Ксилат - інструкція, застосування, аналоги препарату

Ксилат фото упаковки

Застосування Ксилату

Ксилат - склад і форма випуску препарату

Ксилат: як приймати препарат

Ксилат - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Ксилату

Ксилат, діюча речовина якого Ксилітол, п’ятиатомний спирт, який при внутрішньовенному введенні швидко включається у загальний метаболізм, 80% засвоюється у печінці і накопичується у вигляді глікогену.

Застосування Ксилату

Для зменшення iнтоксикацiї, покращення мікроциркуляції, для часткового покриття потреби у вуглеводах, що виникає при цукровому діабеті та при інших порушеннях утилізації глюкози,при травматичному, операційному, гемолітичному та опіковому шоці (з урахуванням осмолярності крові та сечі), при передоперацiйнiй пiдготовцi та у пiсляоперацiйний перiод, при гострiйкрововтратi, а також при опiковiйхворобi, при затяжнихгнiйнихпроцесах, при рiзних iнфекцiйних захворюваннях та хронiчних токсичних гепатитах.

Ксилат - склад і форма випуску препарату

Діючі речовини:  1 мл розчину містить ксилітолу 50 мг, натрію ацетату тригідрату (у перерахуванні на натрію ацетат) 2,6 мг, натрiю хлориду 6 мг, кальцію хлориду дигідрату (у перерахуванні на кальцію хлорид) 0,1 мг, калiю хлориду 0,3 мг, магнiю хлориду гексагідрату (у перерахуванні на магнію хлорид) 0,1 мг;

Допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма - розчин для інфузій.

Ксилат: як приймати препарат

Дорослим вводити внутрiшньовенно краплинно, зі швидкістю 50‒70 крапель на хвилину, тобто 2,1‒3 мл/кг/год або 150‒210 мл/год.

Максимальна доза для дорослих – 2100 мл на добу або 1,5 г ксилітолу/кг маси тіла/добу. Максимальна швидкість інфузії – 210 мл/год (70 крапель на хвилину) = 0,15 г ксилітолу/кг маси тіла/год.

При хронiчних і токсичних гепатитах – дорослим вводити по 400 мл (5‒6 мл/кг) на добу, краплинно (необхідний контроль показникiв функцiї печiнки) одноразово або двічі на добу (добова доза може бути розділена на 2 введення).

Для парентерального харчування хворих, у тому числі хворих на цукровий діабет – дорослим вводити по 600‒1000 мл (10‒15 мл на 1 кг маси тiла хворого) на добу, одноразово або двічі на добу (добова доза може бути розділена на 2 введення).

При травматичному, опiковому, пiсляоперацiйному i гемолiтичному шоці – дорослим вводити по 600‒1000 мл (10‒15 мл на 1 кг маси тiла хворого) на добу, одноразово або двічі на добу (добова доза може бути розділена на 2 введення).

Упередоперацiйний перiод та пiсля рiзних хiрургiчних втручань дорослим вводити краплинно у дозi 400‒600 мл (6‒10 мл/кг) на добу, одноразово або двічі на добу (добова доза може бути розділена на 2 введення), щоденно, протягом 3‒5 днiв.

При гострiй крововтратi – дорослим вводити по 1000‒1400 мл (до 20 мл/кг). У цьому випадку інфузії препарату Ксилат рекомендується також проводити на догоспітальному етапi у спецiалiзованiй машинi швидкої допомоги.

Діти. Дослідження щодо можливості застосування дітям не проводилося.

Ксилат - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання.

Гіперосмолярна кома, анурія. Ксилат не слід вводити у випадках, коли протипоказане вливання рiдини (набряки, крововилив у мозок, тромбоемболiя, серцево-судинна декомпенсацiя, артеріальна гіпертензія ІІІ стадії). Не рекомендується застосування лікарського засобу при загальному зневодненні та порушеннях водно-електролітного обміну.

Побічні реакції.

Алергічні реакції, включаючи висип, свербіж, кропив’янку, рідко – тахікардія, підвищення температури тіла, подразнення периферичних вен у місці введення. Може виникати гіпертонічна реакція (у цьому випадку слід вводити гіпотензивні засоби, контролюючи артеріальний тиск); нудота, озноб.

Порушення обміну електролітів, лактоацидоз, гіпергідратація, набряки, гіпероксалурія, гіперурикемія, зміни печінкових функціональних проб, ацидоз (у тому числі молочно-кислий ацидоз).

Аналоги Ксилату

  • Глюксил
  • Лактоксил

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies