Пертусин - інструкція, застосування, аналоги препарату

Пертусин фото упаковки

Застосування Пертусину

Пертусин - склад і форма випуску препарату

Пертусин: як приймати препарат

Пертусин - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Пертусину 

Пертусин належить до групи секретомоторних засобів. Стимулює фізіологічну активність миготливого епітелію і перистальтичні рухи бронхіол, сприяючи просуванню мокротиння із нижніх у верхні відділи дихальних шляхів і його виведенню. Препарат пом’якшує кашель і чинить заспокійливу дію.

Застосування Пертусину

Препарат рекомендований для кашлю при бронхітах, трахеїтах, пневмоніях, коклюші, запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. 

Пертусин - склад і форма випуску препарату

Сироп цукровий. Склад: діючі речовини: 100 г сиропу містять рідкого екстракту чебрецю (Thymusserpyllum) (1:1) (екстрагент – етанол 80 %) – 12 г, калію броміду – 1 г; 1 мл сиропу містить рідкого екстракту чебрецю (Thymusserpyllum) (1:1) (екстрагент – етанол 80 %) – 0,16 г, калію броміду – 0,01 г. Допоміжна речовина - сироп цукровий.

Препарат містить 8 – 11% етанолу; вміст абсолютного спирту складає: в 1 чайній ложці (5 мл) – до 0,43 г, в 1 десертній ложці (10 мл) – до 0,87 г, в 1 столовій ложці (15 мл) – до 1,3 г.

Вміст сахарози в 1 чайній ложці (5 мл) препарату відповідає приблизно 0,32 хлібним одиницям, в 1 десертній ложці (10 мл) – приблизно 0,64 хлібним одиницям, в одній столовій ложці – приблизно 0,96 хлібним одиницям.

Пертусин: як приймати препарат

Препарат застосовувати внутрішньо. Дітям віком від 4 до 6 років – по 2,5-5 мл препарату (½-1 чайна ложка), попередньо розчиненого у 20 мл (2 десертні ложки) охолодженої прокип’яченої води 3 рази на добу.

Дітям віком від 6 до 12 років – по 10-15 мл (1 десертна або 1 столова ложка) 3 рази на добу. Дорослим – по 15 мл (1 столова ложка) 3 рази на добу. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Пертусин - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання: підвищена чутливість до компонентів препарату, у тому числі до бромідів або до інших рослин родини Губоцвітних (Lamiaceae), а також чутливість до селери та пилку берези (можлива перехресна реакція); декомпенсація серцево-судинної системи, артеріальна гіпотензія, виражений атеросклероз, анемія, хвороби нирок, цукровий діабет, алкоголізм.

Побічні ефекти:

  • шкірний висип, риніт, кон’юнктивіт, гастроентероколіт, загальна слабкість, атаксія, брадикардія;
  • нудота, блювання, діарея.

Аналоги Пертусину 

  • Алтемікс Бронхо
  • Бронхо Тайсс
  • Бронхосол
  • Бронхостоп сироп
  • Грудний збір №1, №2

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся