакції та подразнення шкіри.
- З боку органів слуху та рівноваги. Вестибулярна чи кохелярна ототоксичність у випадку порушення цілісності барабанної перетинки.
- Інфекції та інвазії. Можливе утворення резистентних мікроорганізмів та розвиток грибкових інфекцій.
Аналоги Полідекси
- Ципрофарм;
- Ізофра;
- Ринофлуїмуцил.
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.