Корглікон - інструкція, застосування, аналоги препарату
Корглікон - склад і форма випуску препарату
Корглікон: як приймати препарат
Корглікон - протипоказання, побічні ефекти
Корглікон належить до групи серцевих глікозидів і за своїм специфічним ефектом близький до строфантину, але має тривалішу дію.
Препарат поліпшує гемодинаміку, знижує активність симпатоадреналової системи.
Застосування Корглікон
Гостра і хронічна серцева недостатність.
Корглікон - склад і форма випуску препарату
Розчин для ін’єкцій. Прозора рідина, злегка жовтуватого кольору, зі специфічним слабким запахом. Склад: діюча речовина: 1 мл розчину містить корглікону 0,6 мг; допоміжні речовини: хлорбутанолу гемігідрат, вода для ін’єкцій.
Корглікон: як приймати препарат
Корглікон вводять внутрішньовенно. Введення здійснювати повільно протягом 5–6 хв (препарат розводити тільки у 10–20 мл 0,9% розчину натрію хлориду) 1–2 рази на добу. Дорослим вводити у разовій дозі 0,5–1 мл, дітям віком від 2 до 5 років — по 0,2–0,5 мл; від 6 до 12 років — по 0,5–0,75 мл. При введенні 2 рази на добу інтервал між ін’єкціями становить 8–12 годин.
Максимальні дози для дорослих внутрішньовенно: разова — 1 мл, добова — 2 мл.
Корглікон - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання: підвищена чутливість до компонентів препарату, а також до інших серцевих глікозидів.
Крім того – серцева недостатність при порушенні діастолічної функції, гострий інфаркт міокарда, атріовентрикулярна блокада різного ступеня, брадикардія, екстрасистолія, нестабільна стенокардія, гострий міокардит, ендокардит, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, констриктивний перикардит, аневризма грудного відділу аорти, ізольований мітральний стеноз.
Побічні ефекти:
- препарат може спричинити порушення серцевого ритму за рахунок впливу на автоматизм і провідність;
- нудота, блювання, діарея, сухість у роті, анорексія;
- сплутаність свідомості, біль і парестезія в кінцівках, апатія, слабкість, безсоння, запаморочення, головний біль, порушення сприймання кольорів;
- висипання;
- алергічні реакції, включаючи кропив’янку, свербіж; зміни в місці введення.
Аналоги Корглікон
- Нифедепин
- Бісопролол
- Дибікор
- Тріфас
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.