Ксилометазолін - інструкція, застосування, аналоги препарату
Ксилометазолін - склад і форма випуску препарату
Ксилометазолін: як приймати препарат
Ксилометазолін - протипоказання, побічні ефекти
Ксилометазолін - препарат чинить судинозвужувальну дію, зменшуючи таким чином набряк слизової оболонки.
Застосування Ксилометазоліну
Показання.
Для зменшення набряку слизової оболонки носа при гострому нежиті, епізодах рясних виділень з носа (вазомоторний риніт) та алергічному нежиті (алергічному риніті).
Для полегшення виведення секрету у випадку параназального синуситу та запалення слизової оболонки середнього вуха у поєднанні з застудою.
Вагітність.
Ксилометазоліну гідрохлорид не слід застосовувати у період вагітності, враховуючи відсутність належних досліджень впливу лікарського засобу на плід.
Годування груддю.
Препарат не слід застосовувати у період годування груддю, оскільки невідомо, чи проникає діюча речовина у грудне молоко.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Зазвичай препарат Ксилометазолін не впливає на здатність керувати транспортними засобами та складними механізмами при застосуванні у рекомендованих дозах, але слід враховувати імовірність виникнення побічних реакцій з боку центральної нервової системи та зору.
Ксилометазолін - склад і форма випуску препарату
Склад
діюча речовина: xylometazoline;
1 мл розчину містить 0,5 мг або 1 мг ксилометазоліну гідрохлориду;
допоміжні речовини: бензалконію хлориду (50 % розчин); натрію гідрофосфат, додекагідрат; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію хлорид; вода очищена.
Лікарська форма. Спрей назальний, розчин.
Ксилометазолін: як приймати препарат
Спосіб застосування та дози.
Доза залежить від індивідуальної чутливості пацієнта та клінічного ефекту.
Якщо не призначено інакше, дітям віком від 2 до 6 років призначають 1 впорскування препарату Ксилометазолін (0,05 % спрей назальний) у кожну ніздрю до 3 разів на добу. Дітям віком від 6 років і дорослим призначають 1 впорскування препарату Ксилометазолін (0,1 % спрей назальний) у кожну ніздрю до 3 разів на добу.
Спосіб застосування.
Кінчик ковпачка слід ввести у ніздрю та натиснути 1 раз, потім повторити введення в другу ніздрю. Під час розпилювання слід злегка вдихнути через ніс.
Не розпилювати згори вниз або навскоси. З міркувань гігієни слід витирати розпилювач після кожного застосування та надягати захисний ковпачок.
Тривалість лікування.
Препарат не слід застосовувати довше 3 – 5 днів, окрім випадків, коли це рекомендовано лікарем.
Повторне застосування слід розпочинати лише після перерви на кілька днів та після консультації з лікарем. Тривалість лікування дітям визначає лікар індивідуально.
У випадку хронічного нежитю дані лікарські засоби можна застосовувати лише під контролем лікаря через небезпеку виникнення атрофії слизової оболонки носа.
Діти. Препарат Ксилометазолін 0,05 % призначений для лікування дітей віком від 2до 6 років. Ксилометазолін 0,1 % призначений для лікування дорослих і дітей віком від 6 років.
Ксилометазолін - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання.
- Гіперчутливість до діючої речовини ксилометазоліну гідрохлориду або до будь-якої з допоміжних речовин препарату;
- сухе запалення носової оболонки носа з утворенням кірки (сухий риніт);
- одночасне лікування інгібіторами моноамінооксидази (МАО), лікування інгібіторами МАО протягом двох тижнів до початку застосування препарату Ксилометазолін, одночасне лікування іншими лікарськими засобами, здатними підвищувати артеріальний тиск;
- протипоказано після гіпофізектомії або хірургічного втручання на твердій мозковій оболонці;
- закритокутова глаукома;
- гострі коронарні захворювання;
- коронарна астма;
- гіпертиреоз.
Побічні реакції
Тривале або часте застосування вищих доз ксилометазоліну гідрохлориду може викликати відчуття пекучості, поколювання, свербежу, чутливості, сухості або подразнення слизової оболонки носа, а також реактивну закладеність та медикаментозний риніт. Цей ефект може виникати вже через 7 днів лікування та після тривалого застосування препарату можливе необоротне пошкодження слизової оболонки носа з утворенням кірки (сухого риніту).
Інколи можуть виникати нудота, головний біль та тимчасове порушення зору.
Відмічалося повернення закладеності носа після припинення лікування, зокрема після тривалого застосування ксилометазоліну.
Аналоги Ксилометазоліну
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.