Кораксан - інструкція, застосування, аналоги препарату
Кораксан - склад і форма випуску препарату
Кораксан: як приймати препарат
Кораксан - протипоказання, побічні ефекти
Кораксан - препарат для симптоматичного лікування хронічної стабільної стенокардії.
Застосування Кораксану
Препарат показаний для симптоматичного лікування хронічної стабільної стенокардії у дорослих пацієнтів з ішемічною хворобою серця, нормальним синусовим ритмом та частотою серцевих скорочень ≥ 70 уд./хв. Препарат слід призначати:
- пацієнтам, які мають протипоказання чи обмеження до застосування β‑адреноблокаторів;
- у комбінації з β-адреноблокаторами пацієнтам, стан яких є недостатньо контрольованим при застосуванні оптимальної дози β-адреноблокаторів.
Лікування хронічної серцевої недостатності.
Зниження ризику розвитку серцево-судинних подій (серцево-судинної смерті або госпіталізації з приводу погіршення серцевої недостатності) у дорослих пацієнтів із симптомною хронічною серцевою недостатністю, синусовим ритмом та частотою серцевих скорочень ≥ 70 уд./хв.
Кораксан - склад і форма випуску препарату
Склад. Діюча речовина: ivabradine; 1 таблетка містить 5 мг івабрадину, що відповідає 5,39 мг івабрадину гідрохлориду, або 7,5 мг івабрадину, що відповідає 8,085 мг івабрадину гідрохлориду;
допомiжнi речовини:лактози моногідрат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, мальтодекстрин, кремнію діоксид колоїдний безводний;
плівкова оболонка: гліцерин, гіпромелоза, заліза оксид жовтий (E 172), заліза оксид червоний (E 172), макрогол 6000, магнію стеарат, титану діоксид (Е 171).
Лікарська форма.Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Основні фізико-хімічні властивості: Кораксан 5 мг - таблетка довгастої форми, вкрита плівковою оболонкою оранжево-рожевого кольору, з насічками на обох краях і тисненням "5" з одного боку та «» - з іншого.
Кораксан 7,5 мг: таблетка трикутної форми, вкрита плівковою оболонкою оранжево-рожевого кольору, з тисненням «7.5» з одного боку та «» − з іншого.
Фармакотерапевтична група.Кардіологічні засоби. Інші кардіологічні засоби.
Кораксан: як приймати препарат
Кораксан призначають дорослим. Таблетки приймають перорально два рази на добу: вранці та ввечері під час їди. Таблетку препарату 5 мг можна розділити на рівні дози. Таблетка препарату Кораксан 7,5 мг не підлягає поділу.
Симптоматичне лікування хронічної стабільної стенокардії. Рішення щодо початку лікування або проведення титрації дозування рекомендовано приймати за наявності результатів серійних вимірювань ЧСС, ЕКГ або цілодобового амбулаторного моніторингу.
У пацієнтів віком до 75 років початкова доза івабрадину не повинна перевищувати5мг двічі на добу. Якщо у пацієнтів, які приймають івабрадин по 2,5 або 5мг двічі на добу, після 3-4 тижнів лікування тривають симптоми стабільної стенокардії, дозу івабрадину можна збільшити до наступної, за умови гарної переносимості початкової дози та якщо ЧСС у стані спокою залишається на рівні > 60уд./хв. Підтримуюча доза не повинна перевищувати 7,5мг двічі на добу.
У разі відсутності поліпшення симптомів стенокардії протягом 3 місяців після початку лікування прийом івабрадину слід припинити.
Крім того, слід розглядати можливість припинення терапії у разі, якщо відповідь на симптоматичне лікування є незначною та відсутнє клінічно значуще зниження ЧСС у стані спокою протягом 3 місяців лікування.
Якщо під час лікування ЧСС знижується які є проявами брадикардії (запаморочення, слабкість, артеріальна гіпотензія), дозу необхідно поступово зменшити, включаючи можливість застосування найнижчої дози 2,5 мг двічі на добу. Після зменшення дози слід контролювати ЧСС.
Лікування хронічної серцевої недостатності. Лікування має бути ініційоване тільки пацієнтам із стабільною СН за призначенням лікаря з досвідом лікування ХСН.
Рекомендована початкова доза івабрадину становить 5 мг двічі на добу. Після 2-тижневого курсу лікування дозу можна підвищити до 7,5 мг двічі на добу у разі, якщо під час лікування івабрадином ЧСС залишається на рівні > 60 уд./хв. у стані спокою; або дозу необхідно знизити до 2,5 мг двічі на добу (½ таблетки препарату двічі на добу), якщо ЧСС залишається на рівні
Якщо під час лікування ЧСС знижується 60 уд./хв. у стані спокою, пацієнтам, які приймають івабрадин по 2,5 або 5 мг двічі на добу, слід поступово підвищити дозу до наступної більшої. Застосування препарату необхідно припинити, якщо під час лікування ЧСС залишається
Особливі категорії пацієнтів.
Пацієнти літнього віку. У пацієнтів віком від 75 років лікування починають з меншої початкової дози (2,5 мг двічі на добу, тобто ½ таблетки препарату Кораксан 5 мг двічі на добу). За необхідності подальшого зменшення ЧСС дозу можна поступово підвищити.
Порушення функції нирок. Пацієнти, у яких кліренс креатиніну > 15мл/хв., не потребують корекції дози. Через відсутність достатньої кількості даних хворим із кліренсом креатиніну 15 мл/хв. івабрадин слід призначати з обережністю.
Порушення функції печінки. Пацієнти з печінковою недостатністю легкого ступеня тяжкості не потребують корекції дози. З обережністю призначають івабрадин пацієнтам з помірною печінковою недостатністю. Івабрадин протипоказаний пацієнтам з тяжкою печінковою недостатністю у зв’язку з відсутністю досліджень за участю цієї групи хворих, а також через можливість значного збільшення концентрації препарату в крові.
Діти. Безпека та ефективність застосування івабрадину дітьми (18 років) не досліджувалися. Дані відсутні.
Кораксан - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання:
- Гіперчутливість до діючої речовини або будь-яких допоміжних речовин;
- ЧСС у стані спокою;
- Кардіогенний шок;
- Гострий інфаркт міокарда;
- Тяжка артеріальна гіпотензія;
- Тяжка печінкова недостатність;
- Синдром слабкості синусового вузла.
- Синоатріальна блокада;
- Нестабільна або гостра серцева недостатність;
- Наявність у пацієнта штучного водія ритму;
- Нестабільна стенокардія;
- AV-блокада III ступеня.
Побічні реакції:
- З боку системи крові та лімфатичної системи. Нечасто: еозинофілія.
- З боку обміну речовин, метаболізму. Нечасто: підвищення рівня сечової кислоти в плазмі крові.
- Неврологічні розлади. Часто: головний біль, зазвичай під час першого місяця лікування; запаморочення, вірогідно пов’язане з брадикардією. Нечасто*: непритомність, вірогідно пов’язана з брадикардією.
- З боку органів зору. Дуже часто: зорові феномени (фосфени). Часто: розмитий зір. Нечасто*: диплопія, порушення зору.
- З боку органів слуху та вестибулярного апарату. Нечасто: вертиго.
- Кардіальні порушення. Часто: брадикардія; АV-блокада I ступеня; шлуночкова екстрасистолія; фібриляція передсердь. Нечасто: пальпітація, надшлуночкова екстрасистолія. Дуже рідко: АV-блокада II та III ступеня; синдром слабкості синусового вузла.
- З боку судин. Часто: неконтрольований кров’яний тиск. Нечасто: артеріальна гіпотензія, вірогідно пов’язана з брадикардією.
- З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння. Нечасто: диспное.
- З боку шлунково-кишкового тракту. Нечасто: нудота, запор, діарея, біль в абдомінальній ділянці*.
- З боку шкіри і підшкірної клітковини. Нечасто*: ангіоедема; висипання. Рідко*: еритема, свербіж, кропив’янка.
- З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини. Нечасто: м’язові спазми.
- Загальні розлади. Нечасто*: астенія, вірогідно пов’язана з брадикардією; втома, вірогідно пов’язана з брадикардією. Рідко*: нездужання, вірогідно пов’язане з брадикардією.
Аналоги Кораксану
- Бравадин;
- Брадіум;
- Івакард;
- Раєном;
- Іваб.
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.