Кліон д - інструкція, застосування, аналоги препарату
Кліон д - склад і форма випуску препарату
Кліон д - протипоказання, побічні ефекти
Кліон д - гінекологічні протимікробні препарати та антисептики, за винятком комбінацій з кортикостероїдами. Комбінація похідних імідазолу. Код АТС G01A F20.
Застосування Кліон д
Показання: місцеве лікування у жінок вагінальних інфекцій, спричинених трихомонадами та/або грибками.
Кліон д - склад і форма випуску препарату
Склад
діючі речовини: метронідазол, міконазолу нітрат;
1 таблетка містить метронідазолу 100 мг та міконазолу нітрату 100 мг;
допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат,кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, повідон, натрію гідрокарбонат, кислота винна, натрію крохмальгліколят (тип А), кросповідон,гіпромелоза,лактози моногідрат.
Лікарська форма: таблетки вагінальні.
Кліон д: як приймати препарат
Спосіб застосування та дози
При трихомоніазі протягом 10 днів 1 раз на добу (ввечері перед сном) вводити глибоко у піхву 1 змочену водою вагінальну таблетку Кліон-Д 100. Одночасно протягом 10 днів призначити таблетки метронідазолу по 1 таблетці (250 мг) 2 рази на добу (вранці і ввечері) внутрішньо під час або одразу після їди. Таблетки ковтати цілими, не розжовуючи.
Доцільно одночасно проводити лікування статевого партнера таблетками метронідазолу для прийому внутрішньо.
При необхідності курс лікування можна повторити.
При кандидозному вульвовагініті 1 змочену водою вагінальну таблетку Кліон-Д 100 вводити глибоко у піхву протягом 10 днів 1 раз на добу (ввечері перед сном).
Кліон д - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання
- Підвищена чутливість до діючихабо до будь-яких допоміжних речовин препарату.
- Перший триместр вагітності, період годування груддю.
- Гіперчутливість до похідних імідазолу.
- Не рекомендується призначати у комбінації з дисульфірамом або алкоголем.
Побічні реакції
- Повідомлялося про подразнення слизової оболонки піхви та відчуття дискомфорту у місці застосуваннята реакції підвищеної чутливості.
- Побічні реакції пов’язані з метронідазолом.
- При одночасному застосуванні з пероральним метронідазолом можуть виникнути наступні побічні реакції:
- Інфекції та інвазії:грибкова суперінфекція (наприклад кандидоз).
- З боку крові та лімфатичної системи: агранулоцитоз, нейтропенія, тромбоцитопенія, панцитопенія, лейкопенія.
- З боку імунної системи: ангіодема, анафалактичний шок.
- З боку харчування та обміну речовин: зниження апетиту.
- Психічні порушення: галюцинації, сплутаність свідомості, пригнічений настрій.
- З боку центральної нервової системи: головний біль, судоми, сонливість, запаморочення, енцефалопатія (наприклад сплутаність свідомості, підвищення температури тіла, підвищена чутливість до світла, кривошия, галюцинації, параліч, розлади зору та руху) та підгостровий мозочковий синдром (наприклад атаксія (порушення координації), дизартрія, порушення ходи, ністагм, тремор), які можуть минати після припинення прийому препарату; асептичний менінгіт, смакові розлади (металевий присмак у роті).
- Під час інтенсивної та/або тривалої терапії метронідазолом може виникнути периферична сенсорна нейропатія (гіпестезія).
- З боку органа зору:тимчасові порушення зору, таке як диплопія та міопія, розмивчасте зображення, зниження гостроти зору, зміни у сприйняті кольорів, оптична нейропатія/неврит.
- З боку шлунково-кишкового тракту: біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, кишкові коліки, діарея, запалення слизової оболонки ротової порожнини, глосит з сухістю у роті, стоматит, анорексія, обкладений язик; випадки панкреатиту, які мають оборотний характер при відміні препарату.
- З боку гепатобіліарної системи: підвищення активності печінкових ферментів (АSТ, АLТ, лужної фосфатази), холестатичний або змішаний гепатит, гепатоцелюлярні ушкодження печінки, жовтяниця. Випадки печінкової недостатності, що потребували трансплантації печінки у пацієнтів, які лікувались метронідазолом в поєднанні з іншими антибіотиками.
- З боку шкіри і підшкірної клітковини: припливи з гіперемією, свербіж шкіри, висипання, кропив’янка, поодинокі випадки пустульозного висипу і мультиформної еритеми.
- Лабораторні показники: потемніння сечі (спричиняє метаболіт метронідазолу, немає клінічного значення).
- З боку опорно-рухового апарату і сполучної тканини:міальгія, артралгія.
- Системні порушення та порушення у місці введення: подразнення у місці введення, пірексія.
- Побічні реакції пов’язані з міконазолом: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк; анафілактичний шок.
Аналоги Кліон д
ГАЙНЕКС
ГАЙНОМАКС
ГІНАЛГІН
КЛЄВАЗОЛ
ЛІМЕНДА
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.