Клайра - інструкція, застосування, аналоги препарату

Клайра фото упаковки

Застосування Клайри

Клайра - склад і форма випуску препарату

Клайра: як приймати препарат

Клайра - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Клайри

Препарат з групи гормональних контрацептивів для системного застосування.

Застосування Клайри

Клайра використовується для пероральної контрацепції у жінок.

Клайра - склад і форма випуску препарату

Препарат випускається у формі таблеток, вкритих оболонкою.

Кожна календарна упаковка (28 таблеток, вкритих плівковою оболонкою) містить:

2 темно-жовті таблетки, кожна з яких містить 3 мг естрадіолу валерату;

5 червоних таблеток, кожна з яких містить 2 мг естрадіолу валерату і 2 мг дієногесту;

17 світло-жовтих таблеток, кожна з яких містить 2 мг естрадіолу валерату і 3 мг дієногесту;

2 темно-червоні таблетки, кожна з яких містить 1 мг естрадіолу валерату;

2 білі таблетки плацебо;

Таблетки містять допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль желатинізований кукурудзяний, повідон 25, магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол 6000, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), та/або заліза оксид червоний (Е 172),

Плацебо містить лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон 25, магнію стеарат, гіпромелозу, тальк та титану діоксид.

Клайра: як приймати препарат

Перед застосуванням слід обов’язково проконсультуватись з лікарем.

Кожна упаковка містить 26 кольорових активних таблеток і 2 білі неактивні таблетки.

Слід приймати по одній таблетці препарату Клайра на добу приблизно в один і той самий час, запиваючи невеликою кількістю води. Таблетки можна приймати не- залежно від вживання їжі.

При правильному застосуванні комбінованих пероральних контрацептивів (КПК) частота небажаної вагітності становить приблизно 1% на рік. Частота небажаної вагітності може збільшуватися у разі пропуску дози препарату або внаслідок неправильного його застосування.

Таблетки застосовуються регулярно, за календарним принципом. За прийомом допоможуть слідкувати 7 смужок-наклейок із назвами днів тижня, які йдуть в комплектації упаковки.

Оберіть смужку, яка починається з дня початку прийому таблеток. Наприклад, якщо ви починаєте в середу, використайте смужку, яка починається з „Ср”.         

Наклейте смужку зверху упаковки Клайра у місці, де написано „Наклейте смужку тут”, так, щоб перший день знаходився над таблеткою під номером „1”.Тепер над кожною таблеткою вказаний день, і можна одразу побачити, прийняли ви таблетку в цей день чи ні. Стежте за напрямком стрілок доти, доки всі 28 таблеток не будуть прийняті.

Прийом рекомендується починатb у перший день циклу, тобто в перший день менструальної кровотечі.

Задля правильного застосування препарату рекомендується детально ознайомитись з оригінальною інструкцією або проконсультуватись з лікарем.

Клайра - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання до застосування препарату:

  • тромбоз (утворення кров'яного згустка) у кровоносних судинах ніг (тромбоз глибоких вен), легень (емболія легеневої артерії) або в інших частинах тіла, що спостерігається нині або виникав у минулому;
  • серцевий напад або інсульт (спричинений кров'яним згустком або розривом кровоносної судини у головному мозку) нині або в минулому;
  • стан, що міг бути першою ознакою серцевого нападу (наприклад, стенокардія, що спричиняє загруднинний біль, який може віддавати в ліву руку) або інсульту (наприклад, мікро інсульт без залишкових ефектів, так звана транзиторна ішемічна атака), що спостерігається нині або виникав у минулому;
  • наявність у минулому мігрені, що супроводжувалася фокальними неврологічними симптомами, наприклад, порушеннями зору, мовлення або слабкістю чи онімінням у будь-якій частині тіла;
  • цукровий діабет із судинними ускладненнями;
  • панкреатит (запалення підшлункової залози), асоційований з високим рівнем ліпідів у крові, нині або в минулому;
  • наявність нині або в минулому захворювання печінки (симптомами якого можуть бути жовтяниця або свербіж по всьому тілу), доки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень;
  • відомі або підозрювані злоякісні пухлини, що є залежними від статевих гормонів (наприклад, статевих органів або молочних залоз);
  • доброякісна чи злоякісна пухлина печінки нині або в минулому;
  • піхвова кровотеча, причина якої не з'ясована;
  • вагітність або підозра на неї;
  • підвищена чутливість (алергія) до ест радіолу валерату або дієногесту або до   будь-якого іншого компонента препарату.

Клайра, як і інші КПК, не захищає від зараження ВІЛ-інфекцією (СНІДом) чи будь-яким іншим захворюванням, що передається   статевим   шляхом.

Побічні реакції на Клайру:

  • Інфекції та інвазії: грибкова інфекція, вагінальний кандидоз, вагінальна інфекція, тощо.
  • Розлади обміну речовин і харчування: підвищений апетит, затримка рідини, тощо.
  • Психічні розлади: депресія/пригнічений настрій, зниження лібідо, психічний розлад, зміни настрою, тощо. 
  • Розлади нервової системи: Головний біль, Запаморочення, Розсіяна увага, парестезія, вертиго.
  • Судинні порушення: артеріальна гіпертензія, мігрень, кровоточиві варикозні вени, припливи, артеріальна гіпотензія, біль у венах.
  • Розлади з боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі, діарея, нудота, блювання.
  • Захворювання шкіри та підшкірної тканини: акне, алопеція, свербіж, висипання.
  • Розлади з боку скелетно-м’язової системи та сполучних тканин: біль у спині, м‘язові спазми, відчуття важкості.
  • Розлади з боку репродуктивної системи та захворювання молочних залоз: аменорея, искомфорт у молочних залозах, дисменорея, міжменструальні кровотечі
  • (метрорагія), збільшення молочних залоз, дисплазія шийки матки, дисфункціональна маткова кровотеча, диспареунія, кістозно-фіброзна мастопатія, менорагія, менструальні розлади, кіста яєчників, біль у тазових органах, передменструальний синдром, лейоміома матки, спазм матки, вагінальні виділення сухість вульви та піхви, тощо.

Аналоги Клайри

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся