Кордарон - інструкція, застосування, аналоги препарату
Кордарон - склад і форма випуску препарату
Кордарон: як приймати препарат
Кордарон - протипоказання, побічні ефекти
Діюча речовина Кордарону - аміодарон − сполука, для якої властиві повільне транспортування та висока тканинна афінність. Має протиаритмічну властивість; уповільнює серцевий ритм завдяки пригніченню синусового вузла.
Застосування Кордарону
Кордарон застосовують для профілактики рецидивів: шлуночкової тахікардії (лікування необхідно починати в умовах стаціонару при наявності постійного контролю за станом пацієнта.
Крім того, препарат призначають для лікування суправентрикулярної тахікардії: уповільнення або зменшення фібриляції або тріпотіння передсердь, а також ішемічнї хвороби серця та/або порушення функції лівого шлуночка.
Кордарон - склад і форма випуску препарату
Кордарон - круглі таблетки від білого до злегка кремового кольору, з розподільчою рискою та гравіюванням символу у вигляді серця та «200» з одного боку. Склад: діюча речовина: аміодарон; 1 таблетка містить аміодарону гідрохлориду 200 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, магнію стеарат, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний.
Кордарон: як приймати препарат
Звичайна рекомендована доза препарату — по 200 мг (1 таблетка) 3 рази на добу протягом 8–10 днів. У деяких випадках для початкового лікування використовуються більш високі дози (4–5 таблеток на добу), але завжди — протягом короткого періоду часу та під електрокардіографічним контролем.
Підтримуюче лікування. Слід застосовувати мінімально ефективну дозу. Залежно від реакції хворого на застосування препарату підтримуюча доза для дорослих може становити від ½ таблетки на добу (1 таблетка кожні 2 дні) до 2 таблеток на добу.
Застосування препарату дітям не рекомендується.
Кордарон - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання:
- синусова брадикардія, синоатріальна блокада серця при відсутності кардіостимулятора;
- синдром слабкості синусового вузла при відсутності кардіостимулятора (ризик зупинки синусового вузла);
- порушення атріовентрикулярної провідності високого ступеня при відсутності ендокардіального кардіостимулятора;
- гіпертиреоз, через можливе загострення при прийомі аміодарону;
- гіперчутливість до йоду, аміодарону або до однієї з допоміжних речовин;
- другий та третій триместри вагітності;
- період годування груддю.
Кордарон не можна приймати разом з: хінідином, гідрохінідином; дофетилідом, ібутилідом, соталолом; сполуками миш’яку, бепридилом, цизапридом, циталопрамом, есциталопрамом, дифеманілом, доласетроном в/в, домперидоном, дронедароном, еритроміцином в/в, левофлоксацином, мехітазином, мізоластином, вінкаміном в/в, моксифлоксацином, прукалопридом, спіраміцином в/в, тореміфеном.
Побічні ефекти:
- мікродепозити у рогівці;
- фотосенсибілізація, пігментації шкіри синюшного або синюшно-сірого кольору, екзема;
- дисфункція щитовидної залози;
- гіпотиреоз;
- дифузний інтерстиціальний або альвеолярний пневмоніт та облітеруючий бронхіоліт;
- тремор, порушення сну;
- підвищення рівнів трансаміназ;
- брадикардія;
- нудота, блювання, дисгевзія.
Аналоги Кордарону
- Амідарон
- Аміокордин
- Аритміл
- Міоритміл-Дарниця
- Ротаритміл
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.