Монтел - інструкція, застосування, аналоги препарату

Монтел фото упаковки

Застосування Монтелу

Монтел - склад і форма випуску препарату

Монтел: як приймати препарат

Монтел - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Монтелу

Монтел - препарат для лікування бронхіальної астми та алергічного риніту.

Застосування Монтелу

Монтел призначають дітям віком від 2 до 5 років як додаткове лікування персистуючої бронхіальної астми легкого та помірного ступеня тяжкості, що недостатньо контролюється інгаляційними кортикостероїдними препаратами, а також при недостатньому клінічному контролі симптомів бронхіальної астми за допомогою β-агоністів короткострокової дії, що застосовують за необхідності.

Також його застосовують як альтернативний метод лікуванню низькими дозами інгаляційних кортикостероїдів для пацієнтів з персистуючою бронхіальною астмою легкого ступеня, в анамнезі яких останнім часом не було тяжких нападів бронхіальної астми, що потребували застосування пероральних кортикостероїдів, а також для тих пацієнтів, які не можуть застосовувати інгаляційні кортикостероїди.

Крім того, Монтел ефективний для профілактики астми, домінуючим компонентом якої є бронхоспазм, індукований фізичним навантаженням; ·полегшення симптомів сезонного та цілорічного алергічного риніту.

Пацієнтів необхідно попередити, що Монтел не слід застосовувати для зняття гострих астматичних нападів, а також про те, що вони повинні завжди мати при собі відповідний препарат невідкладної допомоги. У випадку гострого нападу слід застосовувати інгаляційні β-агоністи короткої дії. Пацієнтам необхідно якнайшвидше проконсультуватися з лікарем у випадку, якщо їм потрібна більша, ніж зазвичай, кількість інгаляцій β-агоністів короткої дії.

Не слід різко замінювати монтелукастом інгаляційні або пероральні кортикостероїди.

Відсутні дані, які доводили б, що дозу пероральних кортикостероїдних препаратів можна зменшувати при одночасному прийомі монтелукасту.

Не слід приймати препарат разом з лікарськими засобами, що також містять монтелукаст.

Монтел - склад і форма випуску препарату

Склад. Діюча речовина: монтелукаст натрію; 1 таблеткаміститьмонтелукасту натрію 4,16 мг, що відповідає монтелукасту 4,0 мг; допоміжні речовини: маніт (Е 421), целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, ароматизатор вишневий, магнію стеарат, аспартам (Е 951), заліза оксид червоний (Е 172).

Лікарська формаТаблетки жувальні.

Монтел: як приймати препарат

Препарат слід застосовувати дітям під наглядом дорослих.

Пацієнтам з бронхіальною астмою та алергічним ринітом (сезонним та цілорічним) необхідно приймати 1 жувальну таблетку 4 мг 1 раз на добу. Для полегшення симптомів алергічного риніту час прийому слід підбирати індивідуально.

Для лікування бронхіальної астми доза для дітей віком від 2 до 5 років становить 1 жувальну таблетку (4 мг) 1 раз на добу, ввечері, за 1 годину до або через 2 години після прийому їжі. Немає необхідності в корекції дози для цієї вікової групи.Препарат Монтел у лікарській формі таблетки жувальні 4 мг не рекомендований для дітей віком до 2 років.

Загальні рекомендації. Терапевтичний ефект препарату на параметри контролю бронхіальної астми настає впродовж 1 дня. Пацієнтам слід рекомендувати продовжувати прийом препарату навіть при досягненні контролю бронхіальної астми, а також у періоди загострення астми.

Немає необхідності в корекції дози пацієнтам з порушеннями функції нирок або з порушеннями функції печінки легкого та помірного ступеня. Немає даних відносно пацієнтів з печінковою недостатністю тяжкого ступеня.

Дозування препарату є однаковим для пацієнтів чоловічої та жіночої статі.

Монтел - протипоказання, побічні ефекти

ПротипоказанняГіперчутливість до монтелукасту або до інших компонентів препарату.

Побічні реакції:

 • Кровоносна та лімфатична системи:тенденція до посилення кровоточивості, тромбоцитопенія.
 • Імунна система:реакції гіперчутливості, у тому числі анафілаксія, еозинофільна інфільтрація печінки. Повідомлялося про поодинокі випадки синдрому Чарг-Страуса (CSS) у хворих на бронхіальну астму.
 • Психічні порушення: порушення сну, у т.ч. нічні кошмари, безсоння, сомнабулізм, тривожність, збудження (ажитація), включаючи агресивну поведінку або ворожість, психомоторна гіперактивність (включаючи дратівливість, неспокій, рідко – тремор), депресія; порушення уваги, погіршення/втрата пам’яті; галюцинації, дезорієнтація, суїцидальні наміри та поведінка (спроби суїциду).
 • Нервова система: головний біль, млявість, запаморочення, сонливість, парестезії/гіпестезії, судомні напади.
 • Серцево-судинна система: відчуття серцебиття (пальпітація).
 • Дихальна система: носові кровотечі, легенева еозинофілія.
 • Травна система:біль у животі, діарея, сухість у роті, відчуття спраги, диспепсія, нудота, блювання.
 • Гепатобіліарна система: підвищення рівня сироваткових трансаміназ (АЛТ, АСТ), гепатит (у т.ч. холестатичний, гепатоцелюлярний, ураження печінки змішаного генезу).
 • Шкіра та підшкірна клітковина: висипання, ангіоневротичний набряк, гематоми, кропив’янка, свербіж, вузлувата еритема, мультиформна еритема.
 • Сечовидільна система: енурез у дітей.
 • Кістково-м'язова система та сполучна тканина: артралгія, міалгія, включаючи м’язові спазми.
 • Інфекції та інвазії: інфекції верхніх дихальних шляхів.
 • Загальні розлади: астенія/підвищена втомлюваність, відчуття дискомфорту (нездужання), набряки, пірексія.

Аналоги Монтелу

 • Глемонт;
 • Мілукант;
 • Сингуляр;
 • Синглон;
 • Лукаст.

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies