Настойка календули - інструкція, застосування, аналоги препарату

Календули настойка фото упаковки

Застосування Настойки календули

Календули настойка - склад і форма випуску препарату

Настойка календули: як приймати препарат

Настойка календули - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Календули настойки

Препарати, що сприяють загоюванню (рубцюванню) ран. Біологічно активні речовини, що містяться у квітках та квіткових кошиках календули (флавоноїдні та каротиноїдні глікозиди, сапоніни, дубильні речовини, ефірна олія, органічні кислоти), чинять протимікробну, протизапальну та помірну жовчогінну дію.

Застосування Настойки календули

Місцево - як антисептичний засіб при інфікованих (гнійних) ранах, опіках, порізах шкіри та при запаленні слизових оболонок порожнини рота, ясен (стоматит, гінгівіт), глотки, мигдаликів (ангіні, фарингіті), внутрішньо - як жовчогінний засіб при дискінезіях жовчовивідних шляхів, холангітах, холециститах (у складі комплексної терапії).

Календули настойка - склад і форма випуску препарату

Настойка для зовнішнього та внутрішнього застосування.

Склад. Діюча речовина: 1 флакон містить настойки квіток календули (Сalendulae flores) (1:10) (екстрагент - етанол 70 % (об/об)) 40 мл або 50 мл.

Настойка календули: як приймати препарат

Календули настойку приймають внутрішньо за 15-30 хвилин до прийому їжі, розводячи у невеликій кількості теплої кип’яченої води. Дорослим призначають по 10-20 крапель настойки 3-4 рази на добу протягом 1 місяця. Дітям віком від 12 років - з розрахунку 1 крапля настойки на 1 рік життя 3-4 рази на добу.

У разі відсутності пробки-крапельниці для застосування лікарського засобу, закупореного пробкою закупорювальною, використовувати скляну піпетку медичну, при цьому доза застосування не зміниться.

Для полоскання порожнини рота 1 чайну ложку настойки розводять у склянці теплої кип’яченої води.

Спосіб застосування препарату для місцевих аплікацій залежить від характеру ураження шкіри і визначається лікарем.

Тривалість застосування препарату залежить від досягнутого терапевтичного ефекту та переносимості препарату.

Діти. Застосовують дітям віком від 12 років за призначенням та під наглядом лікаря.

Настойка календули - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Побічні ефекти. Препарат зазвичай переноситься добре, проте у деяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (у тому числі почервоніння шкіри, висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк). При прийомі внутрішньо можливе відчуття гіркоти в роті, відчуття печіння в епігастральній ділянці, біль у животі.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та обов’язково звернутися до лікаря.

Аналоги Календули настойки

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся