Кодетерп - інструкція, застосування, аналоги препарату
Кодетерп – склад і форма випуску препарату
Кодетерп: як приймати препарат
Кодетерп – протипоказання, побічні ефекти
Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Кодетерп – комбінований препарат з протикашльовим і відхаркувальним ефектом.
Кодеїн є агоністом опіоїдних рецепторів, що чинить центральну протикашльову дію (за рахунок пригнічення збудливості кашльового центру). Терпінгідрат виявляє відхаркувальний ефект. Натрію гідрокарбонат зменшує в’язкість мокротиння за рахунок підвищення рН.
Застосування Кодетерпу
Непродуктивний кашель при захворюваннях бронхів і дихальних шляхів.
Кодетерп – склад і форма випуску препарату
Форма випуску – таблетки.
Склад. Діючі речовини:1 таблетка містить кодеїну фосфату у перерахуванні на кодеїн 8 мг, терпінгідрату 250 мг, натрію гідрокарбонату 250 мг.
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, тальк.
Кодетерп: як приймати препарат
Препарат застосовувати внутрішньо. Дорослим і дітям віком від 12 років призначати по 1 таблетці 2-3 рази на добу. Дітям віком від 5 до 10 років – від ½ до 1 таблетки 3 рази на добу; дітям віком від 10 до 12 років – по 1 таблетці 1-3 рази на добу. Тривалість лікування – 5 діб, у виняткових випадках термін лікування може бути збільшений після консультації з лікарем.
Не застосовувати дітям віком до 5 років.
Кодетерп – протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, легенева недостатність, пневмонія, тяжкі обструктивні захворювання дихальних шляхів (бронхіальна астма тощо), виражена артеріальна гіпотензія, аритмії, епілепсія, черепно-мозкові травми, тяжкі захворювання печінки та нирок, період після операції на жовчовивідних шляхах, алкоголізм.
Побічні ефекти. З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі ангіоневротичний набряк.
З боку нервової системи: головний біль, сонливість, порушення зору, міоз, седативний ефект, сплутаність свідомості, запаморочення, судоми, дисфорія, ейфорія, раптові зміни настрою, пригнічення дихання, бронхоспазм.
З боку травної системи: біль у надочеревинній ділянці, нудота, блювання, запор, відсутність апетиту, сухість у роті, диспепсія.
З боку серцево-судинної системи: брадикардія, тахікардія, аритмії, артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія, відчуття серцебиття.
З боку сечостатевої системи: спазм сфінктера сечового міхура та затримка сечовипускання.
З боку шкіри: свербіж, висипання на шкірі, кропив’янка.
Інші: припливи, підвищена пітливість.
У разі тривалого застосування у високих дозах можливий розвиток залежності.
Аналоги Кодетерпу
- Кодарекс
- Кодепсин
- Кодетерп Н
- Кодесан
- Кодтерпін
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.