Кетотифен - інструкція, застосування, аналоги препарату
Кетотифен - склад і форма випуску препарату
Кетотифен: як приймати препарат
Кетотифен - протипоказання, побічні ефекти
Кетотифен - краплі для очей.
Застосування Кетотифену
Лікування та профілактика алергічного кон’юнктивіту. Кетотифен має виражену протиалергічну та антигістамінну активність, є блокатором Н1-гістамінових рецепторів.
Кетотифен - склад і форма випуску препарату
Склад. Діюча речовина: ketotifen;
1 мл розчину містить кетотифену фумарату у перерахуванні на кетотифен 0,25 мг;
допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію хлорид; декстран; динатрію едетат (трилон Б); натрію гідроксид; кислота лимонна, моногідрат; вода очищена.
Лікарська форма.Краплі очні.
Основні фізико-хімічні властивості:прозора або злегка опалесцентна безбарвна або зі злегка жовтуватим відтінком рідина.
Фармакотерапевтична група.Засоби, що застосовуються в офтальмології.Протинабрякові та антиалергічні засоби.
Кетотифен: як приймати препарат
Препарат містить бензалконію хлорид, який може спричиняти подразнення. Необхідно уникати контакту з м’якими контактними лінзами (зняти контактні лінзи перед використанням препарату і знову їх встановити через 15 хвилин після використання). Знебарвлює м’які контактні лінзи.
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям віком від 3 років рекомендується закапувати по 1 краплі 2 рази на добу у нижній кон’юнктивальний мішок.
Вміст та дозатор флакона залишається стерильним до розкриття первинної упаковки. Пацієнта слід проінструктувати про те, що необхідно уникати можливості контакту верхівки дозатора з оком або прилеглими тканинами, оскільки це може забруднити розчин.
Діти. Ефективність та безпека застосування препарату дітям віком до 3 років не вивчені, тому його не слід призначати пацієнтам цієї вікової категорії.
Кетотифен - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання: Підвищена чутливість до кетотифену або до інших компонентів препарату.
Побічні реакції:
- З боку органів зору: подразнення очей, біль в очах, точковий кератит, точкові епітеліальні ерозії, нечіткість зору безпосередньо після закапування, сухість очей, пошкодження повіки, кон’юнктивіт, світлочутливість, субкон’юнктивальні геморагії.
- З боку центральної нервової системи: головний біль, сонливість.
- З боку шкіри і підшкірної клітковини:шкірні висипання, екзема, кропив’янка.
- З боку травного тракту: сухість у роті.
- Існують дані постмаркетингових спостережень, у яких відзначалися: реакції гіперчутливості, включаючи місцеві алергічні реакції (наприклад, контактний дерматит, набряк очей, свербіж і набряк повік) та системні алергічні реакції, включаючи набряк обличчя/набряк, загострення вже існуючих алергічних захворювань, наприклад бронхіальної астми або екземи.
Аналоги Кетотифену
- Кетотифен Софарма
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.