Коломіцин ін'єкція - інструкція, застосування, аналоги препарату
Коломіцин - склад і форма випуску препарату
Коломіцин: як приймати препарат
Коломіцин - протипоказання, побічні ефекти
Колістин – циклічний поліпептидний антибактеріальний засіб, який належить до групи поліміксинів. Поліміксини пошкоджують клітинні мембрани, внаслідок чого виникають фізіологічні ефекти, які є летальними для бактерій, а також вибірково діють на аеробні грамнегативні бактерії, які мають гідрофобну зовнішню мембрану.
Застосування Коломіцин
Внутрішньовенне застосування препарату показане дорослим і дітям, у тому числі новонародженим, для лікування тяжких інфекцій, викликаних окремими аеробними грамнегативними патогенами, у пацієнтів з обмеженими варіантами лікування.
Препарат у вигляді інгаляцій також показаний дорослим і дітям з муковісцидозом для лікування хронічних легеневих інфекцій, викликаних Pseudomonas aeruginosa
Коломіцин - склад і форма випуску препарату
Порошок для розчину для ін’єкцій, інфузій або інгаляцій.
Склад:
діюча речовина: колістиметат натрію;
1 флакон містить 1000000 МО або 2000000 МО, еквівалентно 33,3 мг або 66,6 мг колістиметату натрію.
Коломіцин: як приймати препарат
Доза препарату і тривалість лікування залежать від тяжкості інфекції, а також від клінічної відповіді пацієнта. Слід дотримуватися терапевтичних рекомендацій.
Дорослі та підлітки. Підтримуюча доза – 9 мільйонів МО на добу, розділена на 2–3 прийоми.
Тяжкохворим пацієнтам слід застосовувати навантажувальну дозу 9 мільйонів МО. Найбільш доцільний часовий інтервал до першої підтримуючої дози не встановлено.
Моделювання дає змогу припустити, що пацієнтам із нормальною нирковою функцією в деяких випадках можуть бути потрібні навантажувальні і підтримуючі дози до 12 мільйонів МО. Клінічний досвід застосування таких доз, однак, надзвичайно обмежений і безпеку їх застосування не було встановлено.
Навантажувальну дозу застосовують пацієнтам із нормальною та зниженою нирковою функцією, у тому числі тим, хто знаходиться на гемодіалізі.
Порушення функції нирок. При порушенні функції нирок необхідно коригувати дозу, однак фармакокінетичні дані, наявні для пацієнтів зі зниженою нирковою функцією, дуже обмежені.
Гемодіаліз та безперервна гемофільтрація. Колістин, ймовірно, виводиться шляхом діалізу за допомогою загальноприйнятого гемодіалізу і безперервної веновенозної гемофільтрації. Існують дуже обмежені дані популяційних фармакокінетичних досліджень з невеликою кількістю пацієнтів на гемодіалізі. Неможливо дати чіткі рекомендації з дозування. Можна застосовувати нижчезазначені схеми.
Гемодіаліз. Дні без гемодіалізу: 2,25 мільйона МО на добу (2,2–2,3 мільйона МО на добу). Дні гемодіалізу: 3 мільйони МО на добу у дні гемодіалізу, застосовувати після сеансу гемодіалізу. Рекомендується застосовувати двічі на добу.
Безперервна веновенозна гемофільтрація. Як у пацієнтів із нормальною нирковою функцією. Рекомендується застосовувати тричі на добу.
Печінкова недостатність. Даних про пацієнтів із печінковою недостатністю немає. Застосовувати колістиметат натрію цим пацієнтам слід із обережністю.
Пацієнти літнього віку. Коригувати дозу пацієнтам літнього віку з нормальною нирковою функцією не потрібно.
Діти. Дані про дозування для дітей дуже обмежені. При підборі дози слід брати до уваги зрілість нирок. Доза повинна ґрунтуватися на м’язевій масі тіла.
Діти ≤ 40 кг. 75000–150000 МО/кг/добу, розділені на 3 введення. Для дітей із масою тіла більше 40 кг слід дотримуватися рекомендацій із дозування для дорослих. Повідомлялось про застосування доз >150000 МО/кг/добу дітям із муковісцидозом.
Спосіб застосування
Препарат застосовують внутрішньовенно у вигляді повільної інфузії упродовж 30–60 хвилин. Пацієнти з повністю імплантованим пристроєм венозного доступу (TIVAD) можуть переносити болюсну ін’єкцію в дозі до 2 мільйонів МО у 10 мл, яку вводять протягом не менше 5 хвилин.
Коломіцин - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання: підвищена чутливість до колістиметату натрію (колістину) або до поліміксину B.
Побічні реакції
Імовірність розвитку небажаних явищ може бути пов’язана з віком, функцією нирок та станом пацієнта.
У 27 % хворих на муковісцидоз повідомлялося про розвиток неврологічних реакцій. Зазвичай ці реакції були помірними та проходили самостійно під час лікування або після його припинення.
Небажані ефекти з боку нирок (у тому числі порушення функції нирок) зазвичай виникали після прийому доз, що перевищували рекомендовані, у пацієнтів з нормальною функцією нирок або у зв’язку з недостатньо зниженою дозою препарату у пацієнтів з нирковою недостатністю, або у результаті супутнього застосування інших нефротоксичних препаратів. Ці реакції зазвичай є оборотними при припиненні лікування.
Аналоги Коломіцину
- Колістин Алвоген
- Коломіцин
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.