Кетопрофен - інструкція, застосування, аналоги препарату
Кетопрофен - склад і форма випуску препарату
Кетопрофен: як приймати препарат
Кетопрофен - протипоказання, побічні ефекти
Препарат з групи нестероїдних протизапальних та протиревматичних засобів. Має аналгезуючу, протизапальну та жарознижуючу дію.
Застосування Кетопрофену
Препарат застосовується для симптоматичного лікування запальних, запально-дегенеративних і метаболічних захворювань суглобів:
- ревматоїдного артриту,
- анкілозуючого спондиліту,
- псоріатичного артриту,
- реактивного артриту,
- остеоартрозу,
- подагричного артриту.
Також використовується при позасуглобовому ревматизмі (тендиніт, бурсит, капсуліт).
Кетопрофен - склад і форма випуску препарату
Препарат випускається у формі твердих желатинових капсул з прозорим тілом і ковпачком білого кольору. Наявні капсули на 100 та 200 мг, що відповідно відрізняються за кількістю діючої речовини – кетопрофену.
допоміжні речовини препарату: мікрогранули цукру та крохмаль кукурудзяний; сополімер (етил акрилат/метилметакрилат); сополімеретил акрилат/ метилметакрилат/триметил амонійетилмета крилату хлорид); сополімер (етил акрилат/метилметакрилат/триметил амонійетилмета крилату хлорид); триетилцитрат; кремнію діоксид колоїдний безводний і тальк.
Кетопрофен: як приймати препарат
Препарат приймають внутрішньо, після консультації з лікарем. Капсули треба ковтати цілими, один раз на добу, під час їжи, з великою кількістю води.
Рекомендована доза для дорослих становить 200 мг кетопрофену на добу.
Хворим похилого віку, пацієнтам з хронічними хворобами серця, хворобами нирок (кліренс креатиніну 30 - 50 мл/хв) або з захворюванням печінки рекомендовано зниження добової дози до 100 мг кетопрофену.
Кетопрофен - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання до застосування препарату:
- Гіперчутливість до кетопрофену;
- виразкова хвороба шлунка або дванадцяти палої кишки у фазі загострення;
- тяжка печінкова недостатність;
- важка ниркова недостатність;
- діти до 15 років;
- вагітність;
- годування груддю;
- напади бронхіальної астми в анамнезі, спричинені кетопрофеном, ацетил саліциловою кислотою або іншими НПЗЗ;
- тяжкі, декомпенсовані захворювання серця;
- шлунково-кишкові, цереброваскулярні або інші активні кровотечі.
Передозування препаратом може спричиниту головний біль, запаморочення, сонливість, нудоту, діарею та біль у животі. У тяжких випадках можливі артеріальна гіпотензія, пригнічення дихання та шлунково-кишкова кровотеча.
Побічні ефекти Кетопрофену
- З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, запори, біль у животі, шлунково-кишковий дискомфорт; підвищення активності печінкових трансаміназ, рідко – гепатит. Можливі пептична виразка, шлунково-кишкова кровотеча, перфорація кишечнику.
- Алергічні та шкірні реакції: поодинокі випадки ангіо невротичногонабряку та анафілактичного шоку; шкірний висип (макуло-папульозного, рідше –везикулярного або бульозного характеру; поліморфна еритема), свербіж; напади бронхіальної астми, особливо у хворих з відомою алергічною реакцією наацетил саліцилову кислоту та інші не стероїдні протизапальні засоби).
- З боку нервової системи та органів чуття: головний біль, запаморочення, сонливість, порушення поведінки, дзвін у вухах, затьмареність зору.
- З боку сечовидільної системи: порушення функцій нирок, гостра ниркова недостатність, інтерстиціальный нефрит, нефротичний синдром.
- З боку серцево-судинної системи: застійна серцева недостатність, артеріальна гіпертензія. Рідко, особливо у хворих на гіпертонію можуть виникати набряки.
- З боку органів кровотворення: відмічено декілька випадків помірної анемії; лейкопенія, тромбоцит опенія, панцитопенія та агранулоцитоз.
- Інші: фото чутливість, облисіння.
Аналоги Кетопрофену
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.