Кваттрекс – інструкція, застосування, аналоги препарату
Кваттрекс – склад і форма випуску препарату
Кваттрекс: як приймати препарат
Кваттрекс – протипоказання, побічні ефекти
Кваттрекс – це психостимулятор.
Застосування Кваттрекс
Показання для застосування
Зниження інтелектуальної та емоційної активності, порушення пам’яті, зниження концентрації уваги. Астенічні та тривожно-невротичні стани, неспокій, страх, тривожність, невроз нав’язливих станів, психопатія;у дітей - заїкання, енурез, тики; у людей літнього віку - безсоння, нічний неспокій.
Профілактика стресових станів, перед операціями чи болючими діагностичними дослідженнями.
Кваттрекс застосовують як допоміжний засіб під час лікування алкоголізму для припинення психопатологічних і соматовегетативних порушень при синдромі абстиненції.
Препарат можна застосовувати разом із загальноприйнятими дезінтоксикаційними засобами для лікування алкогольних пределіріозних і деліріозних станів. Призначають також при хворобі Меньєра, запамороченнях, пов’язаних з дисфункцією вестибулярного апарату, для профілактики захитування. Застосовується у комплексному лікуванні жінок з остеохондрозом шийно-грудного відділу хребта та клімактеричними розладами.
Кваттрекс– склад і форма випуску препарату
Склад.
діючі речовини: фенібут;
1 капсула містить фенібуту 250 мг;
допомiжнi речовини: целюлоза мікрокристалічна,натрію кроскармелоза,кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, тальк;склад капсули: желатин, титану діоксид (Е 171).
Лікарська форма. Капусли.
Кваттрекс: як приймати препарат
Застосовують внутрішньо перед вживанням їжі, запиваючи водою.
Дорослим призначають по 250-500 мг 3 рази на добу. Вищі разові дози: для дорослих - 750 мг, для пацієнтів віком від 60 років - 500 мг. Курс лікування становить 4-6 тижнів.
Дітямвікомвід11 років- по 250 мг 2-3 рази на добу.
Кваттрекс можна комбінувати з іншими психотропними засобами, що збільшує його ефективність. У такому разі можна зменшити дозу Кваттрексу та інших препаратів, які одночасно застосовуються.
Для купірування алкогольного абстинентного синдромуКваттрекс у перші дні лікування призначають по 250-500 мг 3 рази на день і 750 мг на ніч з поступовим зниженням добової дози до звичайної для дорослих.
Для усунення запаморочення при дисфункції вестибулярного апарату інфекційного генезу(отогенний лабіринтит) і хворобиМеньєра у період загострення Кваттрекс призначають по 750 мг 3 рази на день протягом 5-7 днів, при зменшенні вираженості вестибулярних розладів - по 250-500 мг 3 рази на добу протягом 5-7 днів, а потім- по 250 мг 1 раз на добу протягом 5 днів. При відносно легкому перебігу захворювань Кваттрекс застосовують по 250 мг 2 рази на добу протягом 5-7 днів, а потім - по 250 мг 1 раз на добу протягом 7-10 днів.
Для усунення запаморочення при дисфункціях вестибулярного апарату судинного та травматичного генезуКваттрекс призначають по 250 мг 3 рази на добу протягом 12 днів.
Для профілактики захитування в умовах морського плавання призначають у дозі
250-500 мг одноразово за одну годину до передбачуваного початку захитуванняпри появі перших симптомів морської хвороби. Дія Кваттрексу посилюється при збільшенні дози препарату. При наявності виражених проявів морської хвороби (блювання, нудота) застосування препарату є малоефективним навіть у дозі 750-1000 мг.
Для комплексного лікування жінок зостеохондрозом шийно-грудного відділу хребта та клімактеричними розладами призначають по 250 мг 3 рази на добу протягом перших 2 тижнів, наступні 2 тижні - по 250 мг 2 рази на добу. У разі помірної вираженостівертебрального больового синдрому та клімактеричних розладів рекомендується застосування Кваттрексу у дозі 500 мг (250 мг 2 рази) щоденно протягом 4 тижнів комплексного лікування остеохондрозу.
Якщо прийом одної або кількох доз був пропущений, продовжують прийом у раніше призначених дозах, при необхідності або при погіршенні самопочуття хворому слід проконсультуватися з лікарем.
Кваттрекс– протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гостра ниркова недостатність. Дитячий вік до 11 років.
Побічні реакції.
Після першого застосування препарату можливі сонливість, нудота,запаморочення,головнийбіль.
Рідко - алергічні реакції (шкірні висипання, свербіж).
Аналоги Кваттрекс
АКСОТИЛІН
АМІНАЛОН
БАРВІТОН
БІФРЕН
ВАЗАВІТАЛ
ВІНПОЦЕТИН
ВІЦЕБРОЛ
ГАМАЛАТЕ
ГОПАНТЕНОВА КИСЛОТА
ДІФОСФОЦИН
ЕВРИЗАМ
ЕНТРОП
КАВІНТОН
КВАНІЛ
КОГНІФЕН
КОГНУМ
КОРТЕКСІН
ЛІРА
ЛУЦЕТАМ
МАКСІБРЕН
МЕБІКАР
НЕЙРО-НОРМ
НЕЙРОДАР
НЕЙРОКСОН
НЕЙРОНІКА
НЕОЦЕБРОН
НОВАКСОН
НООБУТ
НООТРОПІЛ
НООТРОФЕН
НООФЕН
ОКСОПОТИН
ОЛАТРОПІЛ
ПІРАЦЕТАМ
ПРАКСІС
ПРАМІСТАР
РОНОЦИТ
СОМАЗИНА
СОМАКСОН
ТІКОЛІН
ТІОЦЕТАМ
ТРАНКВІЛАР
ФАРМАКСОН
ФЕЗАМ
ФЕНІБУТ
ЦЕРАКСОН
ЦЕРЕБРОКУРИН
ЦЕРЕБРОЛІЗИН
ЦЕРЕГІН
ЦИНАТРОПИЛ
ЦИТИКОЛІН
ЦИТІМАКС
ЦИТОКОН
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.