Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця - інструкція, застосування, аналоги препарату
Застосування Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця
Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця - склад і форма випуску препарату
Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця: як приймати препарат
Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця - протипоказання, побічні ефекти
Аналоги Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця
Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця - алкалоїд, який міститься в листках чаю, зернах кави. Фармакологічні властивості лікарського засобу розподіляють на центральні та периферичні. Центральні ефекти, у свою чергу, розподіляють на психостимулювальні та аналептичні.
Застосування Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця
Інфекційні та інші захворювання, що супроводжуються пригніченням центральної нервової і серцево-судинної систем; пригнічення дихання, асфіксія; отруєння наркотиками та іншими речовинами, що пригнічують центральну нервову систему; астенічний синдром; спазми судин головного мозку.
Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця - склад і форма випуску препарату
Діючі речовини: 1 мл розчину містить кофеїну-бензоату натрію 100 мг;
допоміжні речовини: натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.
Лікарська форма - розчин для ін’єкцій.
Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця: як приймати препарат
Дорослим лікарський засіб призначати підшкірно у дозі 1–2 мл 10 % розчину (100–200 мг). Вища разова доза – 400 мг, вища добова доза – 1 г.
Дітям віком від 12 років лікарський засіб призначати підшкірно у дозі (залежно від віку) 0,25–1 мл 10 % розчину (25–100 мг).
Діти. Лікарський засіб не застосовувати дітям віком до 12 років.
Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання.
Підвищена чутливість до похідних ксантину та до інших компонентів лікарського засобу; підвищена збудливість; безсоння; виражене підвищення артеріального тиску; атеросклероз; органічні захворювання серцево-судинної системи, у т. ч. гострий інфаркт міокарда; пароксизмальна тахікардія; артеріальна гіпертензія; глаукома; вік понад 60 років.
Побічні реакції.
З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, загострення виразкової хвороби.
З боку нервової системи: збудження, тривожність, тремор, занепокоєння, безсоння, головний біль, запаморочення, епілептичні напади, посилення рефлексів, тахіпное. При раптовій відміні лікарського засобу після тривалого застосування – посилення впливу на центральну нервову систему, підвищена стомлюваність, сонливість, м’язова напруженість, депресія.
З боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, відчуття стиснення в грудях, тахікардія, аритмії, підвищення артеріального тиску.
З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі висипання, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке, бронхоспазм.
Лабораторні показники: гіпо- або гіперглікемія, підвищення кліренсу креатиніну, збільшення екскреції натрію та кальцію, хибне підвищення концентрації сечової кислоти в плазмі крові, що визначається методом Bittner, незначне підвищення концентрації 5˗гідроксиіндолоцтової кислоти, ванілілмигдалевої кислоти та катехоламінів у сечі.
Інші: збільшення частоти сечовипускання, закладеність носа, при тривалому застосуванні – звикання, медикаментозна залежність.
Аналоги Кофеїн-бензоат натрію-Дарниця
- Кафнеа
- Озелар
- Пейона
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.