Клосарт - інструкція, застосування, аналоги препарату
Клосарт - склад і форма випуску препарату
Клосарт - протипоказання, побічні ефекти
Належить до простих препаратів антагоністів ангіотензину ІІ. Лосартан та його активний метаболіт карбоксильна кислота блокують усі фізіологічно вагомі впливи ангіотензину ІІ незалежно від джерела або шляху синтезу.
Застосування Клосарту
- Лікування есенціальної гіпертензії у дорослих та у дітей віком від 6 років.
- Лікування захворювання нирок у дорослих пацієнтів, хворих на артеріальну гіпертензію іцукровий діабет 2 типу з протеїнурією ≥ 0,5 г/добу – як частина антигіпертензивної терапії.
- Лікування хронічної серцевої недостатності (у пацієнтів віком від 60 років) у випадках, коли застосування інгібіторів АПФ вважається неможливим внаслідок непереносимості (особливо при кашлі) або при наявності протипоказань. Пацієнтам із серцевою недостатністю, стан яких при прийомі інгібіторів АПФ стабільний, призначення лосартану недоцільне. У пацієнта фракція викиду лівого шлуночка повинна становити ≤40 %, стан повинен бути клінічно стабільним. Також пацієнтові слід дотримуватися встановленого режиму лікування щодо хронічної серцевої недостатності.
- Зниження ризику розвитку інсульту у дорослих пацієнтів з артеріальною гіпертензією і гіпертрофією лівого шлуночка, що документально підтверджено за допомогою ЕКГ.
Клосарт - склад і форма випуску препарату
Форма випуску - таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Склад. Діюча речовина: losartan. 1 таблетка містить лосартану калію 25 мг, 50 мг або 100 мг.
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, Опадрай О3В 52014 жовтий*.
*Опадрай О3В 52014 жовтий: заліза оксид жовтий (Е172), хіноліновий жовтий (Е104), гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь, титану діоксид (Е171).
Клосарт: як приймати препарат
Таблетки слід приймати незалежно від вживання їжі, запиваючи однією склянкою води.
Артеріальна гіпертензія.
Для більшості хворих звичайна початкова і підтримуюча доза лосартану становить 50 мг 1 раз на добу. Максимальний антигіпертензивний ефект досягається на 3-6-й тиждень після початку лікування. Для деяких пацієнтів може виявитися сприятливішим підвищення дози препарату до 100 мг 1 раз на добу (вранці).
Пацієнти з артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом ІІ типу та протеїнурією (≥0,5г/добу).
Зазвичай початкова доза лосартану становить 50 мг 1 раз на добу. Дозу можна збільшити до 100мг 1 раз на добу залежно від того, якими є показання артеріального тиску через 1 місяць після початку лікування.
Серцева недостатність.
Зазвичай початкова доза лосартану для пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю становить 12,5 мг 1 раз на добу. Зазвичай дозу титрують з тижневим інтервалом (тобто 12,5 мг на добу, 25 мг на добу, 50 мг на добу, 100 мг на добу) до максимальної дози 150 мг 1 раз на добу залежно від індивідуальної переносимості.
Зниження ризику розвитку інсульту у пацієнтів з артеріальною гіпертензією і гіпертрофією лівого шлуночка, що документально підтверджено за допомогою ЕКГ.
Зазвичай початкова доза становить 50 мг 1 раз на добу. Залежно від змін рівня артеріального тиску може бути необхідним призначення гідрохлоротіазиду у низькій дозі та/або збільшення дози лосартану до 100 мг 1 раз на добу.
Застосування дітям віком від 6 років.
Для дітей, які можуть ковтати таблетки і в яких маса тіла більше 20 кг та менше 50 кг, рекомендована доза становить 25 мг 1 раз на добу. У виняткових випадках дозу можна збільшити до максимальної – 50 мг 1 раз на добу. Дозу слід коригувати залежно від змін рівня артеріального тиску.
У пацієнтів з масою тіла понад 50 кг рекомендована доза становить 50 мг 1 раз на добу. У виняткових випадках дозу можна збільшити до максимальної – 100 мг 1 раз на добу. Застосування доз, що перевищують 1,4 мг/кг (або понад 100 мг) на добу, у дітей не вивчалося.
Лосартан не рекомендується застосовувати дітям із порушеннями функції печінки.
Лосартан також не рекомендується застосовувати дітям зі швидкістю клубочкової фільтрації 30мл/хв/1,73 м2, оскільки немає відповідних даних щодо такого застосування.
Застосування пацієнтам віком від 75 років.
Терапію слід розпочинати з дози 25 мг 1 раз на добу. Корекція дози зазвичай не потрібна.
Клосарт - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання:
- Підвищена чутливість до лосартану або до будь-якої допоміжної речовини, що входить до складу препарату.
- Тяжкі порушення функції печінки.
- Вагітні або жінки, які планують завагітніти.
- Одночасне застосування лосартану та аліскірену пацієнтам із цукровим діабетом або із порушеннями функції нирок (ШКФ 2) протипоказане.
Побічні ефекти: запаморочення, сонливість, головний біль, безсоння, м’язові судоми, парестезія, інсульт, мігрень, дисгевзія. Вертиго, дзвін у вухах. Депресія. Пальпітація, синкопе, стенокардія, тахікардія, фібриляція передсердь. Симптоматична гіпотензія (особливо у пацієнтів із внутрішньосудинною дегідратацією, наприклад у пацієнтів з тяжкою серцевою недостатністю або при лікуванні діуретиками у високих дозах), дозозалежний ортостатичний ефект. Абдомінальний біль, диспепсія, запор, діарея, панкреатит, нудота, блювання. Гепатит, порушення функції печінки. Кашель, диспное, нежить, синусит, фарингіт, інфекції верхніх дихальних шляхів. Зміни функції нирок, включаючи ниркову недостатність у пацієнтів групи ризику (такі зміни функції нирок можуть бути оборотними при припиненні терапії), інфекції сечовивідних шляхів. Анемія, тромбоцитопенія. Астенія/слабкість, підвищена втомлюваність, набряк, грипоподібні симптоми. Кропив’янка, свербіж, висипання, фоточутливість, еритродермія. Біль у спині, міалгія, артралгія, рабдоміоліз. Еректильна дисфункція/імпотенція.
Реакції підвищеної чутливості (анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк, включаючи набряк гортані та голосової щілини, що призводить до обструкції дихальних шляхів, та/або набряк обличчя, губ, глотки і/або язика); у деяких пацієнтів в анамнезі був ангіоневротичний набряк, пов’язаний із застосуванням інших препаратів, у тому числі інгібіторів АПФ; васкуліт, включаючи пурпуру Шенляйна-Геноха.
Гіпоглікемія, гіперкаліємія, гіпонатріємія, підвищення рівня АЛТ, підвищення рівня сечовини крові, креатиніну у сироватці крові.
АналогиКлосарта
- Лозап
- Лозартан
- Лориста
- Пресартан
- Сентор
- Тросан
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.