Курантил - інструкція, застосування, аналоги препарату

Курантил фото упаковки

Застосування Курантилу 

Курантил - склад і форма випуску препарату

Курантил: як приймати препарат

Курантил - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Курантилу 

Курантил гальмує на агрегацію тромбоцитів та покращує мікроциркуляцію, а також має м'яку судинорозширювальну дію. Антитромботичні засоби. Код АТХ В01А С07.

Застосування Курантилу 

Лікування і профілактика порушень мозкового кровообігу за ішемічним типом; дисциркуляторна енцефалопатія; профілактика артеріальних та венозних тромбозів, а також їх ускладнень; профілактика тромбоемболії після операції протезування клапанів серця; профілактика плацентарної недостатності при ускладненій вагітності; у складі комплексної терапії при будь-яких порушеннях мікроциркуляції.

Курантил - склад і форма випуску препарату

Склад:

Діюча речовина: 1 таблетка вкрита оболонкою містить дипіридамолу 25 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, тальк, желатин, кремнію діоксид колоїдний безводний, сахароза, кальцію карбонат, магнію карбонат легкий, поліетиленгліколь 6000, глюкози розчин, титану діоксид (Е 171), повідон К 25, віск карнаубський, барвник хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідні на вигляд таблетки від жовтого до зеленувато-жовтого кольору, що мають гладку поверхню.

Курантил: як приймати препарат

Дорослим та дітям віком від 12 років. Призначають 75–225 мг дипіридамолу на добу (3–9 таблеток на добу Курантилу), розподілені на кілька прийомів. При тяжких захворюваннях дозу можна підвищити до 600 мг дипіридамолу на добу. Таблетку слід приймати натще, не розкушувати та не розламувати і запиваюти рідиною, наприклад, 1 склянкою води. Лікування починають з мінімальних доз, які підвищують поступово. Тривалість лікування та дозування встановлює лікар індивідуально, залежно від стану хворого, перебігу хвороби та переносимості. Курантил можна застосовувати для проведення тривалого лікування.

Курантил - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Гострий інфаркт міокарда, нестабільна стенокардія, розповсюджений стенозуючий атеросклероз коронарних артерій, субаортальний стеноз, декомпенсована серцева недостатність, артеріальна гіпотензія (колапс), тяжкі порушення серцевого ритму, геморагічні діатези, захворювання зі схильністю до кровотеч (виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки), підвищена чутливість до одного із компонентів препарату.

Побічні реакції

  • З боку серцево-судинної системи: головний біль та запаморочення судинного генезу; артеріальна гіпотензія, відчуття жару та тахікардія, особливо в осіб, які застосовують вазодилататори; посилення проявів ішемічної хвороби серця, таких як стенокардія та аритмія, інфаркт міокарда, почервоніння шкіри яке супроводжується відчуттям жару.
  • З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, диспепсія.
  • З боку шкіри та підшкірної клітковини: можливі короткочасний шкірний висип та кропив'янка.
  • З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи висипи на шкірі, кропив'янку, можливі виражений бронхоспазм та набряк Квінке.
  • З боку системи крові та лімфатичної системи: дуже рідко спостерігалося підвищення схильності до кровотеч під час або після хірургічних втручань; в окремих випадках розвивалася тромбоцитопенія.
  • З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: біль у м'язах.
  • Загальні порушення: загальна слабкість.
  • З боку гепатобіліарної системи: були повідомлення про те, що дипіридамол входить до складу каменів жовчного міхура.

Аналоги Курантилу 

  • Агренокс
  • ДИПІРИДАМОЛ
  • Дрисентин

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся