Контрахіст Алерджі - інструкція, застосування, аналоги препарату
Контрахіст - склад і форма випуску препарату
Контрахіст: як приймати препарат
Контрахіст - протипоказання, побічні ефекти
Препарат з групи антигістамінних засобів для системного застосування. Містить левоцетиризин - активний стабільний R-енантіомер цетиризину.
Застосування Контрахісту
Показання - симптоматичне лікування алергічного риніту (у тому числі цілорічного алергічного риніту) та кропив’янки.
Контрахіст - склад і форма випуску препарату
Препарат випускається у формі таблеток.
Діюча речовина: levocetirizine.1 таблетка містить левоцетиризину дигідрохлориду - 5 мг.
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, магнію стеарат; суміш для нанесення плівкової оболонки: гіпромелоза (Е 464), макрогол 400, титану діоксид (Е 171).
Контрахіст: як приймати препарат
Препарат призначати дорослим та дітям віком від 6 років внутрішньо у добовій дозі 5 мг 1 раз на добу. Приймати таблетки можна незалежно від вживання їжі. Таблетку необхідно ковтати цілою, запиваючи невеликою кількістю води.
Хворим літнього віку з нормальною функцією нирок корекція дози препарату не потрібна. Хворим із печінковою та нирковою недостатністю коригувати режим дозування відповідно до таблиці, наведеної в оригінальній інструкції.
Дітям із порушеннями функції нирок дозу препарату слід коригувати індивідуально з урахуванням ниркового кліренсу та маси тіла.
Тривалість застосування: пацієнтів із періодичним алергічним ринітом (тривалість симптомів захворювання становить < 4 діб на тиждень або менше 4 тижнів) слід лікувати відповідно до захворювання та анамнезу; лікування можна припинити, якщо симптоми зникнуть, та можна відновити знову при повторному виникненні симптомів. У разі стійкого алергічного риніту (тривалість симптомів захворювання становить > 4 діб на тиждень та більше 4 тижнів) у період контакту з алергенами пацієнту може бути запропонована постійна терапія. При хронічних захворюваннях (хронічний алергічний риніт, хронічна кропив’янка) тривалість лікування становить до 1 року (дані доступні з клінічних досліджень при застосуванні рацемату).
Препарат у вигляді таблеток не застосовувати дітям віком до 6 років, оскільки ця лікарська форма не дає змоги проводити необхідну корекцію режиму дозування.
Контрахіст - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання
- Підвищена чутливість до левоцетиризину або до будь-якої іншої складової лікарського препарату, а також до будь-яких похідних піперазину.
- Тяжка форма хронічної ниркової недостатності (кліренс креатиніну < 10 мл/хв).
- Рідкісні спадкові захворювання непереносимості галактози, лактазна недостатність або порушення засвоєння глюкози і галактози.
Побічні реакції
- З боку імунної системи: гіперчутливість, у тому числі анафілаксія.
- Порушення харчування та обміну речовин:підвищений апетит.
- З боку нервової системи:сонливість, головний біль, підвищена втомлюваність, слабкість, астенія, судоми, парестезія, запаморочення, непритомність, тремор, дисгевзія.
- З боку психіки: порушення сну, збудження, галюцинації, депресія, агресія, безсоння, суїцидальні думки.
- З боку серця: посиленесерцебиття, тахікардія.
- З боку органів зору:порушеннязору, нечіткість зору, обертові рухи очей.
- З боку органів слуху та рівноваги:вертиго.
- З боку печінки та жовчовивідних шляхів: гепатит.
- З боку нирок та сечовидільної системи: дизурія, затримка сечі.
- З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння:задишка.
- З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, блювання, запор, сухість у роті, нудота, біль у животі.
- З боку шкіри та підшкірних тканин: ангіоневротичний набряк, стійкі медикаментозні висипання, свербіж, висипання, кропив’янка.
- З боку скелетно-м’язової системи, сполучної тканини та кісток: міалгія, артралгія.
- Загальні порушення та стан у місці введення: набряк.
- Результати досліджень: збільшення маси тіла, відхилення функціональних печінкових проб від норми.
Аналоги Контрахісту
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.