Піроксикам - інструкція, застосування, аналоги препарату

Піроксикам фото упаковки

Застосування Піроксикаму

Піроксикам - склад і форма випуску препарату

Піроксикам: як приймати препарат

Піроксикам - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Піроксикаму

Піроксикам чинить протизапальну, аналгетичну та жарознижувальну дію. 

Піроксикам є оборотним інгібітором ферменту циклооксигенази, яка бере участь у перетворенні арахідонової кислоти в простагландини. Знижує накопичення продуктів перекисного окиснення ліпідів і уповільнює міграцію нейтрофільних гранулоцитів у вогнищі запалення. Збільшує виведення сечової кислоти з організму.

Застосування Піроксикаму

Симптоматичне лікування остеоартриту, ревматоїдного артриту.

Через профіль безпеки піроксикам не є засобом першого вибору, якщо показано застосування інших нестероїдних протизапальних або протиревматичних засобів. Рішення про призначення піроксикаму повинно базуватися на оцінці індивідуального загального ризику для пацієнта.

Піроксикам - склад і форма випуску препарату

Супозиторії. Склад:діюча речовина - piroxicam; 1 супозиторій містить піроксикаму 20 мг (0,02 г). Допоміжні речовини:  поліетиленоксид 1500, поліетиленоксид 400.

Піроксикам: як приймати препарат

Первинне призначення піроксикаму повинен проводити лікар, який має досвід в діагностичній оцінці і лікуванні пацієнтів із запальними або дегенеративними ревматичними захворюваннями. Максимальна рекомендована добова доза становить 0,02 г.

Побічні реакції можна зменшити, застосовуючи мінімальну ефективну дозу впродовж найкоротшого часу, необхідного для лікування.

Ефект від лікування і переносимість лікарського препарату слід оцінювати кожні 14 днів. Якщо тривале лікування вважається за необхідне, цю переоцінку слід проводити частіше. Враховуючи доведений факт, що застосування піроксикаму збільшує ризик шлунково-кишкових ускладнень.

Перед застосуванням супозиторія необхідно:

  1. по лінії перфорації блістерної упаковки відірвати один супозиторій у первинній упаковці;
  2. потягнути за краї плівки, розриваючи її у різні боки, і звільнити супозиторій від первинної упаковки.

Препарат застосовують ректально по 1 супозиторію 1 раз на добу після очисної клізми. Перед введенням супозиторій змочити водою. Тривалість курсу лікування визначається лікарем, враховуючи перебіг та тяжкість захворювання, досягнутий терапевтичний ефект, загальну тактику лікування.

При комбінованому призначенні різних форм препарату (капсули, таблетки, розчини, суспензії, супозиторії) загальна добова доза не повинна перевищувати 0,02 г.

Препарат не застосовувати дітям.

Піроксикам - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання:

Виразка травного тракту, кровотечі або перфорації в анамнезі;

  • шлунково-кишкові захворювання в анамнезі, які можуть призвести до кровотечі, наприклад виразковий коліт, хвороба Крона, рак шлунково-кишкового тракту або дивертикуліт;
  • активна пептична виразка, запальні шлунково-кишкові захворювання або шлунково-кишкові кровотечі;
  • одночасне застосування з іншими нестероїдними протизапальними засобами (нпзз), включаючи селективні ЦОГ-2 інгібітори та ацетилсаліцилову кислоту в аналгетичних дозах;
  • одночасне застосування з антикоагулянтами;
  • попередні серйозні алергічні реакції будь-якого типу, особливо шкірні реакції, такі як мультиформна еритема, синдром Стівенса–Джонсона, токсичний епідермальний некроліз;
  • гіперчутливість до активної або до допоміжних речовин, скороминущі шкірні реакції (незалежно від їх тяжкості) у відповідь на застосування піроксикаму, інших нестероїдних протизапальних і протиревматичних лікарських засобів та інших лікарських засобів;
  • тяжка серцева недостатність;
  • тяжка ниркова або печінкова недостатність;
  • застосування ацетилсаліцилової кислоти та інших НПЗЗ пацієнтам, у яких НПЗЗ індукували розвиток бронхіальної астми, назальних поліпів, ангіоневротичного набряку;
  • лікування періопераційного болю при коронарному шунтуванні.

Слід уникати застосування з ацетилсаліциловою кислотою та з іншими лікарськими формами препарату, оскільки немає достатньо доказів того, що така комбінація веде до більшого поліпшення, ніж досягнуте при монотерапії. Окрім цього, збільшується потенціал побічних дій.

При одночасному застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою спостерігається зниження плазмових концентрацій піроксикаму на 80 % у порівнянні зі звичайними значеннями.

Аналоги Піроксикаму

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся