Кетанов - інструкція, застосування, аналоги препарату
Кетанов - склад і форма випуску препарату
Кетанов - протипоказання, побічні ефекти
Кетанов належить до нестероїдних протизапальних і протиревматичних засобів. Діюча речовина Кетанову – кеторолакутрометамол – є нестероїдним протизапальним засобом, що демонструє аналгетичну активність. Механізм дії кеторолаку зрозумілий не до кінця, але може полягати в інгібуванні синтезу простагландинів. Біологічна активність кеторолакутрометамолу пов'язана з S-формою. Кеторолакутрометамол немає седативних абоанксіолітичних властивостей.
Застосування Кетанову
Купірування помірного та сильного післяопераційного болю протягом нетривалого часу.
Кетанов - склад і форма випуску препарату
Розчин для ін'єкцій. Діюча речовина: 1 мл розчину містить кеторолаку трометамолу 30 мг. Допоміжні речовини: натрію хлорид, динатрію едетат, етанол 96%, вода для ін'єкцій. По 10 ампул у картонній коробці. За рецептом.
Кетанов: як приймати препарат
Рекомендована початкова доза кеторолакутрометамолу для дорослих становить 10 мг і з наступним введенням по 10-30 мг кожні 4-6 годин.У початковому післяопераційному періоді кеторолакутрометамол при необхідності можна вводити кожні 2 години. Слід призначати мінімальну ефективну дозу.
Загальна добова доза немає перевищувати 90 мг для пацієнтів молодого віку, 60мг - для пацієнтів літнього віку, пацієнтів із нирковою недостатністю та пацієнтів із масою тіла менше 50кг. Максимальна тривалість лікування не має перевищувати 2 дні. Пацієнтам із масою тіла менше 50 кг дозу необхідно зменшити.
Можливе супутнє застосування опіоїдних аналгетиків (морфіну, петидину).
Для пацієнтів, які парентерально отримують препарат і яких переводять на пероральний прийом кеторолакутрометамолу (таблетки), загальна комбінова надобова доза немає перевищувати 90 мг (60 мг для пацієнтів літнього віку, пацієнтів із порушеннями функції нирок та з масою тіла менше 50 кг). У той день, коли змінюють лікарську форму, доза перорального компонента не має перевищувати 40 мг. На прийом пероральної форми пацієнтів слід переводити якнайшвидше.
Пацієнти літнього віку. Пацієнтам віком від 65 років рекомендовано призначати найнижче значення діапазону дозування. Загальна добова доза немає перевищувати 60мг.
Пацієнти з порушенням функції нирок. Кеторолак протипоказаний при порушенні функції нирок помірного та тяжкого ступеня. При менш виражених порушеннях необхідно зменшувати дозування (не вище 60 мг /добу внутрішньом'язово).
Діти. Не застосовувати дітям віком до 16 років.
Кетанов - протипоказання, побічні ефекти
Кетанов протипоказаний для пацієнтів з:
- активною пептичною виразкою, нещодавньою шлунково-кишковою кровотечею, виразковою хворобою або шлунково-кишковою кровотечею в анамнезі;
- бронхіальною астмою, ринітом, ангіоневротичним набряком або кропив'янкою;
- тяжкою серцевою недостатністю;
- повним або частковим синдромом носових поліпів;
- печінковою або помірною чи тяжкою нирковою недостатністю;
- з підозрюваною або підтвердженою церебровою скулярною кровотечою;
- з одночасним лікуванням інших НПЗЗ;
- гіповолемією, дегідратацією з ризиком ниркової недостатності внаслідок зменшення об'єму рідини;
- під час переймів;
Також препарат не можна застосовувати як аналгезивний засіб перед і під час оперативного втручання та маніпуляціях на коронарних судинах, для пацієнтів, у яких було оперативне втручання з високим ризиком крововиливу або неповною зупинкою кровотечі та пацієнтам, які отримують антикоагулянти, включаючи низькі дози гепарину (2500-5000 одиниць кожні 12 годин).
Не можна застосовувати одночасно з кеторолаком, варфарином, дигоксином, саліцилатиігепарином, ацетилсаліциловою кислотою, пробенецидом, циклоспорином, міфепристоном, окспентифіліном, літієм, антикоагулянтами. Лікарські засоби в комбінації з кеторолаком слід призначати з обережністю.
Препарати, що містять часник, цибулю можуть посилювати ефект кеторолаку та підвищувати ризик розвитку геморагічних ускладнень.
Побічні ефекти:
- нудота, блювання, диспепсія, анорексія, відчуття дискомфорту у животі, абдомінальний біль, спазм або печіння в епігастральній ділянці, зміни смаку, ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту, кровотеча іноді з летальним наслідком;
- перфорація виразки, діарея, сухість у роті, відчуття спраги, метеоризм, запор, гострий панкреатит, виразковий стоматит, відчуття переповнення шлунка, гастрит, езофагіт, відрижка, гематемезис, мелена, виразковий стоматит;
- порушення функції печінки, печінкова недостатність, жовтяниця, гепатит, гепатомегалія, підвищення активності печінкових трансаміназ;
- сонливість, порушення концентрації уваги, ейфорія, головний біль, запаморочення, тривожність, астенічний синдром, парестезія, функціональні порушення, безсоння, нездужання, підвищена втомлюваність, збудження, дратівливість, незвичні сновидіння, сплутаність свідомості, вертиго, дезорієнтація, гіперкінезія, асептичний менінгіт, гіперактивність, нервозність, галюцинації, депресія, психоз, непритомні стани, патологічне мислення;
- брадикардія, припливи, блідість, прискорене серцебиття, пальпітація, біль у грудях;
- апластична анемія, гемолітична анемія, пурпура, агранулоцитоз, лейкопенія, еозинофілія, тромбоцитопенія, нейтропенія;
- бронхоспазм, набряк легень, набряк гортані, бронхіальна астма, загострення бронхіальної астми;
- нефротичний синдром, олігурія, дизурія, підвищення частоти сечовипускання, гіпонатріємія, гіперкаліємія, підвищення рівня креатиніну та сечовини, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз, затримка сечі, біль у попереку, біль у боку гостра ниркова недостатність, гематурія, азотемія;
- ексфоліативний дерматит;
- жіноче безпліддя;
- алергічні реакції або анафілактоїдні реакції, токсичний епідермальний некроліз, ангіоневротичний набряк;
- зниження слуху, втрата слуху, дзвін у вухах, порушення зору, нечіткість зорового сприйняття;
- пітливість, набряки, міалгія, болючість, зміни у місці введення;
- набряки обличчя, гомілок, пальців, ступнів, набряк язика, збільшення маси тіла, підвищене потовиділення, сепсис.
Аналоги Кетанову
- Аспрікс
- Кетальгин
- Кетолак
- Кетолонг-Дарниця
- Кеторол
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.