Каберголін - інструкція, застосування, аналоги препарату

Каберголін фото упаковки

Застосування Каберголіну

Каберголін - склад і форма випуску препарату

Каберголін: як приймати препарат

Каберголін - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Каберголіну

Каберголін характеризується сильною та довготривалою пролактин-знижувальною активністю.

Застосування Каберголіну

Інгібування/пригнічення фізіологічної лактації

Інгібування фізіологічної післяпологової лактації одразу після пологів або для пригнічення лактації, що встановилася, у таких випадках:

  • після пологів, якщо мати вирішила не годувати дитину груддю або коли годування груддю протипоказано матері чи дитині з медичних причин;
  • після народження мертвого плода або аборту.

Лікування гіперпролактинемічних станів

Порушення, пов'язані з гіперпролактинемією, у тому числі аменореї, олігоменореї, ановуляції та галактореї. Лікування пацієнтів з пролактинсекретуючими аденомами гіпофіза, ідіопатичною гіперпролактинемією, які є основними патологічними станами, що зумовлюють вищезгадані клінічні прояви.

Каберголін - склад і форма випуску препарату

Довгасті плоскоциліндричні таблетки білого або майже білого кольору, з фаскою з обох боків і рискою с одного боку.

Склад:

діюча речовина: каберголін;

1 таблетка містить 0,5 мг каберголіну;

допоміжні речовини: лактоза безводна, лейцин.

Каберголін: як приймати препарат

Каберголін призначений для перорального застосування. Оскільки у клінічних дослідженнях Каберголін застосовували переважно разом з їжею та оскільки переносимість цього класу лікарських препаратів приприйомі з їжею покращується, препарат рекомендується приймати під час їди при всіх терапевтичних показаннях.

Інгібування/пригнічення фізіологічної лактації

Каберголін слід застосовувати протягом першого дня після пологів. Рекомендована терапевтична доза препарату становить 1 мг (2 таблетки по 0,5 мг), приймати однократно.

Для пригнічення лактації, що вже встановилась, рекомендований терапевтичний режим дозування становить 0,25 мг (½ таблетки по 0,5 мг) кожні 12 годин протягом 2 днів (загальна доза – 1 мг). Такий режим дозування краще переноситься жінками, які вирішили пригнітити лактацію, ніж прийом у вигляді однократної дози, і він супроводжується меншою частотою виникнення небажаних явищ, особливо симптомів артеріальної гіпотензії.

Лікування гіперпролактинемічних станів

Рекомендована початкова доза препарату Каберголін становить 0,5 мг 1 раз на тиждень або ½ таблетки по 0,5 мг2 рази на тиждень (наприклад у понеділок та четвер). Підвищення тижневої дози слід здійснювати поступово, бажано підвищувати її на 0,5 мг на тиждень кожен місяць до досягнення оптимальної терапевтичної ефективності. Зазвичай терапевтична доза становить 1 мг на тиждень і може коливатися у діапазоні від 0,25 мг до 2 мг на тиждень. Для лікування пацієнтів з гіперпролактинемією Каберголін застосовували у дозах до 4,5 мг на тиждень.

Максимальна доза препарату не має перевищувати 3 мг на добу.

Тижневу дозу препарату можна прийняти за 1 раз або розподілити на два або більшу кількість прийомів на тиждень, залежно від переносимості препарату пацієнтом. Якщо призначені дози перевищують 1 мг на тиждень, рекомендується ділити тижневу дозу препарату на декілька прийомів, оскільки переносимість препарату у дозуванні, що перевищує 1 мг при прийомі разовою тижневою дозою, оцінювалася тільки у декількох пацієнтів.

При підвищенні дози слід провести обстеження пацієнта для визначення мінімальної дози препарату, що спричиняє терапевтичний ефект. Після того, як буде підібрано ефективний терапевтичний режим дозування, рекомендується проводити регулярне (щомісячне) визначення рівнів пролактину в сироватці крові, оскільки нормалізація цих рівнів зазвичай спостерігається протягом двох або чотирьох тижнів.

Після відміни препарату зазвичай спостерігається рецидив гіперпролактинемії. Однак у деяких пацієнтів спостерігалося збереження пригнічення рівнів пролактину протягом декількох місяців. У 23 з 29 жінок з групи подальшого спостереження після припинення прийому Каберголін овуляторні цикли тривали довше 6 місяців.

Пацієнти літнього віку. Досвід застосування препарату у пацієнтів літнього віку дуже обмежений внаслідок запропонованих показань для застосування препарату Каберголін. Доступні дані свідчать про відсутність особливого ризику.

Діти. Безпеку та ефективність препарату Каберголін у пацієнтів віком до 16 років не вивчали.

Каберголін - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання:

  • підвищена чутливість до каберголіну, до будь-яких допоміжних речовин препарату;
  • неконтрольована гіпертензія;
  • наявність в анамнезі фіброзних захворювань легенів, перикарда та заочеревинного простору.

Для довготривалого лікування: ознаки ураження клапанів серця, що визначаються за допомогою ехокардіографії до початку лікування.

Побічні ефекти:

  • периферичний вазоспазм, втрата свідомості;
  • судоми в ногах;
  • шкірні реакції, наприклад алопеція, свербіж, висипання;
  • запаморочення/вертиго, головний біль;
  • біль у животі, диспепсія, гастрит, нудота;
  • біль у молочних залозах;
  • ураження клапанів серця (у тому числі регургітація) та споріднені розлади (перикардит та випіт у порожнину перикарда);
  • прискорене серцебиття, носова кровотеча, зниження рівня гемоглобіну в жінок з аменореєю після відновлення менструацій.

Аналоги Каберголіну

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся