Кардосал - інструкція, застосування, аналоги препарату
Кардосал - склад і форма випуску препарату
Кардосал: як приймати препарат
Кардосал - протипоказання, побічні ефекти
Блокатори рецепторів ангіотензину ІІ.
Ангіотензин II є основним вазоактивним гормоном ренін-ангіотензин-альдостеронової системи і відіграє важливу роль у патофізіології артеріальної гіпертензії через рецептори типу 1 (AT1).
Застосування Кардосал
Лікування ессенціальної артеріальної гіпертензії у дорослих пацієнтів.
Лікування артеріальної гіпертензії у дітей та підлітків віком від 6 до 18 років.
Кардосал - склад і форма випуску препарату
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою: круглі таблетки, білого кольору, вкриті плівковою оболонкою, з характерним запахом, діаметром приблизно 6,5 мм, із тисненням «С13» з одного боку.
діюча речовина: olmesartan medoxomil;
1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 10 мг олмесартану медоксомілу;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, лактози моногідрат, гідроксипропілцелюлоза, магнію стеарат, титану діоксид (Е 171), тальк, гіпромелоза.
Кардосал: як приймати препарат
Дорослі
Початкова добова доза олмесартану медоксомілу становить 10 мг 1 раз на добу.Якщо зменшення артеріального тиску недостатнє, то дозу слід збільшити до 20 мг 1 раз на добу. Якщо є необхідність, дозу препарату можна збільшити до 40 мг 1 раз на добу (максимальна добова доза) або додати до лікування гідрохлоротіазид.
Антигіпертензивний ефект олмесартану медоксомілу спостерігається, як правило, протягом 2 тижнів після початку лікування, а максимальний ефект спостерігається через 8 тижнів після початку терапії. Це слід мати на увазі при розгляді зміни режиму дозування для будь-якого пацієнта.
З метою дотримання режиму дозування лікарський засіб рекомендується застосовувати приблизно в один і той самий час кожен день, з або без їжі, наприклад, під час сніданку. Таблетки слід запивати достатньою кількістю рідини (наприклад, 1 склянкою води). Таблетку не слід розжовувати.
Пацієнти літнього віку (від 65 років)
Зазвичай немає необхідності у коригуванні дози пацієнтам літнього віку (див. рекомендовані дози для пацієнтів із порушенням функції нирок). При підвищенні добової дози до максимальної, що становить 40 мг, слід ретельно контролювати артеріальний тиск.
Пацієнти з порушенням функції нирок
Максимальна добова доза для пацієнтів із порушенням функції нирок легкого або помірного ступеня тяжкості (кліренс креатиніну 20-60 мл/хв) становить 20 мг, оскільки досвід застосування вищих доз у цій групі відсутній. Олмесартану медоксоміл не показаний при тяжкому порушенні функції нирок (кліренс креатиніну менше 20 мл/хв) через незначний досвід його застосування таким пацієнтам.
Порушення функції печінки
При порушенні функції печінки легкого ступеня тяжкості корекція дози не потрібна. При помірному ступені порушення початкова доза олмесартану медоксомілу становить 10 мг на добу, а максимальна – 20 мг. При супутньому призначенні пацієнтам із порушенням функції печінки діуретичних засобів та/або інших антигіпертензивних засобів необхідно ретельно спостерігати за рівнем артеріального тиску та функцією нирок. Олмесартан медоксоміл не показаний при тяжкому порушенні функції печінки через відсутність достатнього досвіду застосування. Олмесартан медоксоміл не слід застосовувати пацієнтам з обструкцією жовчовивідних шляхів.
Педіатрична популяція.
Діти та підлітки віком від 6 до 18 років
Рекомендована початкова доза олмесартану медоксомілу дітям віком від 6 до 18 років становить 10 мг 1 раз на добу. Якщо артеріальний тиск не зменшується достатньою мірою, дозу можна підвищити до 20 мг 1 раз на добу. При необхідності більш вираженого зниження артеріального тиску, дітям із масою тіла ≥ 35 кг дозу олмесартану медоксомілу можна підвищити до 40 мг на добу. Для дітей із масою тіла добова доза не повинна перевищувати 20 мг.
Діти.
Застосовувати для лікування артеріальної гіпертензії дітям та підліткам віком від 6 до
18 років. Безпека та ефективність у дітей віком від 1 до 5 років ще не встановлені. Рекомендацій щодо дозування скласти неможливо. Застосовувати препарат дітям до 1 року не слід із міркувань безпеки та у зв’язку з відсутністю даних.
Кардосал - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання.
Підвищена чутливість до діючої речовини або до одного з компонентів препарату.
Вагітні або жінки, які планують завагітніти.
Обструкція жовчовивідних шляхів.
Одночасне застосування олмесартану медоксомілу з препаратами, що містять аліскірен, протипоказане пацієнтам, хворим на цукровий діабет та ниркову недостатність (ШКФ 2).
Побічні реакції, що найчастіше виникають у ході лікування лікарським засобом Кардосал - головні болі (7,7%), грипоподібні симптоми (4,0%) і запаморочення (3,7%).
У плацебо-контрольованих дослідженнях монотерапії єдиною побічною реакцією, пов'язаною з лікуванням, було запаморочення (частота 2,5 % для олмесартану медоксомілу і 0,9 % для плацебо).
Частота відхилень лабораторних параметрів була трохи вищою при застосуванні олмесартану медоксомілу у порівнянні з плацебо: гіпертригліцеридемія – 2,0 % при застосуванні олмесартану медоксомілу порівняно з 1,1 % при застосуванні плацебо, підвищення креатин-фосфокінази – 1,3 % при застосуванні олмесартану медоксомілу порівняно з 0,7 % при застосуванні плацебо.
Аналоги Кардосал
- Оліместра
- Олембік
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.