Кетотифен - інструкція, застосування, аналоги препарату

Кетотифен фото упаковки

Застосування Кетотифену

Кетотифен таблетки - склад і форма випуску препарату

Кетотифен таблетки: як приймати препарат

Кетотифен таблетки - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Кетотифену

Кетотифен належить до групи циклогептотіофенонів і має виражений антигістамінний ефект. Це небронходилатуючий протиастматичний засіб. Механізм його дії пов’язаний з гальмуванням вивільнення гістаміну та інших медіаторів мастацитами, з блокуванням гістамінових Н1-рецепторів і пригніченням ферменту фосфодіестерази, у результаті чого підвищується рівень циклічного аденозинмонофосфату в опасистих клітинах. Пригнічує ефекти ТАФ (тромбоцитоактивуючого фактора). При самостійному застосуванні не купірує напади бронхіальної астми, а попереджує їх появу і скорочує їх тривалість та інтенсивність, при цьому у деяких випадках вони повністю зникають.

Застосування Кетотифену

Симптоматичне лікування алергічних станів, включаючи алергічний риніт і кон’юнктивіт.

Кетотифен таблетки - склад і форма випуску препарату

Діюча речовина: кетотифен; 1 таблетка містить кетотифену (у вигляді кетотифену гідрофумарату) – 1 мг (0,001 г); допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат,кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк.

Лікарська форма - таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору.

Кетотифен таблетки: як приймати препарат

Таблетки приймати внутрішньо під час їди, запиваючи водою.

Дорослі: по 1 таблетці (1 мг) 2 рази на добу, вранці та ввечері під час їди. Пацієнтам, у яких спостерігається значний седативний ефект, що настає у перші дні застосування препарату, слід приймати Кетотифен по 1 таблетці на добу тільки ввечері.

Діти від 6 місяців до 3-річного віку: застосовувати кетотифен в іншій лікарській формі (сироп).

Діти віком від 3 років: по 1 таблетці (1 мг) 2 рази на добу, вранці та ввечері, під час їди.

Пацієнти літнього віку: немає особливих рекомендацій для пацієнтів літнього віку.

Тривалість лікування.

Лікування є тривалим, при цьому терапевтичний ефект отримується після кількох тижнів терапії. Лікування має тривати не менше 2–3 місяців, особливо у пацієнтів, у яких не спостерігалося покращання самопочуття у перші тижні.

Діти - застосовувати дітям віком від 3 років.

Результати клінічних спостережень підтверджують фармакокінетичні особливості і показують, що дітям може бути необхідна більш висока доза у мг/кг, ніж дорослим, для отримання оптимальних результатів.

Кетотифен таблетки - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання - підвищена чутливість до кетотифену або до інших компонентів лікарського засобу. Уникати одночасного застосування кетотифену і пероральних протидіабетичних засобів (ризик розвитку оборотної тромбоцитопенії) до того часу, доки цей феномен не буде достатньо вивчений.

Побічні реакції:

  • Інфекції та інвазії: цистит.
  • З боку імунної системи: тяжкі шкірні реакції, мультиформна еритема, синдром Стівенса – Джонсона; шкірні висипання.
  • Метаболічні порушення: збільшення маси тіла через підвищення апетиту.
  • Психічні порушення: психомоторне збудження, дратівливість, безсоння, неспокій, нервозність; з невідомою частотою – дезорієнтація, сонливість.
  • З боку нервової системи:  запаморочення; рідко – седативний ефект; дуже рідко – судоми.
  • З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у роті; з невідомою частотою – біль у шлунку, запор, нудота, блювання, диспептичні розлади.
  • З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня печінкових ферментів, гепатит.
  • З боку нирок та сечовивідних шляхів: дизурія.

На початку лікування можуть з’явитися сухість у роті і запаморочення, але вони зазвичай проходять спонтанно у ході лікування. Рідко спостерігаються симптоми стимуляції центральної нервової системи, такі як збудження, дратівливість, безсоння і занепокоєння, особливо у дітей.

Аналоги Кетотифену

Кетотифен Штульн ЮД.

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся